Сімейне право України: підручник
- Автор
- Фазикош В.Г., ещё 1
- Издательство
- Знання
- Год издания
- 2015
- Переплет
- твердый
Аннотация
У підручнику “Сімейне право України” висвітлені питання загальної теорії сімейного права, правовідносини подружжя: шлюб, припинення шлюбу, майнові та особисті немайнові правовідносини подружжя, правовідносини батьків і дітей, інших членів сім’ї та родичів, форми влаштування дітей-сиріт і дітей,... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
У підручнику “Сімейне право України” висвітлені питання загальної теорії сімейного права, правовідносини подружжя: шлюб, припинення шлюбу, майнові та особисті немайнові правовідносини подружжя, правовідносини батьків і дітей, інших членів сім’ї та родичів, форми влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та колізійні норми сімейного права.
Матеріал викладено відповідно до програми з сімейного права України. В основу покладено Сімейний кодекс України, а також інші нормативно-правові акти.
Підручник розрахований на викладачів, аспірантів і студентів юридичних вузів та факультетів; юристів-практиків, а також всіх, хто цікавиться сімейним правом.
Сім’я відіграє велику роль у сучасному суспільстві. Вона є первинною клітиною соціальних груп, класів, які утворюють соціальну структуру будь-якої країни. Життя більшості людей так чи інакше пов’язане з сім’єю - своєрідним мікросвітом, де сплітаються складні економічні, політичні, психологічні, ідеологічні, фізіологічні, правові, соціальні та інші проблеми. Будучи залежним від економічного становища країни, від політики, рівня культури, сімейне життя впливає на стан національної економіки, політичні події тощо. Вивчення сім’ї, шлюбу має глибоке практичне значення, воно є важливою передумовою бачення багатьох процесів, які відбуваються у суспільстві. Сім’ю можна розглядати, по-перше, як історично конкретну систему взаємин між чоловіком і дружиною, між батьками і дітьми і, по-друге, як малу соціальну групу, члени якої поєднані шлюбними, родинними стосунками, спільністю побуту і взаємною моральною відповідальністю та соціальною необхідністю, обумовленою потребою суспільства у фізичному й духовному відтворенні населення.
У цьому підручнику розкриваються положення про сімейне право, сімейні правовідносини, шлюб, недійсність шлюбу, майнові та особисті немайнові правовідносини, усиновлення, дитячі будинки сімейного типу, укладення шлюбу з іноземцем. Доктрина сімейного права розглядає важливі в теоретичному плані проблеми сімейного права. Розглядаються різні види сімейних правовідносин, особливості укладення шлюбу з іноземними громадянами, проблеми усиновлення в Україні тощо. Необхідність видання підручника “Сімейне право України” зумовлена необхідністю сприяти вихованню правової культури, моральних якостей у студентів: любов та повага до батьків, почуття відповідальності за сім’ю.
Необхідність у такому підручнику зумовлена наступними причинами:
1) прийнято низку нових законів та нормативно-правових актів, які по-новому регулюють сімейне право;
2) наука сімейного права сформулювала нові погляди на відповідні проблеми сімейного права;
3) авторський колектив врахував рекомендації юристів-практиків та побажання студентів під час читання лекційного курсу й проведення практичних занять із сімейного права на юридичному факультеті ДВНЗ “Ужгородський національний університет”.
Головна мета запропонованого читачеві підручника - у доступній формі допомогти засвоїти основні інститути сімейного права. Крім цього, авторський колектив намагався сприяти самостійній роботі студентів, рекомендуючи до кожної теми перелік додаткової літератури.
Для того, щоб зробити підручник цікавим і корисним для широкого загалу читачів, до підготовки його були залучені викладачі ДВНЗ “УжНУ”, а також використано практичний матеріал.
Підручник розрахований на студентів, які вивчають “Правознавство”, і викладачів вищих навчальних закладів юридичного профілю, юристів-практиків та інших читачів, яких цікавлять проблеми сімейного права.
Підручник також присвячений святкуванню 70-річчя Ужгородського національного університету, яке відбудеться у 2015 р. та 400-річчю вищої освіти на Закарпатті (засновану в 1613 р. єзуїтську колегію в Гуменному в 1640 р. перенесли в Ужгород).
Автори будуть вдячні читачам за зауваження і пропозиції, спрямовані на удосконалення підручника, і намагатимуться їх врахувати надалі.
- Автор
- Фазикош В.Г., Булеца С.Б.
- Издательство
- Знання
- Тип издания
- Учебник
- Год издания
- 2015
- Количество страниц
- 375
- ISBN
- 978-617-07-0256-2
- Переплет
- твердый
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.5 кг
- Формат
- 170х240 мм
- Тираж
- 100