Основи охорони праці в Україні

(0)
Артикул: 15213
Основи охорони праці в Україні

Смотреть содержание

Автор
Вахонєва Т.М.
Издательство
Видавничий дім "Дакор"
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Навчальний посібник підготовлений у відповідності із обов’язковими вимогами державних освітніх стандартів вищої освіти та відповідає діючим на момент видання нормативним актам. У проведеному дослідженні викладені загальнотеоретичні та практичні питання правового регулювання основних питань... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Навчальний посібник підготовлений у відповідності із обов’язковими вимогами державних освітніх стандартів вищої освіти та відповідає діючим на момент видання нормативним актам.

У проведеному дослідженні викладені загальнотеоретичні та практичні питання правового регулювання основних питань охорони праці в Україні.

Завдяки представленому навчальному посібнику можна ознайомитися із основними інститутами охорони праці, а саме:

- дослідити юридичну сутність основних понять охорони праці в Україні;

- з’ясувати зміст та юридичну природу основних правовідносин, що виникають у сфері охорони праці;

- ознайомитися із особливостями юридичної відповідальності за порушення норм про охорону праці тощо.

Навчальний посібник призначений для студентів, викладачів юридичних та інших факультетів, а також практичних працівників.

Предисловие

Суттєві зміни, що відбуваються в економічному та політичному розвитку нашої держави, обумовлюють необхідність удосконалення правового регулювання соціально-трудових і виробничих відносин. Нові підходи до соціально-економічного розвитку нашої держави створили об’єктивні передумови у необхідності розширення гарантій трудових прав працівників і подальшого вдосконалення правового механізму їх охорони. Одним із основних пріоритетів трудового законодавства є охорона праці, що сприяє створенню здорових та безпечних умов праці, запобіганню виробничого травматизму та професійним захворюванням, створенню особливих умов праці та наданню додаткових гарантій працівникам певних категорій тощо.

Основними причинами порушення трудового законодавства є високий рівень безробіття, недостатнє фінансування на різних рівнях заходів з охорони праці, експлуатація застарілого обладнання, низький рівень правової грамотності та культури працівників і роботодавців, а також недостатність і неякісність нагляду і контролю за дотриманням нормативних вимог з охорони праці. Забезпечення виконання вимог законодавчих актів з питань охорони праці здійснюється шляхом постійного державного нагляду і контролю за додержанням трудового законодавства, а також здійсненням активного впливу громадськості на формування нормативних стандартів з охорони праці та виявлення порушень у відповідній сфері. У зв’язку з цим дослідження фундаментальних питань охорони праці, системи та механізмів державного і громадського нагляду і контролю за додержанням законодавства про охорону праці, є актуальним і потребує вивчення широкими колами громадськості як цілісного правового явища.

За інформацією, отриманою від Міжнародної організації праці (далі - МОП), у світі в середньому від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань щорічно помирає 2,5 млн чоловік. Близько 270 млн працівників отримують травми різного ступеня тяжкості і ще 150 млн чоловік перебуває в стані тимчасової втрати здоров’я

у зв’язку із впливом шкідливих факторів на виробництві або в результаті отриманої виробничої травми. При цьому, слід зауважити, що жодна офіційна статистика та звітність у сфері охорони праці та здоров’я не враховує такі показники як: зниження імунітету, пришвидшення старіння організму працівників під впливом небезпечних виробничих факторів, тривалі психологічні стреси працівників під впливом умов праці тощо.

В Україні хоча і спостерігається зменшення виробничого травматизму, але воно є результатом не покращення стану безпеки праці в країні, а є, на жаль, складовою процесу тотального зменшення виробництва. Необхідність розвитку виробництва та запровадження нових технологій потребує одночасного перегляду норм з охорони праці, можливо, розробки нової правової моделі охорони праці.

Основними причинами нещасних випадків в Україні є порушення технологічного процесу, порушення трудової та виробничої дисципліни, вимог безпеки при експлуатації транспортних засобів, незадовільне утримання й недоліки в організації робочих місць, незадовільна організація виконання робіт, невикористання засобів індивідуального захисту тощо. За остання десятиліття спостерігається постійне погіршення умов праці, особливо, у порівнянні ізумо-вами праці у розвинених країнах. Встановлено, що приблизно 25 % всіх працівників в Україні, перебуває під впливом шкідливих виробничих факторів.

Таким чином, пропонуємо ознайомитися з основними положеннями охорони праці як ключового інституту трудового права. Представлений навчальний посібник розкриває юридичну сутність основних понять охорони праці в Україні, висвітлює зміст та юридичну природу основних правовідносин, що виникають у сфері охорони праці, а також визначає особливості юридичної відповідальності за порушення норм про охорону праці. Найбільш детально досліджені питання:

- правового регулювання охорони праці в Україні та за кордоном;

- визначені державні стандарти охорони праці та напрямки державної політики у відповідній сфері;

- розкриті механізми управління та здійснення нагляду і контролю за охороною праці в Україні;

- визначені форми забезпечення дотримання охорони праці; проаналізовані державні гарантії прав на охорону праці та визначені особливості охорони праці окремих категорій працівників.

В процесі викладу матеріалу проаналізовані:

умови праці як об’єкт регулювання охорони праці;

- розглянуто питання виробничого травматизму;

- встановлені особливості та порядок розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

- з’ясовані важливі питання соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

На завершення проаналізовані норми про охорону праці в окремих сферах забезпечення цивільного захисту тощо.

Автор сподівається, що навчальний посібник буде корисним студентам, що вивчають охорону праці, а також зацікавить тих осіб, які досліджують та працюють у сфері забезпечення охорони праці.

Характеристики
Автор
Вахонєва Т.М.
Издательство
Видавничий дім "Дакор"
Тип издания
Учебное пособие
Год издания
2019
Количество страниц
508
ISBN
978-617-7679-09-6
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.6 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог