Судові експертизи в процесуальному праві України. Навчальний посібник

(0)
Артикул: 153608-1
Судові експертизи в процесуальному праві України. Навчальний посібник

Переглянути зміст

Автор
Нестор Н.В., ще 1
Видавництво
Ліра-К
Рік видання
2019
Палітурка
м'яка, тверда

Всі характеристики

Обкладинка

Анотація

У навчальному посібнику «Судові експертизи в процесуальному праві України» розглядаються та аналізуються основні види судових експертиз, що застосовуються в процесуальному праві, слідчій та судовій практиці. Розглядається порядок організації призначення, проведення судових експертиз та їх... Читати далі

Інші видання

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
540 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У навчальному посібнику «Судові експертизи в процесуальному праві України» розглядаються та аналізуються основні види судових експертиз, що застосовуються в процесуальному праві, слідчій та судовій практиці. Розглядається порядок організації призначення, проведення судових експертиз та їх особливості.

В посібнику визначені існуючі традиційні та новітні напрямки судових експертиз.

Видання розраховано на судових експертів, працівників органів досудового розслідування, суддів, адвокатів, викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, може бути корисним особам, які навчаються (стажуються) з метою отримання кваліфікації судового експерта.

Передмова

Судово-експертне забезпечення правосуддя від збирання (виявлення, фіксації, вилучення, пакування, транспортування, зберігання) слідової матеріальної та матеріалізованої інформації (фізичних доказів) до її експертних досліджень та представлення їх результатів (досліджень) в суді відіграє велику роль у встановленні істини у провадженнях із гарантуванням захисту прав та основоположних свобод людини. Безсумнівним є те, що встановлення істини повинно реалізовуватися відповідно до норм (міжнародного, регіонального, національного) матеріального та процесуального права. Одним із основних напрямів процесуального права є процес доказування в адміністративному, господарському, кримінальному та цивільному судочинстві, який неможливо уявити без використання спеціальних знань із урахуванням правил належності, допустимості, достовірності й достатності доказів для вирішення конкретних проваджень.

Аксіомою є те, що поняття «використання спеціальних знань» при призначенні та проведенні судових експертиз та процедури їх застосування мають бути уніфікованими для всіх видів судочинства та не потребуватимуть різного тлумачення для кожного із видів процесу. У цьому сенсі, слід позитивно відзначити внесення у 2017 році змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України, положення яких щодо застосування спеціальних знань в певній мірі уніфіковані, але відрізняються від аналогічних положень Кримінального процесуального кодексу України, прийнятого у 2012 році.

Зміни в процесуальному законодавстві викликали сплеск актуалізації теоретичних положень криміналістики та судової експертології, в результаті чого світ побачили монографії В. І. Галагана, І. Ю. Саліховой, М. В. Даньшина, І. В. Пирога, Е. Б. Сімакової-Єфримян, Ю. М. Чорноус, М. Г. Щербаковського, В. В. Юсупова. Під авторством В. В. Пяськовського, Ю. М. Чорноус, А. В. Іщенка та ін.; В. Ю. Шепітька, В. О. Коновалової, В. А. Журавля та ін., за редакцією В. В. Тіщенка виходять підручники з криміналістики. За редакцією О. Г. Рувіна, Б. Б. Теплицького, С. С. Чернявського видаються практичні посібники з питань участі спеціаліста в огляді місця події, дій працівників поліції у разі виявлення зброї та вибухових пристроїв або слідів їх застосування. Під керівництвом Харківського НДІСЕ розробляються навчальні посібники з основ судової експертизи (як діяльнісного процесу) для осіб, які мають намір отримати кваліфікацію судових експертів та не працюють в державних установах судової експертизи, проведення судових експертиз в адміністративному судочинстві тощо.

Зазначені комплексні зміни в процесуальному законодавстві призвели до подальшого розвитку положень теорії криміналістики та судової експертизи, у зв’язку з чим потребує оновлення дидактичний матеріал, що використовується в освітніх процесах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, перш за все, судових експертів.

Одним із таких підходів є створення базового навчального посібника з питань застосування спеціальних знань в процесуальному праві України, що повинен бути подовжуваним виданням, перший випуск якого пропонується до уваги читачів.

Основою для формування вмісту посібника стала Програма підготовки судових експертів «Теоретичні, організаційні та процесуальні питання судової експертизи», затверджена Міністерством юстиції України, та нагальна інформація, що з точки зору досвіду авторів, буде корисною як для підготовки судових експертів, так і для працівників правоохоронних органів, суддів, адвокатів, викладачів, студентів, аспірантів, докторантів вищих навчальних закладів.

Характеристики
Автор
Нестор Н.В., Рувін О.Г.
Видавництво
Ліра-К
Рік видання
2019
Кількість сторінок
424
ISBN
978-617-7844-06-7
Палітурка
м'яка, тверда
Мова
українська
Вага
0.5 кг
Формат
170х240 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог