Актуальні проблеми сучасного конституціоналізму ( На прикладі України та Республіки Польща )
- Автор
- Бошицький Ю.Л.
- Видавництво
- Талком
- Рік видання
- 2017
- Палітурка
- м'яка
Анотація
Колективна монографія присвячена проблемам розвитку конституціоналізму на сучасному етапі в Україні та Республіці Польща. Окреслені як спільні, так і притаманні кожній окремій країні проблеми щодо організації державної влади й реалізації чинного законодавства, універсалізації правового... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Колективна монографія присвячена проблемам розвитку конституціоналізму на сучасному етапі в Україні та Республіці Польща. Окреслені як спільні, так і притаманні кожній окремій країні проблеми щодо організації державної влади й реалізації чинного законодавства, універсалізації правового забезпечення інтеграційних процесів до Європейського Союзу.
Дане видання є результатом кількарічної наукової співпраці між Київським університетом права НАН України та факультетом права й адміністрування Гданського університету.
Книга розрахована на науковців, викладачів юридичних вишів, магістрів, студентів, аспірантів, працівників правоохоронних та судових органів - усіх, хто цікавиться сучасним конституціоналізмом.
У рамках програм наукової співпраці між Київським університетом права НАН України та Гданським університетом цим виданням «Актуальні проблеми сучасного конституціоналізму (на прикладі України та Республіки Польща)» започатковується нова традиція співпраці наших університетів - спільна робота над науковими монографіями (збірками наукових праць науково-педагогічних працівників наших ВНЗ) з проблем розвитку конституціоналізму на сучасному етапі в Україні та Республіці Польща.
Кожна держава творить свою особливу модель конституціоналізму, яка обумовлюється багатьма факторами, зокрема історичними традиціями та особливостями менталітету (світосприйняття) народу, належністю до певної системи права, рівнем правової культури тощо. Сучасний український конституціоналізм найповніше виявляється у конституційних правах, свободах і обов’язках людини і громадянина, в якісно новій організації державної влади, в реалізації Конституції України та чинного законодавства нашої країни, їх удосконалення, в тому числі шляхом впровадження в конституційну структуру України західних моделей конституціоналізму.
Конституціоналізм являє собою особливу систему конституційно-правових відносин, що опосередковують у загальному вигляді повновладдя народу, а також об'єднують передові фінансові, політичні, економічні та інші ідеї, що виступають могутнім фактором суспільного прогресу Так, самообмеження держави й демократії в інтересах свободи є видатним досягненням європейського конституціоналізму. Гарантування свободи, ринку і прав людини є основним його призначенням. Прагнення людей до творчої самореалізацїї об’єднує їх у європейську спіль-ноту. забезпечуючи політичну, економічну й особисту свободу індивідів, автономний статус громадянського суспільства. Республіка Польща вже є членом ЄС та співтворцем його конституціоналізму. Її досвід дуже важливий для нашої країни на шляху до євроінтеграції.
Окрім того, такі спільні наукові видання науково-педагогічних працівників Гданського університету та Київського університету права НАН України дають змогу почути один одного, йти вперед у науковому пізнанні й розв'язанні нагальних завдань. У тому вбачаємо нагоду для консолідації зусиль учених та практиків України і Республіки Польща, іншій зарубіжних країн, які можуть долучитися до започаткованого проекту.
Міжнародна діяльність Київського університету права НАН України зорієнтована на інтеграцію у європейську систему вищої освіти та науки, розширення контактів з міжнародними організаціями, університетами-партнерами та науковими центрами з усього світу. Співпраця відбувається в рамках понад 125 угод. Це - 22 країни світу та 47 навчальних закладів. Особливої уваги заслуговують міжнародні творчі відносини з провідними університетами Польщі, Словаччини, Грузії, Угорщини та інших навчальних закладів, які не тільки надають нового імпульсу інноваційному розвиткові університету, а й сприяють впровадженню світових освітніх стандартів.
Міжнародні зв’язки Київського університету права НАН України використовуються для: розширення академічної та наукової співпраці із закордонними навчальними закладами і науково-дослідними організаціями; встановлення та підтримки зв’язків із дипломатичними представництвами іноземних держав; допомоги студентам та співробітникам університету для участі в міжнародних програмах; залучення до проведення майстер-класів провідних вчених зарубіжних країн; міжнародного співробітництва в культурній сфері та проведення мовної практики студентів за кордоном; організації й залучення до участі в міжнародних конференціях і семінарах, а також у міжнародних студентських асоціаціях; допомоги в пошуку грантів та заохочувальних стипендій для студентів і аспірантів університету; зміцнення міжнародного іміджу університету.
Результатом плідної співпраці Київського університету права НАН України з іноземними організаціями та установами є: забезпечення програм академічної мобільності представників професорсько-викладацького і студентського складу між вузами-партнерами; підтримка низки міжнародних проектів; проведення конференцій; реалізація програм подвійних дипломів; участь працівників університету в різноманітних міжнародних програмах, які фінансуються урядами провідних зарубіжних держав. Усе це дає можливість розширювати кордони міжнародного співробітництва, підвищувати ефективність співпраці та зміцнювати вже існуючі відносини.
Так, з 27 по 29 листопада 2017 року Київський університет права НАН України спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності організував міжнародний семінар на тему: «Актуальні питання права інтелектуальної власності», що пройшов у штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності у м. Женева (Швейцарія). До цього семінару долучилися й університети Ізраїлю, а саме: ONO Academic college та Університет Тель-Авіва. Таке партнерство є проявом визнання на світовому рівні наукових університетських здобутків у сфері досліджень проблем права інтелектуальної власності протягом останнього десятиліття.
У рамках міжнародної співпраці Київський університет права НАН України постійно відвідують іноземні науковці для обміну досвідом у сфері освіти і науки. Окрім представників закордонних університетів почесними гостями Київського університету права НАНУ є працівники посольств та представництв іноземних держав. Така співпраця допомагає розширенню міжнародних контактів, зміцненню позитивного іміджу університету, спілкуванню студентів з представниками дипломатичних місій тощо.
Міжнародне співробітництво сприяє підвищенню авторитету КУП НАНУ як в Україні, так і поза її межами, популяризації української юридичної наукової школи за кордоном. Нині Київський університет права НАН України є співорганізатором понад 15 різного роду заходів міжнародного рівня. Вже стало доброю традицією проведення спільних міжнародних наукових заходів - науково-практичних конференцій, семінарів. круглих столів, вебінарів тощо. Принагідно зазначити, що дане видання, як один із напрямів та рівнів взаємної і плідної співпраці ВНЗ Республіки Польща й України задля розвитку юридичної науки, підвищення її ролі як організуючого фактору державотворення наших країн, універсалізації правового забезпечення інтеграційних процесів до Європейського Союзу, має бути презентовано на комунікативних заходах безпосередньо у Гданському університеті та у Київському університету права НАН України. До цих заходів та подальшої співпраці засновники запрошують усі зацікавлені установи та науковців.
- Автор
- Бошицький Ю.Л.
- Видавництво
- Талком
- Тип видання
- Монографія
- Рік видання
- 2017
- Кількість сторінок
- 392
- ISBN
- 978-617-7397-67-9
- Палітурка
- м'яка
- Мова
- українська
- Вага
- 0.4 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 200