Четверте покоління прав людини: особливості правового регулювання, проблеми та перспективи розвитку в сфері охорони здоров'я
- Автор
- Булеца С.Б., ещё 1
- Издательство
- Видавництво УжНУ "Говерла"
- Год издания
- 2020
- Переплет
- твердый
Аннотация
Монографія присвячена проблемним аспектам правового регулювання прав людини четвертого покоління в сфері охорони здоров’я. У виданні висвітлено сутнісний зміст та види прав людини четвертого покоління, трансформацію правового регулювання прав людини четвертого покоління в контексті медичної... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
Монографія присвячена проблемним аспектам правового регулювання прав людини четвертого покоління в сфері охорони здоров’я. У виданні висвітлено сутнісний зміст та види прав людини четвертого покоління, трансформацію правового регулювання прав людини четвертого покоління в контексті медичної реформи та розвитку новітніх інформаційних технологій, а також теоретичні та практичні проблеми правового регулювання застосування ДРТ, клонування, евтаназії. Крім того, розкрито міжнародно-правовий механізм захисту прав людини четвертого покоління у сфері охорони здоров’я.
Написання та видання монографії «Четверте покоління прав людини: особливості правового регулювання, проблеми та перспективи розвитку в сфері охорони здоров’я» відбулося в рамках наукового проекту молодих вчених за фінансової підтримки Міністерства освіти і науки України.
XXI століття супроводжується розвитком медицини, інновацій та технічним прогресом, що впливає на зміну, виникнення та припинення і мч чи інших суспільних відносин, а також розвиток системи прав людини, Внаслідок «наукового Пуму», що розпочався у XX ст. і продовжує тривати до сьогодні, перед людиною постало багато можіїивосісії, яких до цього часу не існувало, зокрема, трансплантація органів, штучне іанліднення, зміна статі, клонування, використання «віртуальної реальності». Внаслідок всіх цих можливостей у людини виникають нові права, які науковці називають «четвертим поколінням».
Автори монографії при її написанні ставили за мету вирішення наукових проблем навколо тенденцій розвитку прав людини четвертого покоління в сфері медицини, а також з’ясувати шляхи поліпшення правового регулювання та механізму захисту окремих прав в Україні, а саме щодо зміни статі, клонування, сурогатного материнства, використання віртуальної реальності, штучного запліднення, евтаназії, у тому числі у контексті медичної реформи, яка розпочалося у 2016 році.
У цій монографії авторами розглянуто теоретичні проблеми сутності прав людини четвертого покоління, їх видів, а також вплив трансформації правових цінностей на формування концепції прав людини четвертого покоління. Враховуючи стрімкий інноваційний розпиток, використання робототехніки в медицині, очікуване у найближчі роки масове використання штучного інтелекту для прогнозування і аналізування даних, авторами досліджено вплив інформаційних інноваційних технологій на розвиток прав людини четвертого покоління в сфері охорони здоров’я. Зокрема, досліджено E-health систему в Україні, застосування Інтериету та телемедицини, технології віртуальної реальності в медицині, у тому числі у психотерапії, роботизовану хірургію і т.п.
Авторами визначено правові засади застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні та зарубіжних державах, проаналізовано етико-правові аспекти імплементації ембріона, а також правовий статус ембріона та плода людини. Надзвичайно цікавим є розділи про сурогатне материнство, правове регулювання здійснення клонування, зміну статті в Україні та в зарубіжних державах, а також порівняльно-правове дослідження права на евтаназію в Україні, Європі та Азії.
Останній розділ монографії присвячений дослідженню міжнародно-правового механізму захисту прав людини четвертого покоління у сфері охорони здоров’я, у тому числі місце у цій системі Європейського суду з прав людини.
Написання та видання монографії «Четверте покоління прав людини: особливості правового регулювання, проблеми та перспективи розвитку в сфері охорони здоров’я» відбулося в рамках наукового проекту молодих вчених за фінансової підтримки Міністерства освіти і науки України. Праця розрахована на науковців, викладачів, студентів, юристів-практиків, медиків та інших читачів, яких цікавлять проблеми медичного права.
Автори будуть вдячні читачам за зауваження і пропозиції, спрямовані на удосконалення монографії і намагатимуться їх врахувати в процесі подальшої роботи.
- Автор
- Булеца С.Б., Менджул М.В.
- Издательство
- Видавництво УжНУ "Говерла"
- Год издания
- 2020
- Количество страниц
- 444
- ISBN
- 978-617-7825-19-6
- Переплет
- твердый
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.5 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Тираж
- 300