Міжнародне право та економіка. Інституційний підхід
- Автор
- Скринька Д.В.
- Издательство
- Фенікс
- Год издания
- 2008
- Переплет
- твердый
Аннотация
У монографії досліджені методологічні проблеми розширення наукового інструментарію науки міжнародного права за рахунок використання наукового доробку інституціоналізму. Аналізується роль і значення концепцій і теорій, які сформувалися та розвиваються в рамках наукового напряму «право та... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
У монографії досліджені методологічні проблеми розширення наукового інструментарію науки міжнародного права за рахунок використання наукового доробку інституціоналізму.
Аналізується роль і значення концепцій і теорій, які сформувалися та розвиваються в рамках наукового напряму «право та економіка», для підвищення ефективності норм права в цілому та міжнародного права зокрема, а також для вирішення принципових теоретичних проблем юриспруденції.
Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних вузів, наукових та практичних працівників, що займаються право творенням та правозастосуванням в рамках міжнародного та внутрішньодержавного права.
Перед наукою міжнародного права стоїть цілий ряд питань, для вирішення яких недостатньо використовувати лише традиційний науковий інструментарій юриспруденції. Для вирішення багатьох питань ефективності міжнародного права, суверенітету держав, проблем захисту прав власності іноземних компаній та фізичних осіб, питань права міжнародних договорів в нагоді стає науковий доробок інституціоналізму. Інституціоналізм радикально підходить до проблем галузевого поділу суспільних наук.
Інституціоналісти у своїх дослідженнях використовують інструментарій юриспруденції, економічної теорії, психології, антропології тощо. Однак структуру і зміст інституціоналізму визначають саме комплексні дослідження правових та економічних проблем. Синергічний ефект, який породжується таким поєднанням, піднімає рівень ефективності дослідження відповідної наукової проблематики на якісно новий рівень.
У сучасній літературі для позначення наукового напряму, який базується на інституціоналістському підході до суспільних наук, використовується термін «право та економіка». В університетах Західної Європи, Північної Америки, Російської Федерації, інших країн та регіонів викладається цілий ряд дисциплін, від загальнотеоретичних до прикладних. Спільною рисою всіх вказаних дисциплін є те, що вони побудовані на основі постулатів наукового напряму «право та економіка».
Настільки ж різноманітним є предмет наукових досліджень. Із загальної кількості наукових праць, які видаються щороку, лише дуже невеликий відсоток спрямований на пояснення проблематики «право і економіка» в цілому. Як правило, кожне таке дослідження фокусується на невеликій кількості питань, аналіз яких має в першу чергу прикладне значення.
Серед величезного розмаїття таких практичних питань для юристів-міжнародників особливе місце посідають ті проблеми, які є особливо важливими з точки зору міжнародного права. До них належать теоретичні проблеми соціальних функцій міжнародного права, значення порівняльного права у вирішенні питань ролі права в сучасному суспільстві, підвищення його ефективності, питання змісту прав власності, питання угод у найбільш широкому сенсі цього слова тощо. Саме на цій проблематиці вирішив сконцентрувати свою увагу автор.
- Автор
- Скринька Д.В.
- Издательство
- Фенікс
- Год издания
- 2008
- Количество страниц
- 192
- ISBN
- 978-966-8935-01-5
- Переплет
- твердый
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.5 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Тираж
- 500