Право Європейського Союзу. Навчально-методичний посібник з тестовими завданнями для підготовки ЗНО

(0)
Артикул: 153527

Переглянути зміст

Автор
Аракелян М.Р.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2019
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

Пропонуємий навчально-методичний посібник побудований відповідно до комплексу навчально-методичного забезпечення дисципліни «Право Європейського Союзу» та складається з текстів лекцій, планів практичних занять, тем і завдань для самостійної роботи та списків літератури.  Призначений... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
120 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
СьогодніВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Пропонуємий навчально-методичний посібник побудований відповідно до комплексу навчально-методичного забезпечення дисципліни «Право Європейського Союзу» та складається з текстів лекцій, планів практичних занять, тем і завдань для самостійної роботи та списків літератури. 

Призначений для студентів вищих навчальних закладів.

Передмова

Шановний друже! Ти тримаєш у руках навчально-методичний посібник, що є результатом плідної наукової роботи колективу авторів протягом останніх років. У ньому містяться тексти лекцій, контрольні запитання, питання практичних занять. Все це має служити засвоєнню тобою навчальної дисципліни «Право Європейського Союзу» та подальшому використанню отриманих знань у професійній діяльності.

Протягом XIX століття розвиток інтеграційних процесів у Європі значно інтенсифікувався, що було викликано промисловою революцією, розвитком форм виробництва та комунікації. Завершення Другої світової війни дало поштовх до бурхливого розвитку інтеграційних процесів на Європейському континенті. Було цілком зрозуміло, що політичне об’єднання Європи від самого початку це праця не одного року, та власне сама ідея вимагала достатньо широкого кола прихильників серед політиків, представників бізнесу і пересічних громадян.

Поступово європейські держави відійшли від старих конфлікто-генних ментальних парадигм та перейшли до нової ментальної парадигми розвитку, що передбачала створення єдиної інституційної моделі з метою інтеграції національних економік в єдиний внутрішній ринок. Було зрозуміло, що успіх в економічній міждержавній інтеграції створить передумови до «ефекту переливу» на інші чутливі сфери, такі як простір свободи, безпеки, юстиції та зовнішні відносини.

У результаті численних переговорів та руйнування системи біполярного світу, 1993 р. виник Європейській Союз, що став певною «парасолькою» для різних форм колаборації між державами-членами тодішніх співтовариств. Проте власної правосуб’єктності він набув лише 2009 р., разом з набранням чинності Лісабонською угодою.

Однак разом з очевидними успіхами Європейський Союз стоїть перед серйозними викликами, від вирішення яких залежить його майбутнє. Серед таких викликів варто відзначити Брексіт, міграційну кризу, вибух популізму та соціально-економічну нестабільність. Отже, дисципліна «Право Європейського Союзу» має світоглядне значення, оскільки надає можливість краще розуміти логіку розвитку інтеграційного процесу та природу Європейського Союзу.

Ця дисципліна є вельми актуальною, враховуючи той факт, що 2014 р. наша держава уклала та ратифікувала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. До того ж, євроатлантичні прагнення нашої держави нещодавно знайшли своє закріплення у внесенні змін до тексту Конституції України щодо інтеграції України в Європейський Союз.

Предметом дисципліни є «становлення та розвиток права Європейського Союзу», а об’єктом - інтеграційні процеси у Європі в період між другою половиною XX століття та початком XXI століття.

Метою дисципліни є формування у студентів уявлення про особливості права Європейського Союзу, його відмінності від національного та міжнародного права. Тематично цей курс охоплює: історичні передумови та етапи становлення права Європейського Союзу; джерела і систему права Європейського Союзу; компетенцію Європейського Союзу; загальну характеристику інституційної структури Європейського Союзу та її елементів; правовий статус особи і громадянина в Європейському Союзі; зовнішню політику та політику безпеки Європейського Союзу; наднаціональне та міжнародне право; право внутрішнього ринку Європейського Союзу; Економічний і валютний союз; цінності Європейського Союзу; простір свободи, безпеки та юстиції Європейського Союзу; спільну торговельну політику Європейського Союзу; стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Для досягнення мети дисципліни, формування компетентностей здобувачів вищої освіти передбачено проведення лекцій з використанням презентацій, практичних занять та самостійної роботи. У процесі вивчення дисципліни уявляється важливим використання наукового доробку вітчизняних та іноземних учених.

Слід зазначити, що навчальна дисципліна «Право Європейського Союзу» не тільки надасть можливість студентам ознайомитись з характеристикою процесу становлення політичної та правової реальності Європейського Союзу, а й сприятиме розумінню та засвоєнню ними таких спецкурсів, як «Право внутрішнього ринку ЄЄ» та «Економічне право ЄЄ».

Підбиваючи підсумок, доцільно зазначити, що вивчення цієї дисципліни відкриє майбутнім випускникам вузу шлях до проходження стажування та працевлаштування в інститутах і установах Європейського Союзу. Крім того, здобуті знання та навички служитимуть конкурентною перевагою при працевлаштуванні в консалтингових компаніях, які займаються правовим забезпеченням транскордонної економічної діяльності.

Сергій Ківалов,
президент Національного університету
«Одеська юридична академія», доктор юридичних наук, професор,
академік НАПрН України, заслужений юрист України

Характеристики
Автор
Аракелян М.Р.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2019
Кількість сторінок
144
ISBN
978-966-928-378-8
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.3 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог