Психологія особистості. Навчальний посібник

(0)
Артикул: 153666
Психологія особистості. Навчальний посібник

Переглянути зміст

Автор
Кацавець Р.С.
Видавництво
Алерта
Рік видання
2021
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

Навчальний посібник висвітлює психологію особистості людини. Особистість розглядається як багатогранне і динамічне утворення. Йдеться про місце людини у системі суспільних відносин, де вона формується як особистість. Проілюстровано процеси освоєння дійсності, як вищої форми пізнавальної... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
130 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Навчальний посібник висвітлює психологію особистості людини. Особистість розглядається як багатогранне і динамічне утворення. Йдеться про місце людини у системі суспільних відносин, де вона формується як особистість. Проілюстровано процеси освоєння дійсності, як вищої форми пізнавальної діяльності; виокремлено особливості і риси особистості, що визначають її індивідуальність. 

Підкреслено роль поведінки, як зовнішній прояв діяльності та дій особистості. Зокрема, простежуються принципи моралі, норми права, традиції, закріплені у суспільстві; умови, що сприяють здійсненню мети як бажаного результату.

Для студентів вищих навчальних закладів України. Корисним буде всім, кого цікавить психологія особистості людини.

Передмова

Психологія особистості людини - завжди актуальна у намсовому полі. Особистість - системна соціальна якість, яку чпишя набуває у процесі діяльності та спілкування. Так, особистість постійно змінюється і розвивається. Це характеризує її г:вень у сфері соціальних відносин, є мірилом культури. Бачення психологічних норм пов’язано із самосвідомістю, самооцінкою; намаганням пізнати навколишній світ і зрозуміти своє призначення в ньому; дотриманням принципів моралі, не ображаючи інших і не принижуючи себе. Відтак, у виданні висвітлюється особистість як аспект багатогранного і динамічного явища.

Навчальний посібник складається із шести розділів: «Особистість як багатогранне і динамічне утворення»; «Особистість: пізнавальна діяльність. Форми освоєння дійсності • чуттєві, раціональні)»; «Особистість: індивідуально-психологічні особливості»; «Процес психічного розвитку людини. Формування і оункціонування особистості»; «Дії осіб із психічними аномаліями. Роль психологічного захисту»; «Методи дослідження психологічних властивостей людини».

Перший - подає теорію особистості з погляду світових вчених. Тут йдеться про місце особистості у системі суспільних відносин; зокрема, про інтереси, прагнення, переконання, потреби, мотиви, діяльність. Проаналізовано особливості психологічної спільності людей (класифікація груп); стан міжособистісних відносин, що сприяє спільній діяльності, розвитку особистості у групі.

Другий - орієнтує на пізнавальну діяльність особистості; чуттєві і раціональні форми освоєння дійсності. Це психічні процеси - відчуття і сприймання, що представляють явища навколишнього світу у свідомості людей; психологічні теорії пам’яті - процес запам’ятовування, зберігання, відтворення людиною її попереднього досвіду. Сконцентровано увагу на питаннях процесу мислення, як вищої форми пізнавальноїдіяльності; виокремлено форми мислення; види уяви, способи творення образів, індивідуальні особливості мислення і уяви.

Третій - міркування щодо ролі емоцій та здатність керувати ними; виокремлює психологічні особливості і риси особистості, що виявляються темпераментом, характером, здібностями. А також визначає сутність обдарованості (як високого рівня) і геніальності (як найвищого рівня) розвитку здібностей особистості.

Четвертий - ілюструє процес психічного розвитку людини, що має динамічний характер; формування специфічних, неповторних ознак та властивостей особистості, що визначають її індивідуальність; роль поведінки, як зовнішній прояв діяльності, дій людини, де простежується ставлення до моральних і правових норм, традицій, що існують у суспільстві. Прикметні вольові якості особистості, що є свідомою організацією і саморегуляцією діяльності, поведінки, спрямованих на досягнення мети.

П’ятий - відображає поведінку осіб з розладами особистості, психічними аномаліями. Порушено питання здатності осіб даного типу контролювати власні дії та керувати ними; а також можливість працездатності, дієздатності, правовідповідальності. Зауважено на чинники, що впливають на поведінку осіб з психічними аномаліями за ситуативних обставин з оточуючими.

Шостий - спрямовує на вивчення методів дослідження розвитку психологічних властивостей людини. Зокрема, що застосовуються при визначенні професійної придатності, здатності зосереджуватися на головній меті, уміння ефективно працювати у структурних галузях; виявленні рівня активності, самоконтролю, незалежності від інших.

Додатки. Словник психологічних термінів, що, за потреби, доповнять окремі поняття; збагатять загальний рівень знань.

Видання адресовано студентам вищих навчальних закладів України. Корисним буде всім, кого цікавить психологія особистості людини.

Руслан Кацавець

Характеристики
Автор
Кацавець Р.С.
Видавництво
Алерта
Рік видання
2021
Кількість сторінок
134
ISBN
978-617-566-654-8
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.3 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог