Правові висновки Верховного суду в господарському судочинстві після реформи правосуддя

(0)
Артикул: 15263
Правові висновки Верховного суду в господарському судочинстві після реформи правосуддя

Смотреть содержание

Автор
Журавльов Д.В., ещё 8
Издательство
ЦУЛ
Год издания
2020
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Зміст збірника подано з урахуванням останніх змін до чинного законодавства України.  Також читачам пропонуються матеріали довідкового та методичного характеру Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
780 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Зміст збірника подано з урахуванням останніх змін до чинного законодавства України. 

Також читачам пропонуються матеріали довідкового та методичного характеру

Предисловие

Як відомо внаслідок реформи правосуддя 2016-2017 років в Україні суттєвих перетворень зазнала сама судова система України, яка перейшла на триланкову схему відправлення правосуддя, що мало наслідком ліквідацію системи Вищих спеціалізованих судів (ВАСУ, ВГСУ та ВССУ), а Верховний Суд (окрім іншої назви) зазнав кардинальних організаційних, методичних і ідеологічних новацій.

Що стосується судочинства господарського, то у складі Верховного Суду працює Касаційний господарський суд (нарівні з іншими Касаційними судами). Основною метою цього суду є забезпечення сталості та єдності судової практики. Що у свою чергу є складовою принципу правової визначеності та верховенства права.

На відміну від судів апеляційної інстанції сучасний суд інстанції касаційної не розглядає справу повторно. Його основною функцією є перевірка законності судових рішень, у яких суд апеляційної інстанції не усунув істотні порушення закону, допущені судом першої інстанції, або сам їх допустив, і забезпечення одна-кого застосування закону. Тобто він не є судом факту, а є судом ідеї.

Таким чином, на виконання покладених на цей суд завдань, він веде справи не стільки для вирішення конкретного спору, але повинен у передбачений процесуальним законом спосіб визначити, як правильно застосовувати норму матеріального права, що була неоднаково застосована судами з тією метою, щоб надалі спрямувати судову практику в єдино правильне русло. А зробити це можливо лише на прикладі конкретного господарського спору. Таким чином і досягається подвійна мета правосуддя - визначення законності судового рішення та визначення напрямів правозастосування.

Справа з господарського провадження у касаційному порядку може переглядатися Верховним Судом на різних рівнях:

1. Колегією Касаційного господарськоого суду, палатою Касаційного господарського суду;

2. Об’єднаною палатою Касаційного господарського суду;

3. Великою палатою Верховного Суду.

Ця законодавчо визначена система перегляду судових рішень у господарському судочинстві має забезпечити однаковість застосування норм на усіх трьох рівнях розгляду справ у Верховному Суді.

Що стосується Великої Палата Верховного Суду, то вона розглядає так звані міжюрисдикційні спори. Тобто справа передається на розгляд Великої палати для касаційного перегляду у випадках, коли у різних касаційних судах по-різному застосовуються норми права. При цьому не має значення, на якому рівні (колегії, палати чи об’єднаної палати) виявленевказане неоднаковість у правоза-стосуванні.

Цим не вичерпуються повноваження Великої палати - вона також переглядає у касаційному порядку справи, які містять виключну правову проблему. Критерії для віднесення справи до вказаної категорії ГПК не передбачені, щоправда зазначено, що така передача має бути необхідна для забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовної практики. Тобто, вже судова практика формуватиме додаткові критерії для такої категорії справ.

Саме таким чином і формуються правові позиції та висновки Великої Палати ВС.

Зауважимо - на сьогодні немає в доктрині процесуального права спільної точки зору і досі точаться серйозні дискусії щодо можливості визнання правових позицій ВС джерелом права. Але у цьому виданні ми не будемо наводити доказів «за» чи «проти», а просто ознайомимо читатів з цими самими правовими позиціями як Касаційного господарського суду Верховного Суду, так й Великої Палати Верховного Суду у справах господарського судочинства.

Характеристики
Автор
Журавльов Д.В., Дрозд О.Ю., Чижмарь К.І., Мацюк В.Я., Іншин М.I., Журавель В.І., Дніпров О.С., Марцеляк О.В., Прудивус О.В.
Издательство
ЦУЛ
Тип издания
Сборник статей
Год издания
2020
Количество страниц
548
ISBN
978-611-01-1394-6
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.7 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог