Конституційна реформа у сфері децентралізації державної влади в Україні: проблеми теорії та практики

(0)
Артикул: 13178
Конституційна реформа у сфері децентралізації державної влади в Україні: проблеми теорії та практики

Переглянути зміст

Автор
Калінкін А.С.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2018
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

Монографія присвячена комплексному дослідженню теоретико-правових та практичних аспектів реалізації сучасної конституційної реформи у сфері децентралізації державної влади. В роботі розглянуті концептуальні підходи до визначення сутності та значення конституційної модернізації суспільства,... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
290 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Монографія присвячена комплексному дослідженню теоретико-правових та практичних аспектів реалізації сучасної конституційної реформи у сфері децентралізації державної влади. В роботі розглянуті концептуальні підходи до визначення сутності та значення конституційної модернізації суспільства, проведений аналіз юридичного змісту конституційної децентралізації, здійснено порівняння існуючих конституційних моделей децентралізації публічної влади

На прикладі держав-членів Європейського Союзу показано сучасні процесі децентралізації державної влади в європейських країнах, у тому числі - в частині формування місцевого самоврядування як базової складової європейської політичної та правової системи, що обумовлює концептуальні засади функціонування апарату публічної влади та здійснення владних відносин у суспільстві в цілому.

Дослідження має теоретичне і практичне значення в сучасних умовах проведення конституційної модернізації в Україні, оскільки його матеріали можуть бути широко використані в правозастосовчій практиці, науково-дослідній роботі та навчальному процесі, містять принципово нові підходи до розуміння процесів конституційної децентралізації та сприяють формуванню правової держави.

Передмова

Децентралізація публічної влади є одним з найважливіших напрямів конституційної модернізації суспільного ладу України у відповідності до європейських правових та управлінських стандартів, що пояснюється з декількох найважливіших позицій.

По-перше, посилення локальної демократії, реальних можливостей територіальних громад та сформованих такими громадами органів місцевого самоврядування є одним з пріоритетних способів забезпечення прав та свобод людини, дотримання балансу між соціальними групами, а також добробуту соціуму в цілому, що знаходить свій прояв як у процесах децентралізації, так і в формі муніципалізації публічно-владних відносин.

По-друге, надання регіональному та муніципальному рівням публічного управління максимального обсягу повноважень та реальних можливостей їх реалізації, як показує досвід розвинутих європейських держав з усталеними конституційно-правовими системами, має наслідком створення ефективної моделі публічного управління, що діалектично поєднує державний, регіональний та муніципальний рівень вирішення єдиних суспільно важливих завдань.

По-третє, враховуючи стратегічний курс України на вступ до Європейського Союзу, слід враховувати виключну важливість та ключовий характер імплементації європейських стандартів децентралізації державної влади та інституціонального, функціонального, бюджетно-фінансового та матеріально-технічного посилення ролі місцевого самоврядування у конституційно-правовій системі держави й суспільства.

Крім того, необхідно також наголосити на проблемній військово-політичній ситуації, що склалася внаслідок іноземної збройної агресії в окремих районах Луганської і Донецької областей, а також Автономній Республіці Крим. Одним з важливих кроків щодо недопущення подібних ситуацій в майбутньому є проведення конституційної модернізації суспільних відносин, реалізація широкого комплексу політико-правових реформ, серед яких одним з головних напрямів є створення об’єднаних місцевих громад з розширеними реальними можливостями щодо вирішення питань місцевого значення.

Виходячи з означених позицій, дослідження особливостей та подальших тенденцій конституційної реформи в сфері децентралізації публічної влади являє собою важливе, своєчасне і вкрай актуальне науково-практичне завдання у сучасних умовах суспільної модернізації та докорінного удосконалення системи державного управління в Україні.

Необхідно відзначити, що різноманітні аспекти здійснення місцевого самоврядування, децентралізаційних процесів, імплементації європейських правових стандартів публічного управління та міжінституційних відносин у суспільстві розглядалися у працях багатьох вчених, серед яких слід окремо назвати таких, як М. О. Баймуратов, О. В. Батанов, Ю.М. Бисага, Д.М. Бєлов, В. І. Борденюк, Ю. О. Волошин, П. Ф. Гураль, О. В. Зайчук, Б. В. Калиновський, А. М. Колодій, О. Л. Копи-ленко, М. І. Корнієнко, В. В. Кравченко, В. С. Куйбіда, Я.В. Лазур, П. М. Любченко, М.В. Оніщук, М. П. Орзіх, М. В. Пітцик, В. Ф. Погорілко, X. В. Приходько, М.О. Пухтинський, А.Ф. Ткачук, Ю.М. Тодика, М.В. Савчин, О. Ф. Фрицький, В.М. Шапо-вал, Ю.С. Шемшученко, А.О. Янчук та ін.

Водночас у наявних дослідженнях відсутній комплексний аналіз децентралізації державної влади саме як структурно-функціонального елемента конституційної модернізації конституційного ладу України в цілому з урахуванням тих складних загроз та викликів, що постали перед політико-правовою системою нашої держави на сучасному етапі її новітнього становлення та розвитку.

Сформульовані в монографічній праці пропозиції і висновки можуть бути використані у науково-дослідних цілях - для подальшого опрацювання конституційно-правової теоретичної та практичної проблематики проведення конституційної реформи у сфері децентралізації державної влади, у правовій практиці, при розробці пропозицій щодо подальшого удосконалення системи публічно-владних відносин в Україні, у навчальному процесі - при підготовці відповідних розділів підручників і навчальних посібників з конституційного та муніципального права України; у науково-дослідній роботі.

Характеристики
Автор
Калінкін А.С.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2018
Кількість сторінок
152
ISBN
978-966-928-235-4
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
100
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог