Deliktology. Volume 2
- Автор
- Пєтков С.В., ще 1
- Рік видання
- 2020
- Палітурка
- тверда
Анотація
У розділі розкриті поняття, основи та умови звільнення від кримінальної відповідальності за корупційні злочини в Україні. На підставі аналізу сфери розповсюдження злочинів визначено сутність та значення основних концепцій Інституту щодо звільнення від кримінальної відповідальності за... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
У розділі розкриті поняття, основи та умови звільнення від кримінальної відповідальності за корупційні злочини в Україні.
На підставі аналізу сфери розповсюдження злочинів визначено сутність та значення основних концепцій Інституту щодо звільнення від кримінальної відповідальності за корупційні злочини, такі як «підстави» та «умови». Підкреслено тристоронній характер підстав для цього звільнення (нормативний, фактичний та процесуальний).
Проаналізовано, що розробка інституту звільнення, який базується на механізмах звичаєвого права, процедурах та принципах складної соціальної технології, дозволить зменшити витрати на кримінальне переслідування за незначні дії та незначні злочини, необхідні для організації боротьби з більш тяжкими корупційними злочинами.
Теоретично обгрунтовано віднесення інституту звільнення від кримінальної відповідальності за корупційні злочини до міжгалузевих.
Така класифікація визначає механізм застосування, який, безумовно, пов'язаний з нормами кримінально-процесуальних та антикорупційних законодавчих актів.
Делікт (від лат. delictum - правопорушення, провина, проступок) - протиправна поведінка, правопорушення, тобто незаконна дія, проступок або злочин, іншими словами вчинення дії, що суперечить закону і завдає шкоди суспільству, державі або особі. Таке правопорушення є підставою для притягнення правопорушника до юридичної відповідальності відповідальності, передбаченої законом.
Деліктологія (теорія відповідальності, delictology) - наука про правопорушення (делікт), складова частина загальної теорії права (закарбовані в аксіомах практичні надбання). На відміну від кримінального права, адміністративного права та дисциплінарного права, які досліджують види правопорушень під власним кутом зору, деліктологія вивчає явище «правопорушення» в цілому. Дослідження правопорушення як соціально-правового явища та пов’язаних із ним правовідносин і є предметом деліктології.
У римському праві під деліктом (правопорушенням) малось на увазі заподіяння шкоди іншій особі, її сім’ї або майну, порушення правового припису або заборони. Наслідком учинення делікту була відповідальність, що наставала за наявності таких умов: дієздатність правопорушника, вина, здійснення правопорушення.
Деліктні зобов’язання відомі ще як позадоговірні. Тобто, протиправні дії, які призводять до юридичних наслідків і які не пов’язані з порушенням договору (контракту). Особа, яка несе (здатна нести) вчиняти дії, що мають юридичні наслідки (правочини) - дієздатна особа. Особа, яка несе відповідальність за свої протиправні дії (правопорушення) - деліктоздатна особа. Того, хто заподіює шкоду, називають делінквентом. Того, кому шкоду заподіяно, - потерпілим. Деліктоздатна особа - особа, яка може нести відповідальність за протиправну поведінку, яка виражається у скоєнні проступків, або злочинів.
Всебічне дослідження проблемних питань деліктологіі - основа створення ефективного і справедливого законодавства.
Доктор юридичних наук, професор,
Заслужений юрист України
І. М. Копотун
Доктор юридичних наук, професор
С. В. Пєтков
- Автор
- Пєтков С.В., Копотун І.М.
- Рік видання
- 2020
- Кількість сторінок
- 242
- ISBN
- 978-617-7523-78-8
- Палітурка
- тверда
- Мова
- англійська
- Вага
- 1 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 100