Кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення
- Автор
- Перепелиця С.І.
- Видавництво
- Право
- Рік видання
- 2015
- Палітурка
- тверда
Анотація
Розвиток правової системи України на сучасному етапі відбувається на тлі численних демократичних перетворень, що пояснюється передусім формуванням нового розуміння взаємовідносин між особою та державою. Якщо за радянських часів як у наукових колах, так і серед законодавців щодо останнього... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Розвиток правової системи України на сучасному етапі відбувається на тлі численних демократичних перетворень, що пояснюється передусім формуванням нового розуміння взаємовідносин між особою та державою. Якщо за радянських часів як у наукових колах, так і серед законодавців щодо останнього переважав підхід, згідно з яким треба було мінімізувати можливості приватних осіб впливати на здійснення кримінального процесу, нині ситуація докорінно змінилася. Передумовою для подібних змін перш за все стало закріплення на конституційному рівні правових позицій щодо превалювання особистих інтересів над державними (ст. 3 Конституції України), що не могло не знайти відбиття у галузевому законодавстві. Кримінальне процесуальне право стало однією з тих галузей, де в першу чергу виникла необхідність перегляду співвідношення приватних та публічних засад.
Вагомий внесок в опрацювання проблематики приватного обвинувачення внесли вчені різних часів: починаючи з кінця ХІХ – початку ХХ ст., продовжуючи радянською добою і сучасністю. Вважаємо за необхідне додати, що це питання цікавило як українських науковців, так і правників країн ближнього зарубіжжя, серед яких: С.А. Альперт, О.О. Артамонова, Ф.Н. Багаутдінов, М.І. Бажанов, О.В. Биковська, В. П. Гмирко, О. С. Головачук, Ю. М. Грошевий, С. В. Давиденко, В.В. Дорошков, В.С. Зеленецький, С.І. Катькало, О.М. Костовська, О. П. Кучинська, Л. М. Лобойко, В. З. Лукашевич, Н.В. Малярчук, О.Б. Мизуліна, В.В. Навроцька, М.О. Ноздріна, В.Т. Нор, І.Д. Перлов, А.К. Резон, О.О. Седаш, Л.Я. Таубер, В.В. Хатуаєва, О.В. Шпотаківська, В.М. Юрчишин та ін.
Саме аналіз їх думок, висловлювань, їх співставлення дуже допомогло при написанні монографії.
Водночас необхідно відзначити, що більшість наукових досліджень була виконана на підставі Кримінально процесуального кодексу України 1960 р., тому в них не були й не могли бути враховані новації Кримінального процесуального кодексу України 2012 р., завдяки яким і відбулася модернізація правової моделі реалізації приватного обвинувачення в кримінальному провадженні. Це викликало необхідність проведення комплексного дослідження, що і зумовило вибір теми монографії, визначило її основні напрями.
Сподіваємося, що для тих, хто візьме до рук для ознайомлення монографію, стануть у пригоді результати проведеного автором узагальнення правозастосовної практики, думки і пропозиції щодо удосконалення законодавства, яке регламентує інститут приватного обвинувачення. Зокрема, у межах узагальнення, з використанням спеціально розробленого бланка, було вивчено 150 кримінальних справ приватного обвинувачення, провадження у яких здійснювалось за КПК 1960 р., та 110 кримінальних проваджень у формі приватного обвинувачення, які розглядалися за правилами КПК 2012 р.
Монографічне дослідження присвячено з’ясуванню теоретичних та практичних аспектів нормативної регламентації здійснення проваджень у формі приватного обвинувачення. Розглянуто особливості нормативної регламентації провадження у формі приватного обвинувачення на досудових і судових стадіях кримінального процесу, виявлено існуючі недоліки нормативної регламентації, складнощі у практиці правозастосування та сформульовано пропозиції щодо вирішення зазначених проблем.
Для науковців, викладачів, аспірантів, практичних працівників, студентів вищих навчальних закладів.
- Автор
- Перепелиця С.І.
- Видавництво
- Право
- Рік видання
- 2015
- Кількість сторінок
- 184
- ISBN
- 978-966-458-751-5
- Палітурка
- тверда
- Наклад
- 300