Цивільне та торгове право зарубіжних країн: навчальний посібник
- Автор
- Шимон С.І.
- Видавництво
- Київський національний економічний університет
- Рік видання
- 2004
- Палітурка
- м'яка
Анотація
Навчальний посібник підготовлено відповідно до програми навчального курсу «Цивільне та торгове право зарубіжних країн». Навчальний матеріал, охоплює загальну характеристику цивільно-правових систем сучасного ту, огляд основних інститутів цивільного та торгового права країн континентальної та... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Навчальний посібник підготовлено відповідно до програми навчального курсу «Цивільне та торгове право зарубіжних країн». Навчальний матеріал, охоплює загальну характеристику цивільно-правових систем сучасного ту, огляд основних інститутів цивільного та торгового права країн континентальної та англо-американської правових систем на прикладі Німеччини, Франції, Англії та США, базується на джерелах цивільного та тор права цих країн і здобутках юридичної науки у цій галузі.
Посібник призначено для студентів спеціальності "Правознавство", а також студентів інших спеціальностей, аспірантів, фахівців у галузі права.
Нині Україна прагне до визнання її повноцінним членом світового співтовариства та здійснює низку послідовних заходів для досягнення цієї мети. Важливим серед них є проголошення пріоритету загальнолюдських цінностей, створення сприятливих умов для гуманітарного спілкування людей, розширення наукових, ділових, комерційних, туристичних зв'язків. Це спричиняє виникнення різноманітних правовідносин українських громадян і юридичних осіб з громадянами, установами, іншими юридичними особами іноземних держав. Відповідно виникає вірогідність застосування норм іноземного права, але вони навіть за умови типовості чи тотожності життєвих ситуацій можуть по-різному їх врегульовувати. Це ставить юристів перед необхідністю надання громадянам правової допомоги та правової інформації з питань цивільного, зокрема комерційного, спадкового, сімейного права зарубіжних країн.
Знання зарубіжного права необхідні правознавцю в будь-якій сфері його діяльності. Нині в державі йде копітка робота по створенню новітніх законодавчих актів, які більш об’єктивно віддзеркалюватимуть реалії сучасного життя, будуть орієнтовані на потреби громадянського суспільства, в якому діють принципи верховенства права, ринкової економіки, пріоритету особистості, всебічного захисту її прав та інтересів. У багатьох випадках така робота здійснюється з урахуванням досвіду більш розвинених зарубіжних держав, використанням здобутків правової культури країн світу.
У найпрогресивніших зарубіжних країнах досить розвиненими є практично всі основні галузі правового базису, зокрема конституційне, адміністративне, кримінальне право. Однак центральне місце в усіх країнах посідає цивільне право, яке захищає інтереси особистості. Нині воно вважається найбільш розробленою галуззю права, на основі якої здійснюється формування нових галузей, правових інститутів, розділів правових систем тощо. Виняткове значення цивільного права підкреслюють і провідні зарубіжні фахівці. Зокрема, відомий компаративіст Рене Давид відмічає, що істинним правом залишається приватне право, без якого неможливе формування справжнього юриста.
Досконально вивчити цивільно-правові системи всіх зарубіжних країн в одному навчальному курсі, безперечно, неможливо. Досить складно це зробити і стосовно однієї зарубіжної держави, оскільки для цього необхідна не тільки докладна інформація щодо джерел права, правозастосовної практики тощо, але й спеціальна підготовка, яка б дозволила усвідомити методологію правот-ворення, основні принципи, ідеї права (зокрема цивільного) тієї чи іншої держави, особливості національної правосвідомості, яка виявляється на всіх рівнях регулювання суспільних відносин.
У даному посібнику пропонується розглянути загальну характеристику основних інститутів цивільного права зарубіжних країн на прикладі найбільш яскравих представників двох основних правових систем: Німеччини та Франції (романо-германська правова система) і Англії та США (англо-американська правова система).
Посібник дає загальні уявлення про цивільне та торгове право цих країн, виявляє спільні риси та найбільш характерні елементи окремих цивільно-правових інститутів. Однак під час докладнішого розгляду права кожної окремої країни ці риси можуть втрачати на загальному тлі специфічних особливостей, оскільки право кожної країни є унікальним.
- Автор
- Шимон С.І.
- Видавництво
- Київський національний економічний університет
- Тип видання
- Навчальний посібник
- Рік видання
- 2004
- Кількість сторінок
- 220
- ISBN
- 966-574-590-5
- Палітурка
- м'яка
- Мова
- українська
- Вага
- 0.3 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 100