Пенсійне законодавство України. Науково-практичний коментар до основних нормативних актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення

(0)
Артикул: 15439

Смотреть содержание

Автор
Іншин М.І., ещё 1
Издательство
Видавничий дім "Професіонал"
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У виданні здійснена спроба виявити вплив останніх змін у систему пенсійного за- конодавства України і надано науково-практичні коментарі до основних нормативних актів, що мають дотичність до пенсійного забезпечення. При цьому зауважимо, що цей збірник не є посібником щодо розрахунку чи то... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У виданні здійснена спроба виявити вплив останніх змін у систему пенсійного за- конодавства України і надано науково-практичні коментарі до основних нормативних актів, що мають дотичність до пенсійного забезпечення. При цьому зауважимо, що цей збірник не є посібником щодо розрахунку чи то перерахунку пенсій.

При коментуванні окремих норм застосована загальнодоступна інформація ПФУ з офіційного веб-сайту фонду.

Видання розраховано на студентів, аспірантів і викладачів юридичних спеціаль- ностей вищих навчальних закладів, депутатів представницьких органів влади усіх рівнів, суддів та працівників суду, інших державних службовців, а також усіх, хто цікавиться актуальними питаннями і проблемами пенсійного законодавства.

Предисловие

Те, що голосно і гонорово отримало назву «Пенсійна реформа», започатковано прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року № 2148-VIII. А вже у наступному році до цього закону внесені зміни згідно з Законом України «Про дипломатичну службу» від 06.07.2018 року № 2449- VIII. Хоча назва цього закону виглядає таким собі популістичним чином, слід визнати, що в законі йдеться також і про підвищення пенсій. Але головний зміст нормативного акту не тільки (і не стільки) у будь-яких підвищеннях для пенсіонерів.

Тут мова йде швидше про спробу провести таку собі диверсифікацію пенсійних виплат. В Україні та й по всьому світу виплата пенсій цілком залежить від бюджетних можливостей держави (при солідарній формі пенсійного забезпечення) і у другу чергу додатково від зусиль самої особи (при солідарно-накопичувальної формі пенсійного забезпечення). Власне за приписами цього Закону внесені відповідні зміни до 29 нормативних актів. Цей комплекс змін у законодавство і отримав назву пенсійної реформи. Оскільки донині в Україні існує солідарна форма пенсійного забезпечення (це коли пенсії сплачуються за рахунок офіційно працюючих громадян), то саме ці кошти є джерелом сплати пенсій. Таким чином на цьому етапі розвитку пенсійного забезпечення в Україні будь-які позитивні зрушення (ось ці самі підвищення) будуть відчувати ті громадяни, які мають офіційний страховий стаж для нарахування пенсії та отримували «білу» заробітну платню.

Що стосується другого рівня пенсійного забезпечення (у вигляді накопичувальних заходів) і формування відповідних пенсійних фондів, то це справа на перспективу (хоча й безальтернативну). Хоча саме з 2019 року ця ланка і має дебютно запрацювати. Очікуємо, що практика внесе корективи у норми, які сформовані були у 2010-2011 роках і не зазнали змін до цього часу. Тут необхідно усвідомлювати та розуміти, що будь-яка система, навіть якщо її ухвалити, результативно працюватиме лише за умови стабільного існування фінансової системи України в довготривалій перспективі.

Жодна реформа не може існувати самостійно, у відриві від державних інституцій, розгалужених фінансових і страхових систем. Але в принципі будь-яка система накопичення, в першу чергу, позитивно вплине на макроекономічну ситуацію у країні, від чого залежить й економічна стабільність та, відповідно, нижчий рівень кризових впливів і коливань. Слід чітко уявляти, що лише за умови, коли економіка країни буде постійно підтримуватися податками офіційно працевлаштованих громадян, бюджет країни зможе надійно оберігати пенсійні фонди України та ваші пенсійні збереження. А наразі, станом на початок пенсійної реформи, з 26 мільйонів працездатних громадян в Україні працевлаштованими (тобто офіційно працюючими) рахуються за офіційними даними Мінсоцполітики лише 16 мільйонів осіб. А накожних десять офіційно працюючих громадян припадає один офіційно визнаний безробітний.

Якщо врахувати, що пенсіонерів в Україні нараховується 11,5 мільйонів осіб, то при солідарній системі пенсійного забезпечення (і інших видів соціального забезпечення, з безробіття тощо) це саме забезпечення зайде у глухий кут, бо пенсії та інші соціальні виплати сплачують переважно з внесків оцих працюючих і внесків їх роботодавців. І ніяке субсидування із бюджету не може вирівняти і врятувати настільки незаповнену систему. І на все це накладається загальноєвропейська проблема демографічного плану - практично не спостерігається природний приріст працездатного населення - відповідно, наявні негативні тенденції співвідношення працюючих і пенсіонерів. А це впряму впливає на непопулярні заходи щодо підвищення пенсійного віку.

В цьому збірнику здійснена спроба виявити вплив останніх змін у систему пенсійного законодавства України і надати науково-практичні коментарі до основних нормативних актів, що мають дотичність до пенсійного забезпечення. При цьому зауважимо, що цей збірник не є посібником щодо розрахунку чи то перерахунку пенсій. При коментуванні окремих норм застосована загальнодоступна інформація ПФУ з офіційного веб-сайту фонду. Видання розраховано на широке коло зацікавлених читачів.

Характеристики
Автор
Іншин М.І., Мацюк В.Я.
Издательство
Видавничий дім "Професіонал"
Тип издания
Комментарий
Год издания
2019
Количество страниц
540
ISBN
978-966-370-380-0
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
1 кг
Формат
170х240 мм
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог