Актуальні проблеми цівілістики (на прикладі України та Угорщини)

(0)
Артикул: 15235
Актуальні проблеми цівілістики (на прикладі України та Угорщини)

Смотреть содержание

Автор
Бошицький Ю.Л.
Издательство
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Год издания
2017
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У збірнику вміщені тези виступів, пропозиції, зауваження, що присвячені найбільш складним проблемам теорії та практики систематизації цивільного законодавства України й Угорщини та їх застосування. Виділені спільні проблеми методологічного, лексичного та системного походження. Збірник... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У збірнику вміщені тези виступів, пропозиції, зауваження, що присвячені найбільш складним проблемам теорії та практики систематизації цивільного законодавства України й Угорщини та їх застосування. Виділені спільні проблеми методологічного, лексичного та системного походження.

Збірник розрахований на науковців, викладачів юридичних вишів, магістрів, студентів, аспірантів, працівників правоохоронних і судових органів та всіх, хто цікавиться проблемами приватного права.

Предисловие

Протягом багатьох років Київський університет права НАН України розбудовує освітянські та наукові зв’язки з установами та навчальними закладами Угорщини. У рамках укладених двосторонніх угод про міжнародну співпрацю університетом досягнуто значних успіхів у напрямі міжнародного стажування науково-педагогічних працівників; проведенні спільних міжнародних науково-практичних конференцій, майстер-класів, лекцій і семінарів провідними науковцями Угорщини.

Студенти Київського університету права НАН України постійно беруть участь у конкурсному проекті з питань захисту персональних даних та прозорості повноважень органів державної влади, який проходить в Угорщині в офісі голови Національного департаменту із захисту даних та свободи інформації.

Нещодавно в університеті створено Центр угорської культури та права з метою отримання слухачами університету знань з права, культури, історії та традицій Угорщини.

У рамках програми співпраці між Київським університетом права НАН України та Дебреценським університетом проведено традиційну міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми цивілістики (на прикладі України та Угорщини)». Вона стала вагомим внеском у розвитку сучасної науки цивільного права для удосконалення її теоретичних засад, вивчення динаміки цивільно-правових явищ у часі та проведення порівняння положень цивільного права з іншими національними правовими системами.

При цьому слід наголосити на важливості наукового дослідження сучасних проблем цивільного права Європейського Союзу, пошуку нових форм і методів вдосконалення цивільного законодавства, становлення нових інститутів та категорій цивільного права Угорщини та України.

Цивілістика як наука про приватне (цивільне) право є сукупністю систематизованих знань, теорій, підходів, поглядів на приватне (цивільне) право.

Складовими частинами цивілістики є:

1) теоретична цивілістика (методологія, теорія цивільногоправа);

2) практична цивілістика («догма» цивільного права);

3) історична цивілістика (динаміка цивільного права у часі);

4) порівняльна цивілістика (порівняльне право у галузі цивілістики та з погляду цивілістики).

У правовій науці категорія «цивілістика» розглядається як узагальнююче поняття, що позначає сукупність суспільних відносин цивільно-правового змісту, пов’язаних з цивільним правом, проблемами нормативного регулювання майнових та особистих немайнових прав фізичних і юридичних осіб та практикою цивільних правовідносин (включаючи сімейно-правові, цивільно-процесуальні й приватні міжнародно-правові відносини). Цивілістика також розглядається як галузь юридичної науки, предметом якої є: норми цивільного права; цивільні правовідносини як юридична форма суспільних відносин, що регулюються цивільним законодавством; юридичні факти; судова, судово-господарська і адміністративна практика застосування цивільно-правових норм. У точному спеціально-юридичному значенні цивілістика розглядається як галузь юридичної науки, виступаючи синонімом понятая «наука цивільного права», що і є загальноприйнятим нині.

У зв’язку з цим актуальними є представлені в матеріалах конференції наукові праці, присвячені дослідженню системи цивільного права, положень про осіб у цивільному праві, межі реалізації цивільних прав, положень про окремі різновиди договорів, проблеми цивільно-правової відповідальності. Актуальним також є дослідження загальних проблем права інтелектуальної власності, питань щодо охорони авторського права та суміжних прав, патентного права та комерційних позначень, які тісно пов’язані з цивільним правом та цивільно-правовими відносинами.

Крім того, існує необхідність подальшого посилення правової культури для захисту цивільних прав та прав інтелектуальної власності, підвищення загального рівня підготовки кваліфікованих фахівців для вирішення даних питань. Це потребує великого обсягу спеціальних теоретичних знань та практичного досвіду вдосконалення законодавства, спрямованого на охорону цивільних прав та відповідних суспільних відносин, прав на об’єкти інтелектуальної власності, створення сприятливих умов для розвитку цивілізованого регулювання даного кола суспільних відносин.

Слід зазначити, що проведення таких заходів міжнародного рівня сприяє розширенню міжнародних зв’язків, обміну досвідом та науковими поглядами провідних вчених Угорщини й України, що, у свою чергу, слугує успішній інтеграції нашої країни в європейський простір.

Книга буде корисною для науковців, викладачів юридичних вишів, магістрів, студентів - усіх, хто цікавиться проблемами цивільного права.

Характеристики
Автор
Бошицький Ю.Л.
Издательство
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Тип издания
Сборник статей
Год издания
2017
Количество страниц
372
ISBN
978-617-7397-85-3
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.4 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
200
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог