Організація судових і правоохоронних органів України. Курс лекцій
- Автор
- Матвєєвський О.В., ще 1
- Видавництво
- Фенікс
- Рік видання
- 2020
- Палітурка
- тверда
Анотація
Даний курс лекцій розроблено у відповідності до навчального плану підготовки юристів-бакалаврів денної та заочної форм навчання Національного університету «Одеська морська академія». У посібнику надаються розгорнуті матеріали щодо роботи, структури та повноважень правоохоронних органів... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Даний курс лекцій розроблено у відповідності до навчального плану підготовки юристів-бакалаврів денної та заочної форм навчання Національного університету «Одеська морська академія».
У посібнику надаються розгорнуті матеріали щодо роботи, структури та повноважень правоохоронних органів України для інформування і підготовки до практичних занять та самостійної роботи студентів; пропонуються критичні обзори правоохоронної системи в цілому й огляди нормативно-правової бази для вивчення курсу.
З метою поглибленого вивчення основ роботи правоохоронних органів надається перелік нормативно-правових актів, який розкриває зміст формування правової бази правоохоронної діяльності та правосуддя.
Важливе значення надається дослідженню питань реформи правоохоронної системи в сучасний період, виявленню та аналізу прорахунків у процесі реформування, можливі шляхи усунення недоліків.
Для студентів, курсантів, слухачів, аспірантів і викладачів вищих юридичних навчальних закладів, а також наукових і практичних працівників.
Навчальна дисципліна - Організація судових та правоохоронних органів має характер вступного курсу, який передує вивченню інших дисциплін, таких як адміністративне право, цивільний процес, кримінальне право, кримінальний процес та ін. Причому вивчається вона на початковому етапі навчання в числі перших юридичних дисциплін. Це відбувається тому, що в межах вказаної навчальної дисципліни студент (майбутній юрист) отримує початкові відомості про судову владу в Україні, існуючу відповідно до Конституції України систему судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України, правоохоронну систему. Вивчаючи дану навчальну дисципліну, студент отримує вихідні дані про організаційну побудову правоохоронних та правозахисник органів, знайомиться з завданнями і цілями їх діяльності. Тільки зрозумівши устрій судових, правоохоронних та правозахисник органів, можна глибоко і правильно засвоїти форми їх роботи по застосуванню права, забезпеченню законності і правопорядку, що складає мету підготовки молодих спеціалістів-юристів. Звичайно, основну увагу приділено судам, оскільки ці органи наділені такими повноваженнями, які в сукупності дозволяють назвати їх самостійною гілкою влади - судовою. Потрібно відмітити, що засвоєння курсу має свої труднощі:
По-перше, студенту належить вивчити роботу не одного органу і навіть не однієї системи органів, а їх сукупності.
По-друге, нормативною базою даного курсу є не один нормативний акт, а їх сукупність, що включає акти різних рівнів та юридичної сили.
По-третє, поряд з найновішими нормативними актами (наприклад, Закон України - Про судоустрій та статус суддів України) в даний час діють акти, видані до прийняття Конституції України, в які внесено ряд змін у зв’язку з невідповідністю деяким положенням нової Конституції. Тому на успішне засвоєння навчальної програми з даної дисципліни може розраховувати тільки той, хто з перших днів занять зумів проявити високу само-організованість, працелюбність і наполегливість у вивченні кожної теми курсу.
Програма підготовлена передусім на базі законодавчих актів, прийнятих у відповідності до Конституції України. Крім того, в ньому максимально враховані всі зміни, внесені до правових актів в період з 1991 по 2020 рік.
Мета курсу - формування у студентів правового світогляду, впорядкованих уявлень про роль, місце, функції судових, правоохоронних та правозахисних органів у правовій державі, їх можливостей в захисті прав та законних інтересів громадян, суспільства і держави. Завдання курсу - дати необхідні знання теоретичних основ курсу, правових основ діяльності судів, правоохоронних та правозахисних органів, ролі, місця, функції судової влади, прокуратури, органів внутрішніх справ, податкової міліції, Служби безпеки України, органів Управління державної охорони України, Державної Прикордонної служби та інших, що захищають права та законні інтереси громадян, організацій, суспільства та держави, місце курсу в системі загальної професійної підготовки. Для вивчення курсу студенти повинні знати суміжні питання теорії та історії держави і права, конституційного права, адміністративного права, кримінального права і процесу, цивільного права і процесу та інших юридичних наук.
- Автор
- Матвєєвський О.В., Ярова Л.В.
- Видавництво
- Фенікс
- Рік видання
- 2020
- Кількість сторінок
- 376
- ISBN
- 978-966-928-586-7
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.5 кг
- Формат
- 145х215 мм
- Наклад
- 100