Організація початкового етапу досудового розслідування кримінальних правопорушень: збірник матеріалів практики
- Автор
- Гладун О.З., ещё 3
- Издательство
- Національна академія прокуратури України
- Год издания
- 2018
- Переплет
- мягкий
Аннотация
У збірнику вміщено зразки, за якими рекомендується складати плани першочергових слідчих (розшукових) дій та письмові вказівки прокурора на початковому етапі досудового розслідування кримінальних правопорушень. Видання розраховано на працівників органів прокуратури, поліції та органів... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
У збірнику вміщено зразки, за якими рекомендується складати плани першочергових слідчих (розшукових) дій та письмові вказівки прокурора на початковому етапі досудового розслідування кримінальних правопорушень.
Видання розраховано на працівників органів прокуратури, поліції та органів охорони правопорядку, викладачів, наукових працівників, аспірантів, студентів і курсантів вищих навчальних закладів юридичного спрямування.
Згідно зі ст. 2 Кримінального процесуального кодексу України (КПК України) завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод і законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був би обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов’язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, КПК України, міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
В умовах реформування правоохоронної системи та у зв’язку з істотним оновленням кадрового складу місцевих прокуратур і слідчих відділів поліції невідкладного розв’язання потребує питання максимально швидкого володіння ними професійною майстерністю, зокрема знаннями, вміннями та навичками ефективного розслідування кримінальних правопорушень і здійснення процесуального керівництва такою діяльністю. Суттєві зміни відбуваються й у нормативно-правовому забезпеченні організації роботи органів досудового розслідування. Так, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 6 липня 2017 року № 570 затверджено Положення про органи досудового розслідування Національної поліції України, наказом Міністерства юстиції України від 4 липня 2017 року № 2166/5 - Положення про органи досудового розслідування Державної кримінально-виконавчої служби України.
Прокурор здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим рослідуванням. У Концепції реформування кримінальної юстиції України, затвердженій Указом Президента України від 8 квітня 2008 року № 311/2008, процесуальне керівництво прокурора визначається як організація процесу досудового розслідування, визначення напрямів розслідування, координація процесуальних дій, сприяння створенню умов для нормального функціонування слідчих, забезпечення дотримання у процесі розслідування вимог законів України.
У статті 131-1 Конституції України визначено, що прокуратура здійснює організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку.
З метою досягнення вищого рівня ефективності в проведенні досудового розслідування й оволодіння молодими фахівцями прокуратури та призначеними на посади слідчих необхідними знаннями, набуття практичних навичок для проведення розслідування, здійснення процесуального керівництва, нагляду за слідством у збірнику розміщено плани першочергових слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях щодо окремих категорій злочинів та орієнтовні зразки письмових вказівок прокурора, складених відповідно до ст. 36 КПК України. Вказані документи розроблено з урахуванням особливостей досудового розслідування різних категорій кримінальних правопорушень, типових слідчих (розшукових) дій, що рекомендуються на початковому етапі їх досудового розслідування, а також специфіки кримінально-процесуальної регламентації порядку проведення відповідних про-цесуальних дій.
Запропоновані у цьому збірнику плани першочергових слідчих (розшукових) дій не слід розглядати як повноцінні програми виконання досудового розслідування відповідних кримінальних правопорушень. Метою підбору цих матеріалів є допомога у плануванні та проведенні першочергових (невідкладних) слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій на початку досудового розслідування. Саме цей етап має вирішальне значення для усього кримінального провадження, адже зібрані на початку досудового розслідування докази дають можливість побудувати обгрунтовані слідчі версії та визначити шляхи їх перевірки.
Оскільки цей збірник орієнтований на використання виключно під час початкового етапу досудового розслідування, для складання процесуальних документів на наступних етапах кримінального провадження доцільно звернутися до науково-практичного посібника «Процесуальні документи прокурора у кримінальному провадженні», виданого Національною академією прокуратури України в 2016 році.
Збірник матеріалів практики «Організація початкового етапу досудового розслідування кримінальних правопорушень» буде корисним насамперед слідчим органів досудового розслідування та прокурорам - процесуальним керівникам у їх практичній діяльності.
- Автор
- Гладун О.З., Стадник В.П., Яковлєв О.В., Янчишин С.В.
- Издательство
- Національна академія прокуратури України
- Тип издания
- Практическое пособие
- Год издания
- 2018
- Количество страниц
- 68
- ISBN
- 978-617-7500-41-3
- Переплет
- мягкий
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.1 кг
- Тираж
- 100