Корпоративне право Республіки Польща (основні положення)
- Автор
- Яценко І.С.
- Издательство
- Юрінком Iнтер
- Год издания
- 2008
- Переплет
- твердый
Аннотация
Книга присвячена системі корпоративного права Республіки Польща. Розглянуті питання джерел польського законодавства в галузі корпоративних правовідносин, види торговельних товариств, врегульованих цим законодавством, основні аспекти їх створення, функціонування та припинення. Існуюча в... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
Книга присвячена системі корпоративного права Республіки Польща. Розглянуті питання джерел польського законодавства в галузі корпоративних правовідносин, види торговельних товариств, врегульованих цим законодавством, основні аспекти їх створення, функціонування та припинення. Існуюча в Республіці Польща система торговельних товариств базується на Кодексі торговельних товариств, який набув чинності в 2001 році і який вже базується на нормативних актах Європейського Союзу, а тому цей Кодекс є одним з прикладів імплементації норм ЄС до національного законодавства, що є цікавим для України досвідом в світлі обрання Україною напряму на участь в ЄС в майбутньому.
Зміст охоплює як теоретичні, так і практичні питання функціонування корпоративних правовідносин в Польщі.
Книга розрахована як на осіб, які вивчають корпоративне право з наукової точки зору, так і осіб, які стикаються з проблематикою корпоративних правовідносин у Польщі в практичній діяльності.
Пропонована читачу книга має на меті надати можливість зацікавленим особам ознайомитися з основами корпоративного права Республіки Польща з двох точок зору: практичної та наукової. Слід зазначити, що в Польщі термін «корпоративне право» рідко використовується в правовій літературі. Застосовується термін «ргаwо sроlек», або «право торговельних товариств», як би це звучало в дослівному українському перекладі.
Автор навмисно використав у назві термін «корпоративне право» з огляду на використання саме цього поняття в українській юридичній літературі та практиці. Цитування використаних у книзі положень нормативних актів та юридичної літератури здійснюється на підставі перекладів автора цієї книги.
Таким чином, з наукової точки зору книга містить систематичний виклад як системи польського корпоративного права в цілому, так і окремих його інститутів, зокрема по відношенню до конкретного виду торговельного товариства.
Автор спробував створити власну систему класифікації інститутів польських торговельних товариств. Також ним було проаналізовано значну кількість польської наукової літератури в галузі корпоративного права, внаслідок чого книга містить витяги і посилання з першоджерел, що дозволяє ознайомитися з науковими поглядами широкого кола польських юристів. Окрім того, Кодекс торговельних товариств Республіки Польща, який набув чинності тільки з 1 січня 2001 року, є яскравим прикладом імплементації приписів Європейського Союзу в національне законодавство, оскільки при його підготовці були враховані положення як чинних директив ЄС, так і проектів директив, які ще не пройшли усіх етапів набрання чинності.
Слід зазначити, що з моменту введення в дію Кодексу торговельних товариств до нього було внесено зміни, які усували вади, закладені при його прийнятті і які були виявлені на практиці при його застосуванні. Враховуючи той факт, що в Україні корпоративне право належним чином ще не розвинене, польський досвід у правовому врегулюванні та застосуванні корпоративного права обов’язково має бути досліджений та використаний для розвитку українського законодавства.
З практичної точки зору цінність запропонованого в книзі дослідження викликана розвитком торговельних відносин українських підприємців з польськими партнерами та збільшенням кількості та розміру українських інвестицій у Польщі. Як приклад найбільших інвестицій можна навести придбання корпорацією «Індустріальна Спілка Донбасу» металургійного комбінату «Хута Ченстохова» та суднобу-дівельного заводу в Гданську, або придбання корпорацією «Укравто» автомобілебудівного заводу «ФСО». З власного досвіду автор цієї книги знає, що вихід української компанії на іноземний, зокрема польський ринок, завжди пов’язаний з необхідністю створення або придбання компанії, яка здійснює свою діяльність згідно з національним законодавством. У подальшому український інвестор повинен щоденно здійснювати управління такою іноземною компанією. Таким чином, для реалізації завдань щодо створення (придбання), управління та можливого припинення (продажу) іноземної компанії український інвестор повинен знати законодавство, яке регулює ці питання. Зазвичай сукупність правових актів, які регулюють ці питання, окреслюють поняттям «корпоративне право».
Пропонована читачу книга надає можливість не тільки ознайомитися з існуючою в Польщі системою корпоративного права, але й отримати інформацію щодо кожного виду торговельних товариств від моменту створення до моменту його припинення. Крім того, книга містить значну кількість практичних вирішень з питань, які на практиці викликають спірне застосування.
Автор вважає, що незважаючи на систематизоване викладення матеріалу, який містить книга, а також на значну кількість проаналізованих правових актів та юридичної літератури, у книзі недостатньо окреслені інститути польського корпоративного права. Саме тому в назві книги використано словосполучення «основні положення». Автор має намір продовжити вивчення порушених у книзі питань, але вважає, що представлений матеріал може бути цікавим як для науковців, які займаються проблематикою іноземного корпоративного права, так і для практиків, які мають зовнішньоекономічні відносини з Польщею.
Ігор Яценко
Адвокат
- Автор
- Яценко І.С.
- Издательство
- Юрінком Iнтер
- Год издания
- 2008
- Количество страниц
- 232
- ISBN
- 978-966-667-300-1
- Переплет
- твердый
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.3 кг
- Формат
- 130х200 мм
- Тираж
- 300