Морфологія і динаміка правової культури. Навчальний посібник

(0)
Артикул: 153559

Смотреть содержание

Автор
Скуріхін С.М.
Издательство
Фенікс
Год издания
2020
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Навчальний посібник присвячено теоретичним аспектам правової культури. Розглянуто її поняття, сутність, структуру, різновиди, функції тощо. Проаналізовано структурні компоненти правової культури: правосвідомість, правові традиції, правову спадщину, правовий досвід, правовий менталітет, правове... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Навчальний посібник присвячено теоретичним аспектам правової культури. Розглянуто її поняття, сутність, структуру, різновиди, функції тощо. Проаналізовано структурні компоненти правової культури: правосвідомість, правові традиції, правову спадщину, правовий досвід, правовий менталітет, правове мислення. 

Приділяється увага проявам аномалій у правовій культурі та шляхам їх подолання. Значне місце в посібнику присвячено питанням динаміки правової культури.

Для студентів, аспірантів і викладачів юридичних вузів і факультетів, а також для тих, хто цікавиться проблемами правової культури.

Предисловие

Сучасний стан правової системи яскраво демонструє, що Україна переживає кризу в своєму історичному, культурному, політичному, соціальному та правовому розвитку. В нових умовах держава та суспільство змушені більш серйозно ставитись до своєї правової спадщини, враховувати особливості національної правової культури.

Унаслідок поспішного та непродуманого перенесення чужорідних правових інститутів з метою «цивілізувати» українську правову систему, відбувається їх органічне відторгнення. І це пов’язано, більшою мірою, не з формально-юридичним аспектом, а з тим, що такі нововведення не знаходять підтримки в ментальних установках українського народу. Це призводить до дестабілізації правової системи, посилює зневіру громадян в державно-правових інститутах, формує стійке небажання виконувати нормативні гірифзси тощо.

За таких обставин дедалі більшої актуальності набуває необхідність врахування української правової культури, традицій, менталітету народу, що дасть, нарешті, змогу опрацювати політико-пра-вовий курс розвитку України зі збереженням самобутньої духовної специфіки. Багатогранність культури дозволяє глибше усвідомити мотиви поведінки людини (правомірної чи протиправної), врахувати специфіку культурних компонентів, здатних активно впливати на свідомість і поведінку людей, у тому числі й в області права.

Все це підкреслює важливість вивчення теоретичних аспектів правової культу ри. Навчальна дисципліна «Правова культура», що продовжує юридичну підготовку магістрів у Національному університеті «Одеська юридична академія», повинна розвивати і багато в чому підсумовувати загальнотеоретичні знання студентів. Але слід зазначити, що на сьогодні спостерігається гострий дефіцит навчальної літератури, яка б охоплювала різнопланові аспекти правової культури. Даний навчальний посібник покликаний певною мірою заповнити цю прогалину й допомогти студентам у вивченні зазначеної дисципліни.

Послідовність викладення навчального матеріалу в посібнику є науково обґрунтованою: спочатку студенти мають ознайомитися з проблематикою розуміння правової культури як багатоаспектного феномену, її сутністю, вивчити структурні компоненти, функції та різновиди правової культури, а далі отримати знання щодо кожного структурного компоненту правової культури. Чимало уваги приділяється таким структурним компонентам, як правосвідомість, правові традиції, правова спадщина, правовий досвід, правовий менталітет, правове мислення. Окремими темами розглянуто аномалії в правовій культурі та шляхи їх подолання. Значне місце в посібнику присвячено вивченню культурної динаміки та динаміки правової культури.

Важливою складовою навчального посібника є його спрямованість на розкриття залежності державотворчих процесів і правової поведінки від рівня правової культури населення, на формування свідомої поваги до права у студентської молоді, сприйняття його власної цінності.

Посібник містить контрольні запитання для самостійної перевірки засвоєного матеріалу, а також великий обсяг рекомендованої літератури за кожною темою. Все це дозволить студентам набути глибоких знань у сфері правової культури - як у ході практичних занять, так і під час самостійної роботи.

Характеристики
Автор
Скуріхін С.М.
Издательство
Фенікс
Тип издания
Монография
Год издания
2020
Количество страниц
314
ISBN
978-966-928-494-5
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог