Альтернативне вирішення спорів. Підручник
- Автор
- Притика Ю.Д.
- Видавництво
- Видавничий дім "Дакор"
- Рік видання
- 2021
- Палітурка
- м'яка
Анотація
Підручник підготовлений з урахуванням новітніх підходів до дослідження альтернативних способів вирішення спорів та актуального законодавства України та деяких європейських країн. Здійснено загальну характеристику альтернативних способів вирішення спорів, досліджено джерела правового... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Підручник підготовлений з урахуванням новітніх підходів до дослідження альтернативних способів вирішення спорів та актуального законодавства України та деяких європейських країн.
Здійснено загальну характеристику альтернативних способів вирішення спорів, досліджено джерела правового регулювання альтернативних способів вирішення спорів.
Особливу увагу приділено медіації, третейському розгляду та міжнародному комерційному арбітражу.
Для студентів юридичних закладів вищої освіти, науковців, суддів, адвокатів, юристів-практиків та практикуючих юристів.
Обрання Україною європейського вектору розвитку потребує якісного удосконалення економіко-правового підґрунтя функціонування суспільства та зумовлює запровадження державою потужного інструментарію правових гарантій захисту прав та інтересів особи.
Наведений інструментарій включає численні альтернативні способи вирішення спорів, що забезпечують оперативне, об’єктивне та компетентне вирішення правових спорів та конфліктів, які виникають між учасниками приватноправових відносин.
Альтернативне вирішення спорів можна визначити як застосування альтернативного (без звернення до державних інституцій) способу вирішення спору і врегулювання правового конфлікту, або комбінації таких способів для забезпечення швидкого та ефективного урегулювання суперечностей, що виникли між сторонами, досягнення найбільш взаємоприйнятної угоди між учасниками спору.
Можемо констатувати, що під час застосування альтернативних способів вирішення спорів склався особливий правовий режим, що має суттєві відмінності від класичного цивільного процесу. Наведені відмінності обумовлені як методом, так і принципами, покладеними в основу альтернативного вирішення спорів. У процесуальному праві домінує імперативний метод з поодинокими вкрапленнями диспозитивності, щодо альтернативного вирішення спорів простежується протилежна тенденція.
Запровадження альтернативного вирішення спорів є невід’ємною складовою процесу європейської інтеграції України. Особливістю формування альтернативного вирішення спорів в Україні є те, що у контексті європейської інтеграції воно має розглядатися як двосторонній процес. З одного боку, створення системи альтернативного вирішення спорів є частиною досягнення Україною відповідності «юридичному критерію» членства в Європейському Союзі. З іншого боку, європейська спрямованість України створює необхідні передумови для розвитку альтернативного вирішення спорів, оскільки у європейських країнах накопичений значний досвід у сфері АВС.
Цей посібник є спробою комплексного висвітлення теоретичних і практичних проблем використання альтернативних способів вирішення спорів.
Колектив авторів сподівається, що отримані результати наукового дослідження альтернативних способів вирішення спорів стануть у нагоді студентам юридичних закладів вищої освіти, науковцям, суддям, адвокатам, юристам-практикам та усьому правничому загалу.
Головний редактор видання
доктор юридичних наук, професор,
завідувач кафедри цивільного процесу Інституту права
Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
арбітр Міжнародного комерційного арбітражного суду
при Торгово-промисловій палаті України [ІСАС),
Заслужений юрист України
Ю. Д. Притика
- Автор
- Притика Ю.Д.
- Видавництво
- Видавничий дім "Дакор"
- Рік видання
- 2021
- Кількість сторінок
- 436
- ISBN
- 978-617-7679-76-8
- Палітурка
- м'яка
- Мова
- українська
- Вага
- 1 кг
- Формат
- 170х240 мм
- Наклад
- 300