Мотив та мета злочину
- Автор
- Вереша Р.В.
- Видавництво
- Алерта
- Рік видання
- 2016
- Палітурка
- м'яка
Анотація
В этой работе рассматриваются проблемы определения понятия мотива и цели преступления через призму психологического понятия мотивов человеческой деятельности (поведения). Проанализированы характерные особенности определения понятия мотива и цели преступления в уголовно-правовой и... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
В этой работе рассматриваются проблемы определения понятия мотива и цели преступления через призму психологического понятия мотивов человеческой деятельности (поведения).
Проанализированы характерные особенности определения понятия мотива и цели преступления в уголовно-правовой и криминологической науках. Установлено, что мотивом является психическое представление которое побуждает человека к совершению общественно небезбечного действия и является его основанием. При этом цель рассматривается как желаемый результат совершения общественно опасного посягательства.
Особое внимание уделяется общему (психологическом) определению мотива деятельности (поведения) человека, под которым понимается сознательное побуждение к достижению цели, осознание личной необходимости удовлетворения собственных потребностей.
Обоснована необходимость определения качественно нового понятия мотива и цели преступления, поскольку все существующие определения данных категорий как в юридической, так и в психологической науке не являются полными и не охватываются всех их признаки.
Для научных работников, преподавателей, аспирантов, студентов и слушателей высших учебных заведений правового направления и юридических факультетов, а также адвокатов, практических сотрудников органов предварительного расследования, прокуроров и судей.
В юридичній літературі з давніх часів приділяється увага дослідженню питань мотиву та мети злочинного діяння. Надзвичайно актуальним це питання стає в контексті вирішення окремих проблем кваліфікації суспільно небезпечного посягання та індивідуалізації кримінальної відповідальності.
У цій роботі розглядаються проблеми визначення поняття мотиву та мети злочину через призму психологічного поняття мотивів людської діяльності (поведінки). Проаналізовані характерні особливості визначення поняття мотиву та мети злочину в кримінально-правовій та кримінологічній науках. Встановлено, що мотивом є психічне уявлення, яке спонукає особу до вчинення суспільно небезпечного діяння та є його підставою. При цьому мета розглядається як бажаний результат вчинення суспільно небезпечного посягання.
Особлива увага приділяється загальному (психологічному) визначенню мотиву діяльності (поведінки) людини, під яким розуміється свідоме спонукання до досягнення мети, усвідомлення особистої необхідності задоволення власних потреб.
Обґрунтовано необхідність визначення якісно нового поняття мотиву та мети злочину, оскільки всі існуючі визначення даних категорій як у юридичній, так і у психологічній науці, не є повними і не охоплюють всіх їхніх ознак. У результаті дослідження автором доводиться, що визначення поняття мотиву та мети злочину має охоплювати всі його характерні ознаки, якими є: усвідомлення, вирішальне значення потреб людини для задоволення її бажань, відповідність мотивів поставленій меті, суспільно небезпечний характер мотивованої таким чином діяльності і настання в її результаті кримінальної відповідальності. На основі проведеного дослідження автором пропонується визначення поняття мотиву та мети злочину.
- Автор
- Вереша Р.В.
- Видавництво
- Алерта
- Рік видання
- 2016
- Кількість сторінок
- 56
- ISBN
- 978-617-566-100-0
- Палітурка
- м'яка
- Наклад
- 500