• Главная
 • Военное право
 • Соціально-психологічна реабілітація та адаптація військовослужбовців Збройних Сил України: нормативно-правове забезпечення

Соціально-психологічна реабілітація та адаптація військовослужбовців Збройних Сил України: нормативно-правове забезпечення

(0)
Артикул: 153776
Соціально-психологічна реабілітація та адаптація військовослужбовців Збройних Сил України: нормативно-правове забезпечення

Смотреть содержание

Автор
Коропатнік І.М.
Издательство
КНТ
Год издания
2021
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

В представленому збірнику законодавчих актів упорядники зібрали в хронологічній послідовності діючі нормативно-правові акти щодо правового забезпечення соціально-психологічної реабілітації та адаптації військовослужбовців Збройних Сил України.  Представлений збірник законодавчих актів... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
290 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

В представленому збірнику законодавчих актів упорядники зібрали в хронологічній послідовності діючі нормативно-правові акти щодо правового забезпечення соціально-психологічної реабілітації та адаптації військовослужбовців Збройних Сил України. 

Представлений збірник законодавчих актів буде корисним для адвокатів, правозахисників, працівників правоохоронних органів, військовослужбовців Збройних Сил України, представникам громадських організацій та психологам, а також студентам, які вивчають право.

Предисловие

Відповідно до Конституції - Україна с суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, в якій людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Події, що відбуваються в зоні проведення операції Об’єднаних сил мають сильний вплив на психіку учасників бойових дій, піддають їх якісним змінам, що можуть проявлятися від чітко виражених форм до зовні мало помітних, прихованих, мов би “відстрочених” в часі реакцій. Учасники бойових дій переживають ряд симптомів, що ускладнюють їм повернення до цивільного життя: неможливість зосередитися на роботі, що часто призводить до безробіття; безсоння і нічні кошмари; залежність від наркотиків чи алкоголю; напади гніву та депресії і, навіть, самогубства.

Наслідки війни впливають не тільки на психофізичне здоров’я військовослужбовців, але і на їх психологічну врівноваженість, світогляд, стабільність ціннісних орієнтацій та ін. З отриманими психотравмами необхідно працювати комплексно, і чим раніше надана спеціальна медико-психологічна допомога, тим краще прогноз розвитку особистості на майбутнє.

Але, ця комплексна робота, щодо повернення військовослужбовця до повноцінного, соціально-врівноваженого життя повинна бути належним чином нормативно врегульована.

Основним психотравмуючим впливом бойової обстановки є досить тривале перебування військовослужбовців в умовах специфічного бойового стресу, що накладає свій негативний відбиток. У період бою дія стресу виконує певну позитивну функцію для людини, проте після закінчення війни вона стає негативним, руйнівним чинником в силу постстресових реакцій. Особи, у яких зазначаються реакції дезадаптації, потребують медико-психологічної допомоги, у спеціальних заходах психокорекції.

З метою уникнення сили постстресових реакцій після бойових дій у Збройних Силах України передбачена медико-психологічна реабілітація військовослужбовців - як комплекс медичних, психологічних, загальних оздоровчих заходів, які здійснюються з метою відновлення здоров’я та корекції психофізіологічних функцій, отримання оптимального рівня боєздатності (працездатності) військовослужбовців, а також створення сприятливих умов для відновлення соціальної активності, розвитку та утвердження особистості.

Здійснюючі заходи із психологічної реабілітації для постраждалих учасників Революції Гідності, антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова від 27 грудня 2017 № 1057 (зі змінами) щодо Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності, яким передбачено механізм закупівлі послуг із психологічної реабілітації.

Водночас за останні два роки в Україні з'явилось чимало місцевих громадських ініціатив, які займаються соціальною та психологічною реабілітацією бійців. Проте, зазначимо, що єдиної концепції реабілітації та адаптації військових після повернення із зони конфлікту, за висновками експертів, в державі досі не існує. Тому, і виникла необхідність спочатку розібратись, яким чином в державі врегульована діяльність, щодо відновлення здоров'я захисникам України повертаючи їх до повноцінного цивільного життя.

Необхідність у підготовці та виданні даного збірника зумовлена тим, що за час проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі її учасниками стали понад 280 тис українців, близько 266 тис з яких набули статусу учасника бойових дій. Наразі ці громадяни потребують належної уваги до себе збоку держави та надання їм відповідних соціальних гарантій. Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців відповідно до Конституції України визначено Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, який встановлює єдину систему соціального та правового захисту, надаючи військовослужбовцям та членам їх сімей комплекс гарантій.

Однією з важливих форм соціальної підтримки військовослужбовців, ветеранів та інвалідів військових конфліктів є психологічна реабілітація за допомогою спеціалізованих психотерапевтичних послуг. Адже досвід засвідчує, що не розв'язані вчасно психологічні проблеми учасників бойових дій призводять до руйнування міжособистісних контактів, у тому числі в сім'ях: посилюють ступінь толерантності до алкоголю, наркотичних засобів та насилля. Саме тому, ефективне функціонування системи соціально-психилогічної реабілітації захисників розглядається одним з пріоритетів соцільної-правової політики в державі.

Характеристики
Автор
Коропатнік І.М.
Издательство
КНТ
Год издания
2021
Количество страниц
224
ISBN
978-966-373-923-6
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог