Судові експертизи в процесуальному праві України. Навчальний посібник

(0)
Артикул: 153608
Судові експертизи в процесуальному праві України. Навчальний посібник

Смотреть содержание

Автор
Нестор Н.В., ещё 1
Издательство
Ліра-К
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У навчальному посібнику «Судові експертизи в процесуальному праві України» розглядаються та аналізуються основні види судових експертиз, що застосовуються в процесуальному праві, слідчій та судовій практиці. Розглядається порядок організації призначення, проведення судових експертиз та їх... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У навчальному посібнику «Судові експертизи в процесуальному праві України» розглядаються та аналізуються основні види судових експертиз, що застосовуються в процесуальному праві, слідчій та судовій практиці. Розглядається порядок організації призначення, проведення судових експертиз та їх особливості.

В посібнику визначені існуючі традиційні та новітні напрямки судових експертиз.

Видання розраховано на судових експертів, працівників органів досудового розслідування, суддів, адвокатів, викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, може бути корисним особам, які навчаються (стажуються) з метою отримання кваліфікації судового експерта.

Предисловие

Судово-експертне забезпечення правосуддя від збирання (виявлення, фіксації, вилучення, пакування, транспортування, зберігання) слідової матеріальної та матеріалізованої інформації (фізичних доказів) до її експертних досліджень та представлення їх результатів (досліджень) в суді відіграє велику роль у встановленні істини у провадженнях із гарантуванням захисту прав та основоположних свобод людини. Безсумнівним є те, що встановлення істини повинно реалізовуватися відповідно до норм (міжнародного, регіонального, національного) матеріального та процесуального права. Одним із основних напрямів процесуального права є процес доказування в адміністративному, господарському, кримінальному та цивільному судочинстві, який неможливо уявити без використання спеціальних знань із урахуванням правил належності, допустимості, достовірності й достатності доказів для вирішення конкретних проваджень.

Аксіомою є те, що поняття «використання спеціальних знань» при призначенні та проведенні судових експертиз та процедури їх застосування мають бути уніфікованими для всіх видів судочинства та не потребуватимуть різного тлумачення для кожного із видів процесу. У цьому сенсі, слід позитивно відзначити внесення у 2017 році змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України, положення яких щодо застосування спеціальних знань в певній мірі уніфіковані, але відрізняються від аналогічних положень Кримінального процесуального кодексу України, прийнятого у 2012 році.

Зміни в процесуальному законодавстві викликали сплеск актуалізації теоретичних положень криміналістики та судової експертології, в результаті чого світ побачили монографії В. І. Галагана, І. Ю. Саліховой, М. В. Даньшина, І. В. Пирога, Е. Б. Сімакової-Єфримян, Ю. М. Чорноус, М. Г. Щербаковського, В. В. Юсупова. Під авторством В. В. Пяськовського, Ю. М. Чорноус, А. В. Іщенка та ін.; В. Ю. Шепітька, В. О. Коновалової, В. А. Журавля та ін., за редакцією В. В. Тіщенка виходять підручники з криміналістики. За редакцією О. Г. Рувіна, Б. Б. Теплицького, С. С. Чернявського видаються практичні посібники з питань участі спеціаліста в огляді місця події, дій працівників поліції у разі виявлення зброї та вибухових пристроїв або слідів їх застосування. Під керівництвом Харківського НДІСЕ розробляються навчальні посібники з основ судової експертизи (як діяльнісного процесу) для осіб, які мають намір отримати кваліфікацію судових експертів та не працюють в державних установах судової експертизи, проведення судових експертиз в адміністративному судочинстві тощо.

Зазначені комплексні зміни в процесуальному законодавстві призвели до подальшого розвитку положень теорії криміналістики та судової експертизи, у зв’язку з чим потребує оновлення дидактичний матеріал, що використовується в освітніх процесах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, перш за все, судових експертів.

Одним із таких підходів є створення базового навчального посібника з питань застосування спеціальних знань в процесуальному праві України, що повинен бути подовжуваним виданням, перший випуск якого пропонується до уваги читачів.

Основою для формування вмісту посібника стала Програма підготовки судових експертів «Теоретичні, організаційні та процесуальні питання судової експертизи», затверджена Міністерством юстиції України, та нагальна інформація, що з точки зору досвіду авторів, буде корисною як для підготовки судових експертів, так і для працівників правоохоронних органів, суддів, адвокатів, викладачів, студентів, аспірантів, докторантів вищих навчальних закладів.

Характеристики
Автор
Нестор Н.В., Рувін О.Г.
Издательство
Ліра-К
Год издания
2019
Количество страниц
424
ISBN
978-617-7844-06-7
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
170х240 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог