Принципи кримінального провадження в механізмі забезпечення прав його учасників
- Автор
- Кучинська О.П.
- Видавництво
- Юрінком Iнтер
- Рік видання
- 2013
- Палітурка
- тверда
Анотація
У пропонованій монографії здійснено комплексний аналіз положень теоретичного та практичного характеру, пов’язаних із визначенням ролі кримінальних процесуальних принципів у механізмі забезпечення прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження. У результаті... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
У пропонованій монографії здійснено комплексний аналіз положень теоретичного та практичного характеру, пов’язаних із визначенням ролі кримінальних процесуальних принципів у механізмі забезпечення прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження.
У результаті дослідження визначено поняття, сутність та зміст принципів кримінального провадження, охарактеризовано їх систему, особливості взаємодії, проаналізовано структуру механізму забезпечення прав учасників кримінального провадження та її компоненти.
Досліджуються особливості реалізації принципів кримінального про-вадження в механізмі забезпечення прав його учасників відповідно до їх про-цесуального статусу, на підставі чого визначені недоліки правової регламентації та практичного втілення вказаного механізму. З позиції необхідності вдосконалення механізму забезпечення прав учасників кримінального провадження визначені особливості регуляторного впливу кримінальних процесуальних принципів на правотворчість, правозастосовну діяльність у сфері кримінального судочинства, а також правосвідомість посадових осіб, що здійснюють кримінальне провадження.
За результатами проведеного дослідження вироблені науково-обґрунтовані рекомендації щодо вдосконалення механізму забезпечення прав учасників кримінального провадження.
Розрахована на слухачів, студентів, аспірантів, докторантів, викладачів і науковців навчальних закладів та науково-дослідних установ, а також працівників судових, правоохоронних та правозахисних органів.
Забезпечення прав і свобод людини та громадянина, складовою частиною якого є захист прав учасників кримінального провадження, на сьогодні є найважливішою проблемою як внутрішньої, так і зовнішньої політики усіх держав світу. Саме стан справ у сфері забезпечення прав і свобод особи, а також створення умов для їх практичної реалізації є тим критерієм, за яким оцінюється рівень демократичного розвитку будь-якої держави і суспільства в цілому.
Прийняття у 2012 р. нового Кримінального процесуального кодексу України вивело процес гармонізації кримінального судочинства із високими міжнародними стандартами на якісно новий рівень. Концептуальна модель нового кримінального процесуального закону, безсумнівно, зорієнтована на подальше посилення правових гарантій забезпечення прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, усунення законодавчих прогалин та недоліків у регулюванні їх процесуального статусу. Переважна більшість опитаних нами суддів (82%) вказала на те, шоу новому КПК створено певний баланс у захисті прав та інтересів усіх учасників кримінального провадження .
У той самий час, в умовах реформування кримінальної юстиції на етапі впровадження нового КПК, відповідна галузь юридичної науки переживає складний, але необхідний період переосмислення своїх методологічних основ, який супроводжується пошуком найбільш ефективних підходів до аналізу соціально-правових явищ, а також розв’язання кримінальних процесуальних питань.
Разом із цим, незважаючи на активний інтерес наукової громадськості до вчення про кримінальні процесуальні принципи, багато пов’язаних з ним актуальних питань теоретичного та практичного характеру залишаються невирішеними. До сьогодні відсутня єдність у питаннях сутності та змісту принципів кримінального процесу, побудови їх системи, нормативного закріплення засад кримінального провадження.
Практично відсутні комплексні дослідження проблем системної реалізації кримінальних процесуальних принципів через призму забезпечення прав, свобод та законних інтересів різних учасників кримінального провадження відповідно до їх процесуального статусу. Потребують розробки проблеми вдосконалення механізму забезпечення прав учасників кримінального провадження на основі аналізу міжнародно-правових стандартів та принципів у сфері кримінального судочинства, а також визначення особливостей регуляторного впливу принципів кримінального провадження на правотворчому, правозастосовному та ідейному рівнях.
Таким чином, можна констатувати, що в науці кримінального процесу не сформувалося цілісного уявлення про роль принципів кримінального провадження у механізмі забезпеченні прав його учасників, що, в свою чергу, визначає актуальність та необхідність комплексного дослідження даного питання.
Тож, зазначені питання потребують комплексного аналізу і розробки положень теоретичного та практичного характеру, пов’язаних із визначенням ролі кримінальних процесуальних принципів у механізмі забезпечення прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження.
- Автор
- Кучинська О.П.
- Видавництво
- Юрінком Iнтер
- Тип видання
- Монографія
- Рік видання
- 2013
- Кількість сторінок
- 288
- ISBN
- 978-966-667-562-3
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.4 кг
- Формат
- 145х215 мм
- Наклад
- 300