Забезпечувальні заходи у міжнародному комерційному арбітражі

(0)
Артикул: 13796
Забезпечувальні заходи у міжнародному комерційному арбітражі

Переглянути зміст

Автор
Прусенко Г.Є.
Видавництво
Алерта
Рік видання
2017
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

У монографії досліджено теоретичні та практичні аспекти забезпечення позову в міжнародному комерційному арбітражі. На основі доктринальних підходів процесуальної науки, аналізі міжнародно-правових документів, норм національного законодавства України та іноземних юрисдикцій проаналізовано... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
260 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У монографії досліджено теоретичні та практичні аспекти забезпечення позову в міжнародному комерційному арбітражі.

На основі доктринальних підходів процесуальної науки, аналізі міжнародно-правових документів, норм національного законодавства України та іноземних юрисдикцій проаналізовано основні особливості та проблеми вжиття заходів щодо забезпечення позову арбітражем і державним судом на підтримку арбітражного розгляду, запропоновано зміни й доповнення до чинного законодавства, спрямовані на вдосконалення практики забезпечення позову в міжнародному комерційному арбітражі.

Монографію адресовано науковцям і практикам, а також усім тим, хто досліджує проблеми цивільного процесу, міжнародного приватного права та міжнародного комерційного арбітражу. 

Передмова

Незважаючи на переваги міжнародного комерційного арбітражу як альтернативного способу вирішення спорів порівняно з державним судочинством (оперативність, конфіденційність, можливість активного діалогу між сторонами та арбітрами), відсутність в арбітрів владних повноважень уне-можливлює імперативне виконання процесуальних актів арбітражу, зокрема, постанов про вжиття забезпечувальних заходів, і а на практиці зумовлює потребу у зверненні для забезпечення позову до державного суду.

Нормагивне регулювання міжнародного комерційного арбітражу в Україні грунтується на міжнародних стандартах: Закон України «Про міжнародний комерційний арбітраж» базується на Типовому законі ЮНСІТРАЛ про міжнародний торговельний арбітраж у редакції 1985 року. Водночас, у 2006 році до Типового закону ЮНСІТРАЛ про міжнародний торговельний арбітраж було внесено низку суттєвих змін, зокрема, щодо вжиття забезпечувальних заходів. Положення статей 151-155 ЦПК України передбачають вжиття заходів із забезпечення позову лише щодо позову, який було заявлено чи буде заявлено (частина п’ята статі і 151 ЦПК, частини друга, третя статті 153 ЦПК) до загального суду. Тому цивільне процесуальне законодавство України та Закон України «Про міжнародний комерційний арбітраж» потребують внесення відповідних змін і доповнень.

Теоретичну основу цієї роботи склали дослідження українських і зарубіжних фахівців, присвячені особливостям вирішення спорів у межах третейського (арбітражного) розгляду, а також проблемам вжиття забезпечувальних заходів у міжнародному комерційному арбітражі, а саме: наукові праці В.М. Анурова, Л. П. Ануфрієвої, М. М. Богуславського, Г. Б. Борна, М. І. Брагінського, О.В. Брунцевої, Д.Р. Бюсі, Л.Ф. Вінокурової, В. В. Вітрянського, С.О. Владимирової, О. О. Воробйова, О. С. Данилевича, Г. К. Дмітрієвої, Н. Ендрюса, А. Єсілірмака, Е. Жоліве, Т. Г. Захарченко, О. В. Кабатової, Б. Р. Карабельникова, А. Д. Кейліна, Т. Клея, Е. Коллінза, В. В. Комарова, Дж. Кордеро-Мосс, С.О. Кравцова, О.Д. Крупчана, С.А. Курочкіна, С. М. Лебедєва, 3. В. Литвиненко, Л. А. Лунца, М. М. Малійського, К. Менкель-Мідоу, О. І. Мінакова, О. Л. Мозіманна, М. Е. Морозова, М.Л. Моузес, В. А. Мусіна, С.В. Ніколюкіна, Н.В. Павлової, О.С. Перепелинської, Р. Плантроуза, І.Г. Побірченка, Ю.Д. Притики, Ж.-Б. Расіна, М.О. Рожкової, О.Ю. Скворцова, Т. В. Сліпачук, Дж. Текса, Б. Харріса, Дж. Хілла, Р. М. Ходикіна, Г.А. Цірата, В. В. Яркова.

Водночас, правове регулювання вжиття забезпечувальних заходів арбітражним складом, а також судом, у межах реалізації функції сприяння арбітражному розгляду, не дістало комплексної наукової рефлексії, що зумовлює актуальність теми дослідження та визначило її вибір.

У запропонованому дослідженні автор мала на меті здійснити комплексний аналіз та розробити пропозиції щодо вдосконалення законодавства України з питань правового регулювання процедури вжиття забезпечувальних заходів у міжнародному комерційному арбітражі. Для реалізації цієї мети в монографії було визначено такі основні завдання: проаналізувати теоретичні погляди вітчизняних і зарубіжних науковців щодо поняття, видів, правової природи та принципів вжиття забезпечувальних заходів у міжнародному комерційному арбітражі; надати визначення поняття «забезпечувальні заходи у міжнародному комерційному арбітражі»; запропонувати підхід до визначення особливостей правової природи забезпечувальних заходів у міжнародному комерційному арбітражі; надати класифікацію принципів забезпечення позову; дослідити механізм та виявити особливості вжиття забезпечувальних заходів під час арбітражного розгляду в окремих країнах у порівняльно-правовому аспекті; розробити і сформулюнити рекомендації щодо реформування чинного законодавства України, що регулює питання забезпечення позову в міжнародному комерційному арбітражі.

Для обґрунтування окремих наукових положень і висновків актором широко використано узагальнення арбітражної та судової практики України й іноземних держав.

Автор висловлює глибоку повагу та вдячність усім, хто брав участь у процесі підготовки та видання цієї роботи.

Характеристики
Автор
Прусенко Г.Є.
Видавництво
Алерта
Тип видання
Монографія
Рік видання
2017
Кількість сторінок
194
ISBN
978-617-566-411-7
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог