Скидка
Рекомендуем

Умисне банкрутство: теорія і практика субсидіарної відповідальності. Науково-практичний посібник

(0)
Артикул: 153572

Смотреть содержание

Автор
Пригуза П.Д.
Издательство
ТОВ Борисфен-про
Год издания
2020
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Науково-практичний посібник містить рекомендації, що мають сприяти імплементації в судову практику України алгоритмів протидії зловживанню правами особами, під контролем яких знаходяться корпорації-боржники (керівник, власники), що вчиняються з метою завдати шкоди кредиторам.  Через... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Науково-практичний посібник містить рекомендації, що мають сприяти імплементації в судову практику України алгоритмів протидії зловживанню правами особами, під контролем яких знаходяться корпорації-боржники (керівник, власники), що вчиняються з метою завдати шкоди кредиторам. 

Через поширення знань про способи і методи доведення і виявлення шахрайської поведінки (фраудаторних дій та бездіяльності) з використанням інституту юридичних осіб, кредитори можуть отримати інструменти захисту своїх прав через звернення з позовами до винних осіб і розгляду таких позовів у межах справи про банкрутство. 

Автори намагаються усунути наявні правові лакуни Методичних рекомендацій Міністерства економіки, надаючи свої практичні та методичні поради, науково і практично їх обґрунтовуючи. 

Посібник розраховано для суддів, арбітражних керуючих, адвокатів, експертів, науковців та усіх, хто цікавиться захистом прав кредиторів та боржників при банкрутстві.

Предисловие

Завданням посібника є подальший розвиток та впровадження у практику розгляду справ про банкрутство в юриспруденції судів України інституту субсидіарної відповідальності за доведення до банкрутства, застосування в юридичній практиці наукової доктрини «зняття корпоративної вуалі» з осіб, що зловживають корпоративними правами. На сьогодні - це один з ефективних засобів захисту прав кредиторів на майно. Окрім того, подальший розвиток цього інституту буде мати позитивний вплив на привабливість економічного середовища держави (інвестиційний клімат), як для внутрішнього так і для іноземного інвестора.

Рекомендації посібника можуть бути використані також для захисту засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб від позовних вимог ліквідатора про субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями боржника.

Методологічною основою для цих рекомендацій є Конституція України, господарське, цивільне, кримінальне, адміністративне, податкове законодавство України та розроблені на їх основі "Методичні рекомендації щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства", які затверджено наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 №14 з урахуванням судової практики Верховного Суду та судів господарської юрисдикції у справах про банкрутство.

В Україні проблематика доктрини зняття корпоративної вуалі досліджена не достатньо. Усі проблемні питання практичного вирішення спорів цієї категорії розглядаються господарськими судами у межах справ про банкрутство, а висновки Верховного Суду у справах використовуються як джерело права.

Перша наукова монографія «Субсидіарна відповідальність кінцевих бенефіціарних власників...» (2020), що присвячена інституту субсидіарної відповідальності та доктрині зняття корпоративної вуалі, належить д.ю.н. В.М. Махінчуку Науковою основою для подальшого розвитку і застосування цього цивільно-правового інструменту у відновленні справедливості можуть слугувати також роботи науковців О. Подцерковного, Р. Майданика, В. Рєзнікової, Б. Карнауха, М. Стефанчука, М. Хміля, Н. Кузнєцової, С. Радченко, Т. Яценко, О. Кота, С. Осадчук та ін. Зокрема, дисертаційні праці та статті М. Хміля «Принцип неприпустимості зловживання правом» (2005); М. Стефанчука «Межі здійснення суб’єктивних цивільних прав» (2006) та «Публічно правовий аспект зловживання правом» (2016); О. Губара «Недопустимість зловживання правом у цивільному праві України» (2013).

Характеристики
Автор
Пригуза П.Д.
Издательство
ТОВ Борисфен-про
Тип издания
Практическое пособие
Год издания
2020
Количество страниц
180
ISBN
978-617-7794-03-4
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог