Право на свободу та особисту недоторканність: практика Європейського суду з прав людини та законодавство України
- Автор
- Севрук Ю.Г., ще 3
- Видавництво
- Видавничий дім "Гельветика"
- Рік видання
- 2019
- Палітурка
- тверда
Анотація
У рукописі з урахуванням Європейського законодавства проаналізовані можливості забезпечення в Україні права на свободу та особисту недоторканність. Видання розраховане на працівників органів прокуратури, поліції та органів правопорядку, суддів, адвокатів, викладачів і наукових працівників,... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
У рукописі з урахуванням Європейського законодавства проаналізовані можливості забезпечення в Україні права на свободу та особисту недоторканність.
Видання розраховане на працівників органів прокуратури, поліції та органів правопорядку, суддів, адвокатів, викладачів і наукових працівників, аспірантів, студентів та курсантів вищих юридичних навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться проблемами кримінального судочинства.
Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторкан- ність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цін- ністю (стаття 3 Конституції України). Державою взято на себе зобов’язання забезпечити право кожної людини на свободу та особи- сту недоторканність і встановлено безапеляційне правило, що ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом (стаття 29 Конституції України).
У зв’язку з цим у сфері кримінальної юстиції забезпечення права на свободу та особисту недоторканність віднесено до загальних засад кримінального провадження, яким повинні відповідати зміст та форма кримінального провадження (статті 7, 12 Кримінального процесуального кодексу України).
В Україні та інших державах Європи наведене правило випли- ває зі статті 5 «Право на свободу та особисту недоторканність» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відповідної практики Європейського суду з прав людини, якими визначаються допустимі випадки позбавлення свободи, конвенційні гарантії для затриманих за підозрою у вчиненні правопорушень, процесуальні гарантії при позбавленні свободи тощо.
Загалом у світі право на свободу та особисту недоторканність є одним з фундаментальних і невідчужуваних особистих прав людини, яке закріплено міжнародним співтовариством у ст. 3 Загальної декларації прав людини (1948 pоку), ст. 9 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права (1966 pоку) та інших загальновизнаних міжнародних документах.
Європейські стандарти права на свободу та особисту недотор- канність знайшли відображення в низці законодавчих та підзакон- них нормативно-правових актів. Практика Європейського суду з прав людини з цього питання, вироблена в справах щодо України, активно застосовується національними судами всіх інстанцій.
Відповідно до ст. 9 Кримінального процесуального кодексу України національне кримінальне процесуальне законодавство застосовується з урахуванням положень міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та практики Європейського суду з прав людини.
Ураховуючи викладене, в даному виданні комплексно зібрано міжнародні та національні нормативні акти, рішення Європейського суду з прав людини, Конституційного Суду України та національ- них судів, інші документи з питань права на свободу та особисту недоторканність.
Для підготовки видання використано понад 230 джерел.
- Автор
- Севрук Ю.Г., Столітній А.В., Рябенко М.В., Шмаленя С.В.
- Видавництво
- Видавничий дім "Гельветика"
- Тип видання
- Практичний посібник
- Рік видання
- 2019
- Кількість сторінок
- 448
- ISBN
- 978-966-916-838-2
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.4 кг
- Формат
- 160х220 мм
- Наклад
- 300