Вступна і заключна промова у кримінальному процесі. Навчально-практичний посібник
- Автор
- Зейкан Я.П., ще 2
- Видавництво
- Алерта
- Рік видання
- 2020
- Палітурка
- м'яка, тверда
Обкладинка
Анотація
У практичному посібнику викладено сучасні вимоги до вступної і заключної промови в рамках Кримінального процесуального кодексу України 2020 р. На базі сучасних досягнень юридичної науки викладено психологічні аспекти виступу в суді. При написанні книги використано досвід зарубіжних і... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
У практичному посібнику викладено сучасні вимоги до вступної і заключної промови в рамках Кримінального процесуального кодексу України 2020 р. На базі сучасних досягнень юридичної науки викладено психологічні аспекти виступу в суді.
При написанні книги використано досвід зарубіжних і українських адвокатів, а також особливості показань свідків у судовому процесі в сучасних умовах. Наведено приклади процесуальних документів адвоката з окремих реальних справ.
Судова система перебуває у стані латентного реформування. Огульна критика судів, зміна влади, незадоволення суспільства повільним розглядом справ - все це є частиною ситуації в яку потрапляє адвокат, коли приймає на себе доручення на захист інтересів підозрюваного і обвинуваченого. У суспільстві й у політиків існує певне нерозуміння ролі та завдань суду в державі. Відповідно до ч. 6 ст. 22 КПК суд виконує функції процесуального арбітра та вживає заходи для забезпечення в судовому засіданні належного порядку. Вивчаючи судову практику, науковці зазначають, що пересічні громадяни і навіть політики ідеалізують можливості правосуддя і вважають, що суд - це місце досягнення соціальної справедливості.
Але в реальності в суді ухвалюється тільки юридично коректне судове рішення, тобто таке, що відповідає принципу верховенства права (ст. 8 КПК України) і сучасним стандартам. Відомий український вчений В.П. Гмирко, зіславшись на американського адвоката Алана Дершовіца, наголошує: якщо вам потрібна справедливість, не звертайтесь до системи кримінального правосуддя. Там цим не займаються. Завдання кримінального правосуддя не в тому, щоб добитись справедливості, а в тому, щоб досягнути юридично коректного результату, заснованого на законі та принципі верховенства права. І якщо суспільство переконано у винуватості людини і вже винесло свій вирок, але в суд не було подано достатніх доказів вини, людина має бути виправдана. Інакше це виглядає як розправа.
Доки суспільство і політики не усвідомлять справжньої мети кримінального правосуддя, доти триватимуть пошуки оптимальної організації судової системи.
В 2012 році у кримінальному судочинстві відбулася революція, так і не побачена значною частиною суспільства. Від інквізиційного процесу, характерного для континентальної системи права, перейшли до змагального процесу, характерного для англо-американської системи права. Зроблено це було дещо непослідовно, елементи старої системи залишились, але КПК 2012 року рішуче став на цей шлях змагальності.
Важливими для кримінального судового процесу є вступна і заключна промова адвоката. Діяльність захисту підпорядковуються підготовці цих промов, які е важливими етапами роботи захисту. Для цього використовується правовий аналіз справи, витребування доказів, їх дослідження в суді, використання висновків експерта, подача клопотань, заперечень тощо. При цьому використовується такий елемент адвокатської техніки як таймінг, тобто вчинення певних дій в найбільш вигідний і зручний для цього момент. Всю цю роботу потрібно узагальнити, наповнити аргументами та надати суду у стислій і доступній формі. Зміна законодавства ставить перед адвокатами і завдання дещо по новому подивитись на роль і значення промови у суді у порівнянні з КПК 1960 року.
- Автор
- Зейкан Я.П., Лисак О.М., Барсук В.М.
- Видавництво
- Алерта
- Тип видання
- Практичний посібник
- Рік видання
- 2020
- Кількість сторінок
- 202
- ISBN
- 978-617-566-637-1
- Палітурка
- м'яка, тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.3 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 300