Практична філософія права
- Автор
- Козюбра М.І.
- Видавництво
- ДУХ І ЛІТЕРА
- Рік видання
- 2024
- Палітурка
- тверда
Анотація
Монографія присвячена аналізу філософсько-практичних аспектів складного, багатобарвного, багатовимірного і все ще значною мірою утаємниченого феномену права. Під цим кутом зору у ній здійснена спроба поглибленого осмислення онтологічної, гносеологічної та аксіологічної природи права, його... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Монографія присвячена аналізу філософсько-практичних аспектів складного, багатобарвного, багатовимірного і все ще значною мірою утаємниченого феномену права. Під цим кутом зору у ній здійснена спроба поглибленого осмислення онтологічної, гносеологічної та аксіологічної природи права, його взаємозв’язків із наукою, релігією, мораллю і мистецтвом.
Основна увага зосереджена на демонстрації того, як «працюють» надбання філософії права у процесі практичної юридичної діяльності. З цією метою у монографії використані рішення конституційних судів, Європейського Суду з прав людини й інших судів.
Для науковців, юристів-практиків, науково-педагогічних працівників вищих правничих навчальних закладів, докто рантів, аспірантів, магістрантів зі спеціальностей «Право» і «Міжнародне право», усіх тих, хто цікавиться філософією права та можливостями її практичного застосування.
- Автор
- Козюбра М.І.
- Видавництво
- ДУХ І ЛІТЕРА
- Тип видання
- Монографія
- Рік видання
- 2024
- Кількість сторінок
- 496
- ISBN
- 978-617-8262-55-6
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.5 кг
- Формат
- 145х215 мм
- Наклад
- 100
Коментар:
Ця робота має стати фундаментом викладання права в юридичних вузах. Я досі відчуваю себе якимось маргіналом вживаючи в сфері, де я працюю (правоохоронній) словосполучення "дух закону" чи щось в цьому сенсі. Говорити про розуміння оточенням поняття правового позитивізму взагалі не приходиться, люди його розуміють буквально - типу добре право. Обов'язково треба читати всім, хто має відношення до юридичної сфери, добре, що почалась тенденція до переосмислення тупого трактування слів у кодексах і законах, навіть якщо ці слова в результаті створюють несправедливість. Особисто мені не вистачило порівняння прав і обов'язків, взаємодії цих явищ, пропорційності. Бо зараз це дуже актуально, коли людьми, що не мають відношення до юриспруденції право асболютизується (свобода переміщення, вільний вибір щодо захисту дежрави, порушення всіх можливих Конституційних прав), а обов'язки (захист держави) ігнорується. При чому недобросовісними юристами ця тема підігрівається, що реально дуже шкодить державним інтересам.