Фальшивомонетництво: кримінологічна характеристика, детермінація, запобігання
- Автор
- Колодяжний М.Г., ще 1
- Видавництво
- Право
- Рік видання
- 2019
- Палітурка
- м'яка
Анотація
Монографію присвячено одному з найбільш суспільно небезпечних проявів злочинності у сфері економіки у вигляді фальшивомонетництва. У роботі на підставі результатів теоретичного й емпіричного дослідження надано розгорнуту кримінологічну характеристику вказаного негативного соціального... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Монографію присвячено одному з найбільш суспільно небезпечних проявів злочинності у сфері економіки у вигляді фальшивомонетництва. У роботі на підставі результатів теоретичного й емпіричного дослідження надано розгорнуту кримінологічну характеристику вказаного негативного соціального явища.Здійснено кримінологічний аналіз особи злочинця-фальшивомонетника, проведено його класифікацію.
З урахуванням специфіки детермінації фальшивомонетництва, сучасного прогресивного зарубіжного досвіду його запобігання розроблено комплекс перспективних заходів обмеження цього явища в Україні.
Для працівників правоохоронних органів, учених, аспірантів, студентів юридичних закладів вищої освітита факультетів, а також широкого загалу читачів.
Явище фальшивомонетництва представляє для кредитно-фінансової системи й економічної безпеки нашої держави особливу небезпеку внаслідок:
- глибокої суспільно-політичної й соціально-економічної кризи;
- уразливості фінансового сектору; розбалансованості діяльності правоохоронних органів;
- спроб сепаратистських формувань виготовити підроблені гривні й збути їх на підконтрольній територій України для підриву її економіки;
- його високої латентності тощо.
Актуальність протидії фальшивомонетництву підвищується з огляду на поширення випадків контрабанди спирту й виготовлення з нього контрафактної алкогольної продукції, яка збувається із підробленими марками акцизного податку. Ці процеси негативно вплинули на динаміку фальшивомонетництва. Якщо протягом 2013-2015 рр. вона тяжіла до зменшення, то у 2016 р. рівень цих злочинів порівняно з попереднім роком збільшився з 860 до 1 316 злочинів, відповідно (+53 %). В останні роки зберігся високий рівень досліджуваних злочинів: 2017 р. - 1 022, 2018 р. - 915.
Здійснене наукове дослідження ґрунтується на:
- вибірковому вивченні й узагальненні 260 кримінальних проваджень, розглянутих судами України протягом 2012-2016 рр. за ст. 199 КК України;
- результатах експертного опитування 250 працівників територіальних управлінь протидії злочинності у сфері економіки МВС України й 40 експертів науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів при територіальних управліннях МВС України;
- статистичній звітності Генеральної прокуратури України, МВС України, ДСА України, Національного банку України, Державної фіскальної служби України, Державної служби статистики України за 2013-2018 рр. тощо.
Наукова новизна представленого наукового видання визначається тим, що воно є одним із перших кримінологічних досліджень фальшивомонетництва, в якому розроблено засади його запобігання.
Результати роботи мають важливе практичне значення, адже можуть бути використані у науково-дослідній сфері, у правотворчій діяльності, а також у правозастосуванні.
- Автор
- Колодяжний М.Г., Михалік О.І.
- Видавництво
- Право
- Тип видання
- Монографія
- Рік видання
- 2019
- Кількість сторінок
- 232
- ISBN
- 978‑966‑937‑642-8
- Палітурка
- м'яка
- Мова
- українська
- Вага
- 0.3 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 100