Black Friday

Фінансове право. Навчальний посібник для підготовки до іспитів

(0)
Артикул: 14539
Фінансове право. Навчальний посібник для підготовки до іспитів

Переглянути зміст

Автор
Тетарчук І.В.
Видавництво
ЦУЛ
Рік видання
2020
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

Метою посібника є надання студентам базових знань з теорії фінансового права і змісту фінансового законодавства, формування у них навиків і умінь їх глибокого осмислення і творчого застосування на практиці.  Посібник стане у пригоді всім, хто бажає озброїти себе системою... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
230 грн.196 грн.
-15%Вигода 34 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 45 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Метою посібника є надання студентам базових знань з теорії фінансового права і змісту фінансового законодавства, формування у них навиків і умінь їх глибокого осмислення і творчого застосування на практиці. 

Посібник стане у пригоді всім, хто бажає озброїти себе системою загальнотеоретичних знань про фінансове право.

Передмова

Головною метою сучасного вищого навчального закладу в України висока професійна підготовка студента і виховання громадянина України, людини сучасної, працьовитої, творчої.

Фінансове право як галузь права є невід’ємним елементом системи національного права України і входить у загальний комплекс галузей публічного права. Необхідність існування фінансового права обумовлена використанням державою і місцевими самоврядуванням фінансів як основного важеля у процесі розподілу частини вартості валового внутрішнього продукту, зокрема, національного доходу, а також частини національного багатства країни і здійсненням ними у зв’язку з цим відповідної фінансової діяльності. Питання правового регулювання фінансових відносин у даний час відносяться до числа найбільш актуальних у соціально-економічному і політичному житті Української держави. Фінансові відносини виступають невід'ємною частиною ринкових відносин і одночасно є важливим інструментом у механізмі їх правового регулювання державою. їхній розвиток супроводжується розширенням сфери фінансової діяльності держави і місцевих самоврядувань, оновленням її форм і методів, зростанням масиву фінансового законодавства і потреби у спеціалістах з високим рівнем фахової компетентності в цій сфері.

Фінансове право як галузь національного права України покликане відіграти важливу роль у здійсненні економічних і соціальних перетворень, у розвитку виробничого потенціалу підприємств і зміцнення фінансів країни в цілому. Цим визначається значення дисципліни фінансового права і необхідність глибокого вивчення її студентами-юристами.

У загальній сукупності навчальних юридичних дисциплін, які формують високий кваліфікаційний рівень майбутніх юристів і закладають основи їх професіоналізму, дисципліна "Фінансове право" має дуже важливе значення. Де б не працював випускник вузу - сьогоднішній студент-юрист, йому необхідні глибокі юридичні знання, особливо з галузей права, пов'язаних з економікою, підприємницькою та фінансовою діяльністю підприємств, організацій. До таких галузей належить і фінансове право. Знання норм фінансового права, механізму їх дії стало гострою необхідністю не тільки для юристів усіх профілів, але й для працівників представницьких і виконавчих органів державної влади та місцевого самоврядування, для кожного підприємця і громадянина. Тому сьогодні, у контексті підготовки майбутніх спеціалістів-юристів потрібні глибокі і всебічні знання теорії фінансового права і фінансового законодавства, вироблення у студентів відповідних навиків і умінь з метою їх повного і ефективного застосування на практиці.

Вивчення дисципліни "Фінансове право" ґрунтується на використанні знань, одержаних студентами у процесі вивчення дисциплін "Теорія держави і права", "Конституційне право", "Адміністративне право", а також при проходженні учбової практики. У процесі вивчення дисципліни "Фінансове право" слід мати на увазі її певний зв'язок з дисциплінами "Цивільне право" і "Право соціального забезпечення".

Метою упорядкування посібника «Фінансове право» є надання студентам базових знань з теорії фінансового права і змісту фінансового законодавства, формування у них навиків і умінь їх глибокого осмислення і творчого застосування на практиці.

Головними завданнями посібника є:

 • подання студентам знань теорії фінансового права;
 • розвиток у студентів навиків самостійної творчої роботи при закріпленні теоретичних знань у ході вивчення курсу;
 • закріплення навиків самостійного вивчення і аналізу фінансового законодавства і правозастосовчої практики.

З метою виконання визначеної мети перед читачами ставляться такі конкретні завдання:

 • з'ясувати економічну сутність і правову природу вихідних фінансових і фінансово-правових категорій: фінансів, бюджету, податків, державного кредиту і державного боргу, страхування і державного обов’язкового страхування, грошової, платіжної і банківської систем, безготівкових розрахунків, банківського регулювання, кредиту і банківського кредитування, валютних цінностей і валютного регулювання, фінансового контролю;
 • вивчити правові економічні та правові основи фінансової діяльності Української держави і місцевих самоврядування, компетенцію органів державної влади і місцевого самоврядування у сфері фінансів;
 • визначити поняття, предмет, метод і фінансового права, а також його місце і роль у системі національного права України;
 • проаналізувати і вивчити законодавчі та інші нормативно-правові акти, що визначають правові основи конкретних фінансово-правових інститутів.
 • дослідити основні проблеми правозастосовчої (судової) практики застосування фінансово-правових норм, що регулюють різноманітні сфери фінансових відносин.

У результаті вивчення посібнику « Фінансове право» студент повинен знати:

 • теорію фінансів і фінансового права, правові фінансової діяльності Української держави і місцевих самоврядувань, компетенцію органів державної влади і місцевого самоврядування у сфері фінансів;
 • правові основи конкретних фінансово-правових інститутів;
 • уміти визначити суть правової проблеми у сфері фінансової діяльності Української держави і місцевих самоврядувань;
 • правильно визначити правові основи, які регулюють відповідні фінансові відносини;
 • запропонувати шляхи для вирішення проблеми правового регулювання;
 • аргументовано висловити свою правову позицію з використанням посилань на нормативні акти;
 • грамотно застосовувати понятійно-категоріальний апарат, нормативно-правову лексику і спеціальну термінологію з питань фінансового права;
 • набути навиків визначення регулятивних можливостей та ефективності норм фінансового права.

Посібник стане у пригоді всім, хто бажає озброїти себе системою загальнотеоретичних знань про фінансове право, без яких неможливе успішне засвоєння інших юридичних навчальних дисциплін та власне успішна практична юридична діяльність.

Характеристики
Автор
Тетарчук І.В.
Видавництво
ЦУЛ
Тип видання
Навчальний посібник
Рік видання
2020
Кількість сторінок
160
ISBN
978-611-01-0443-2
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.4 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог