Судова медицина: підручник для ВНЗ
- Автор
- Герасименко О.І., ще 3
- Видавництво
- КНТ
- Рік видання
- 2016
- Палітурка
- м'яка
Анотація
Видання третє, перероблене та доповнене У підручнику на сучасному науковому та педагогічному рівні викладено повний курс судової медицини. Надана сучасна інформація щодо правових та організаційних основ судово-медичної служби та загальні дані про діяльність судових експертів. Надана... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Видання третє, перероблене та доповнене
У підручнику на сучасному науковому та педагогічному рівні викладено повний курс судової медицини. Надана сучасна інформація щодо правових та організаційних основ судово-медичної служби та загальні дані про діяльність судових експертів. Надана інформація, яка дозволить визначити ознаки впливу на організм або труп певних чинників, вирішити питання про механізм утворення, зажиттевість і давність ушкодження, причину смерті, тяжкість тілесного ушкодження тощо.
Розглянуто питання дослідження та експертизи речових доказів з слідами біологічних об'єктів та типові помилки судово-медичних експертів. Розставлені акценти щодо використання судово-медичних даних працівниками органів внутрішніх справ, слідчими, суддями, працівниками прокуратури та адвокатури.
Видання розраховане на курсантів вищих навчальних закладів МВС України, студентів юридичних вищих навчальних закладів, студентів вищих медичних навчальних закладів, судово-медичних експертів, лікарів-експертів та юристів.
Судова медична експертиза - складний багатоетапний процес, який вимагає від експерта не лише фахових знань, але й дотримання під час виконання її певного алгоритму, що дозволяє зробити експерту обґрунтовані висновки.
Практично за усіма кримінальними справами, що скоєні проти життя та здоров’я людини, призначається судово-медична експертиза. Експертиза є процесом співпраці слідчого та експерта та потребує порозуміння між ними. Некоректно або не в повному обсязі сформульовані запитання слідчого до експерта призведуть до неможливості повного використання експертного потенціалу.
Звісно, що низький рівень фахової підготовки медичного працівника, який виконує експертну роботу може тести нанівець зусилля навіть досвідченого слідчого. Саме тому судова медицина є обов’язковою навчальною дисципліною для студентів медичного та юридичного напрямків підготовки в Україні.
Треба зазначити, що будь яка експертиза є процесом співпраці експерта та особи, що призначила експертизу. Саме тому знання правником основ судово-медичної експертизи дозволяє більш ефективно виконувати йому певні слідчі дії (огляд трупа на місці події; виявлення, вилучення та направлення на дослідження речових доказів; складання у відповідності з обставинами випадку питань експертові тощо), адекватно оцінити висновки судово-медичної експертизи та більш ефективно використовувати досягнення сучасної судової медицини для розкриття злочинів.
Для студентів медичних та стоматологічних факультетів судова медицина є складовою частиною навчання. Кримінальний процесуальний кодекс України дозволяє залучення будь-якого лікаря до виконання певних слідчих дій, навіть у випадку якщо лікар не є судово-медичним експертом. Саме тому судова медицина викладається для усіх студентів медичного профілю.
Підручник може бути корисним і пересічному громадянинові, який через ряд скрутних обставин зазнав насильства, чи потрапив до певної складної соціальної ситуації.
Підручник є результатом співпраці фахівців медичного та юридичного напрямків двох профільних вищих навчальних закладів. В підручнику на сучасному науковому та педагогічному рівні викладено повний курс судової медицини.
Надана актуальна інформація щодо правових та організаційних основ судово-медичної служби та загальні дані про діяльність судових експертів, інформація, яка дозволить визначити ознаки впливу на організм або труп певних чинників, вирішити питання про механізм утворення, зажиттєвість і давність ушкодження, причину смерті, тяжкість тілесного ушкодження тощо.
Розглянуто питання дослідження та експертизи речових доказів зі слідами біологічного походження та типові помилки судово-медичних експертів. Значна увага приділяється судово-медичній експертизі живих осіб та експертизі трупів.
Питання законодавчого регулювання судово-медичної експертної діяльності надані на сучасному рівні станом на серпень 2015 року.
Видання розраховане на студентів вищих медичних та юридичних навчальних закладів, судово-медичних експертів, лікарів-експертів та юристів. Підручник є зручним для використання студентами юридичного напрямку, оскільки розставлені акценти щодо використання судово-медичних даних працівниками органів внутрішніх справ, слідчими, суддями, працівниками прокуратури та адвокатури.
Одночасно, навчальний матеріал надано в повному обсязі відповідно до навчальних програм, за якими навчаються студенти медичних вищих навчальних закладів. Таким чином, підручник може бути використаним в навчальному процесі медичними та юридичними вищими навчальними закладами.
Викладений матеріал ґрунтується на наукових працях провідних фахівців галузі судової медицини України, Росії та інших країн. Автори висловлюють щиру подяку рецензентам підручника за плідну співпрацю.
Герасименко О.І, Антонов А.Г, Герасименко К.О., Коміссарова Н.О., Коміссаров М.Л.
- Автор
- Герасименко О.І., Антонов А.Г., Коміссарова Н.О., Коміссаров М.Л.
- Видавництво
- КНТ
- Рік видання
- 2016
- Кількість сторінок
- 630
- ISBN
- 978-966-373-799-7
- Палітурка
- м'яка
- Наклад
- 300