Black Friday

Свобода пересування та вільний вибір місця проживання в Україні

(0)
Артикул: 153391
Свобода пересування та вільний вибір місця проживання в Україні

Смотреть содержание

Автор
Пєтков С.В., ещё 1
Издательство
КНТ
Год издания
2020
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

В виданні упорядники зібрали в хронологічній, історичній послідовності національні нормативно-правові акти щодо права на свободу пересування та вільного вибору місця проживання в Україні, забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб,посилення соціального захисту дітей та підтримки... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
320 грн.272 грн.
-15%Выгода 48 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ЗавтраОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

В виданні упорядники зібрали в хронологічній, історичній послідовності національні нормативно-правові акти щодо права на свободу пересування та вільного вибору місця проживання в Україні, забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб,посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми, забезпечення прав і свобод громадян та правового режиму на тимчасово окупованій території України.

Розкрито поняття:свобода пересування,вільний вибір місця проживання чи перебування, внутрішньо переміщені особи, тимчасово окупована територія.

Видання містить нормативно-правові акти, в яких роз’яснюється порядокнабуття статусу внутрішньо переміщеної особи, підстави для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, а також визначається статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, розкривається особливоссті діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах режиму окупації, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина.

Представлене видання буде корисним для адвокатів, правозахисників, працівників правоохоронних органів, Державної міграційної служби України, військовослужбовцям цивільно-військового співробітництва Збройних сил України, суддів, громадських організацій, а також студентів, які вивчають право.

Предисловие

Відповідно до Конституції Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, в якій людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають, зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Починаючи з 2014 року Україна перебуває в стані неоголошеної війни. Частина її території незаконно анексована сусідньою державою, чаї піна іимчасово окупована цією ж державою агресором, на частині вгнуться бойові дії. Майже півтора мільйона громадян України вимушені були покинути свої домівки і виїхати на підконтрольну Українській владі територію в пошуках захисту, а часто і просто порятунку.

Необхідність вирішення проблеми переміщення українців, якості ,іонні багатьох мешканців на Сході України спонукає Уряд України, державні органи приймати адекватні рішення по подоланню складних іми и них обставин внутрішньо переміщених осіб. Військовий конфлікт в Україні спровокував погіршення якості життя багатьох мешканців і ходу України, переміщення значної кількості людей у нові умови проживання, що викликало багато проблем у нашому суспільстві.

Виявлення базових потреб внутрішньо переміщених осіб в Україні терміново потребують прийняття довгострокових рішень.вирішення шляхів розробки нового національного законодавства й стратегії щодо подолання проблем на законодавчому рівні, з якими зіткнулись понад 1.4 мільйона внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих в Україні.

Станом на 18 травня 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бані даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік І 446 689 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

На сьогоднішній день уряд прагне забезпечити захист та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб. Але, доцільно переглянути підходи, визначені в попередніх стратегічних документах та розробити нову ефективну стратегію у співпраці з міжнародними організаціями, яка стосуватиметься людей, які живуть на «лінії розмежування».

З метою соціальної підтримки внутрішньо переміщених сімей (осіб) у жовтні 2014 року Урядом прийнято постанову № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Для виплати грошової допомоги за бюджетною програмою КПКВК 2501480 «Надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» за період 2014 — 2019 роки Мінсоцполітики передбачались видатки в обсязі 16,1 млрд грн, у тому числі у 2019 році — 3 042,6 млн гривень.

Зареєстровані як внутрішньо переміщені особи громадяни пенсійного віку, особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до чинного законодавства України за фактичним місцем проживання чи перебування.

Соціальний захист малозабезпечених сімей внутрішньо переміщених осіб, в тому числі багатодітних, забезпечується шляхом надання їм допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» з урахуванням сукупного доходу та майнового стану сім’ї. Але, залишається низка найактуальніших питань для внутрішньо переміщених осіб, включаючи житло, робочі місця, пенсії, права голосу та соціальна згуртованість.

Констатуємо, що військовий конфлікт на Сході України привів до появи абсолютно нової проблеми в нашому суспільстві — значна кількість сімей і дітей, які зробили вибір залишитись громадянами України, вимушено покинули свої домівки внаслідок військового конфлікту, залишивши все свою майно, соціальні зв’язки, роботу, плани, налагоджене колись життя. Їм надаються адміністративні послуги, але для відновлення нормального життя сімей і дітей потрібні ще й соціальні послуги, закріплені на законодавчому рівні (стратегічному рівні держави).

Нова стратегія щодо довгострокових рішень для внутрішньо переміщених осіб повинна бути розроблена, щоб принести реальні результати та реальні зміни в житті людей. Кожна людина, яка має паспорт громадянина України повинна мати рівний доступ до своїх прав та не повинна бути дискримінована під час встановлення її статусу внутрішньо переміщеної особи, маючи при цьому свободу пересування та право на вільний вибір місця проживання в Україні.

Характеристики
Автор
Пєтков С.В., Алієв Р.В.
Издательство
КНТ
Год издания
2020
Количество страниц
256
ISBN
978-966-373-921-2
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог