Юридична психологія. Словник-довідник
- Автор
- Гарькавець С.О.
- Рік видання
- 2021
- Палітурка
- м'яка
Анотація
Словник-довідник налічує понад 500 понять та термінів, що складають тезаурус сучасної юридичної психології, а також інформацію про найбільш відомих закордонних і вітчизняних дослідників в галузі юридичної психології. Словник укладений на основі всебічного вивчення сучасної наукової літератури з... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Словник-довідник налічує понад 500 понять та термінів, що складають тезаурус сучасної юридичної психології, а також інформацію про найбільш відомих закордонних і вітчизняних дослідників в галузі юридичної психології. Словник укладений на основі всебічного вивчення сучасної наукової літератури з юридичної психології та її галузевих напрямків. Загалом словник-довідник надає наукове уявлення про теоретико-методологічні засади юридичної психології як науки та її категорійно-понятійний апарат.
Для психологів, кримінологів, соціологів та інших фахівців, які вивчають та досліджують різні аспекти юридичної психології, а також для викладачів, аспірантів і здобувачів вищої освіти та всім тим, хто цікавиться питаннями юридико-психологічного характеру.
Юридична психологія посідає значуще місце в системі наук про людину. Міждисциплінарний характер, що зумовлений юридичною та психолог ічною призмами розгляду проблеми особистості, включеної в систему правових відносин, робить її унікальним науковим знанням, що буде завжди актуальним і непересічним.
Вивчення психології людей у відносинах з системою права, хоча й почалося кілька століть потому, натепер має великі пласти систематизованого наукового знання. Але XXI століття привнесло нові виклики, що значно розширило юридико-психологічне поле досліджень, що натепер проводяться в умовах великого інформаційного різноманіття, швидкого розповсюдження інформаційних потоків та їхньої суперечливості. Інтернет, соціальні мережі та інші сучасні електронні системи зв’язку утворюють інформаційні хвилі, що поглинають людей в епоху постмодернізму. Це породжує проблеми пошуку необхідної, валідної інформації, у тому числі юридико-психологічного характеру.
Іноді можна почути, що «Google все знає, а тому не має потреби у книжках». Дійсно, в Інтернеті вже все є або майже все, що привнесено працею багатьох науковців-користувачів й не тільки ними. Проте слід уточни ш, що Інтернет тільки зберігає різну інформацію, а ключі до цієї інформації знаходяться в іншій площині — бажанні людини вчитися, здобувати освіту та самоудосконалюватися. Людина освічена знає, що шукати, де шукати, а головне навіщо. А отже книжки, якого б вони не були формату (друковані або електронні), поки що залишаються надійним, ефективним засобом навчання, саморозвитку та передачі досвіду від попередніх поколінь майбутнім.
Натепер ми маємо складні, часто невизначені та різноманітні за своїм походження соціальні умови існування, що не тільки впливають на ускладнення відносин між людьми та соціальними групами, а й породжують велику кількість підстав, за яких люди втрачають спроможність продуктивно діяти в соціально-нормативних координатах існування. За одних й тих самих обставин, впливу одних й тих самих чинників люди по-різному себе поводять і, як наслідок, одні продукують просоціальну поведінку, а інші антисоціальну, одні вчиняють правопорушення, а інші перетворюються на жертв злочинів. Чому так відбувається й внаслідок чого— відповідь можна знайти, опанувавши основні положення «Юридичної психології».
Хоча «Юридична психологія» є наукою зі своєю тривалою історією й натепер існує широкий спектр підходів, що змістовно представлені множиною категорій, термінів і понять, що відбивають її широкий тезаурус, які потребують свого уточнення з урахуванням сучасних наукових доробок.
Запропонований словник-довідник являє собою спробу розширити понятійну базу та допомогти фахівцям ефективно опанувати основний термінологічний тезаурус сучасної «Юридичної психології». Він має як загальновизнані поняття, що містяться у відповідній закордонній та вітчизняній науковій літературі, так й терміни, що використовуються в окремих науково-психологічних підходах (психоаналітичному, біхевіористському, когнітивістському, гуманістичному тощо), а також авторське розуміння окремих юридико-психологічних понять.
У кінці словника-довідника наведений бібліографічний опис основної літератури, що була використана автором при його складанні та, яка може бути корисною читачам щодо поглибленого вивчення наукових аспектів юридико-психологічного виміру. При цьому в тексті словника-довідника, здійснений переклад на українську мову назв праць видатних науковців, що, як на нашу думку, додатково буде сприяти розширенню вітчизняного юридико-психологічного тезаурусу.
Автор не претендує на всебічність представлення наукових термінів, незмінність та безальтернативність запропонованих дефініцій та трактувань. Це словник певного історичного часу, в якому юридико-психологічні поняття виступають актуальними феноменами. Проте автор сподівається, що словник-довідник «Юридична психологія» буде корисним не тільки професійним фахівцям, а й викладачам, аспірантам, 'здобувачам вищої освіти та всім тим, хто цікавиться юридико-психологічними проблемами.
Автор висловлює окрему подяку доктору психологічних наук, професору, Заслуженому діячу науки та техніки України Сергію Івановичу Яковенко за допомогу у пошуку необхідного довідкового матеріалу.
- Автор
- Гарькавець С.О.
- Рік видання
- 2021
- Кількість сторінок
- 152
- ISBN
- 978-617-11-0185-2
- Палітурка
- м'яка
- Мова
- українська
- Вага
- 0.3 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 100
Коментар:
Дуже корисна інформація з юридичної психології, яка зібрана в одному словнику. Зручно та науково
Коментар:
Дуже чіткі та лаконічні визначення понад 500 термінів. Цінно, що словник-довідник містить ще й інформацію про значущі постаті юридичної психології.
Зручний формат словника дозволяє постійно мати його під рукою, адже в інтернеті не завжди можна знайти потрібну інформацію.
Дуже раджу не тільки психологам, кримінологам, соціологам, а ще і викладачам та студентам, яким цікава та потрібна інформація в галузі юридичної психології.