Корпоративна безпека. Практичний посібник
- Автор
- Когут Ю.І.
- Видавництво
- SIDCON
- Рік видання
- 2021
- Палітурка
- тверда
Анотація
Практичний посібник підготовлений експертом з 20-ти річним стажем практики в сфері кібербезпеки та корпоративної безпеки бізнесу. У посібнику особливу увагу приділено практичним питанням кібербезпеки, корпоративної безпеки, в т.ч. безпеки цифрової економіки. У посібнику розглядаються... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Практичний посібник підготовлений експертом з 20-ти річним стажем практики в сфері кібербезпеки та корпоративної безпеки бізнесу. У посібнику особливу увагу приділено практичним питанням кібербезпеки, корпоративної безпеки, в т.ч. безпеки цифрової економіки.
У посібнику розглядаються теоретико-прикладні проблеми й питання: управління сферою національної безпеки України; державної безпеки; воєнної безпеки; економічної безпеки; гуманітарної та екологічної безпеки; захисту державної таємниці; забезпечення безпеки суб'єктів підприємницької діяльності; інформаційної сфери і права на інформацію; інноваційної діяльності та її правових аспектів; інтелектуальної власності та права на її об'єкти.
Наведена і проаналізована теорія та практика їх «життєздатності» і захисту в умовах сьогодення України.
Даний посібник орієнтований на практиків - власників бізнесу і працівників зазначених сфер життєдіяльності суспільства, а також студентів, аспірантів, докторантів, наукових і науково-педагогічних працівників і курсантів вищих навчальних закладів, що навчаються заспеціальностями б.050100 «Маркетинг», «Менеджмент», та інших економічних спеціальностей, а також 12.125 «Кібербезпека».
Сучасним та актуальним завданням, яке стоїть перед компаніями державного та недержавного сектору економіки, є вихід на нові ринки та їх освоєння. У цьому завданні ключовим фактором для компаній є корпоративна безпека.
Таким чином, корпоративна безпека прямо і побічно впливає на економічну, інформаційну, продовольчу та інші види безпеки держави і бізнесу та є одним з факторів забезпечення національної безпеки України.
Особливо актуальним в сучасних умовах є вивчення всіх характеристик кібертеро-ризму і побудова адекватної системи корпоративної безпеки цифрової економіки. Таким чином, цей фактор теж має безпосередній вплив на національну безпеку України.
З виходом даної праці українська бізнес-спільнота отримує новий посібник, який допоможе вирішити питання корпоративної безпеки підприємств (банків) у сучасних умовах, а держава, в цілому, отримує методологічний інструмент захисту підприємницької діяльності, підвищення рівня економічної безпеки та глобальної конкурентоспроможності як на внутрішньому, так і зовнішніх ринках. Даний посібник по формі являється квінтесенцією восьми попередніх видань, які отримали високу фахову оцінку в бізнес-середовищі і попит на котрі лише зростає. Зростання попиту обумовлено, з одного боку, появою нових викликів та загроз, з другого боку, з загостренням соціально-економічної і політичної кризи в Україні, і з третього, з появою таких факторів, як невизначеність, нестабільність та турбулентність світової економічної системи.
Основу посібника склали такі видання як: «Інформаційно-аналітичні центри в державному управлінні, бізнесі, політиці», «Сучасні технології виходу українських компаній на міжнародні ринки (огляд міжнародних стандартів)», «Сучасні загрози безпеки компаній і банків», «Кібертероризм і інформаційна безпека держави», «Кібертероризм, інформаційні війни і безпека», «Сучасні технології виходу українських компаній на ринки», «Конкурентна розвідка як інструмент розробки корпоративної стратегії», «Системи підтримки прийняття рішень в економіці, бізнесі, політиці».
По суті, ми отримали сучасний посібник, підготовлений українськими фахівцями, де через синтез системного підходу, системного аналізу, теорії загальних систем та безпеки, стало можливим розробляти та впроваджувати на практиці оптимальні стратегії забезпечення комплексної безпеки суб’єктів підприємництва в сучасних умовах. Дана проблема складна для розв’язання, як в теоретичному, так і практичному плані, тому, що сучасні умови характеризуються появою нових викликів та загроз, швидкою зміною просторово-часових величин, турбулентністю і хаотичністю, які захоплюють все нові галузі суспільного життя. Сьогодення характеризується появою нових економічних систем, таких як: інноваційна економіка, інформаційна економіка, цифрова економіка, економіка знань. Разом з цим, появився кібертероризм, який за масштабом ураження прирівнюється до зброї масового ураження, появився кібершпіонаж, різного роду інформаційні війни та технології, у тому числі психо-біологічні технології психонетики, які спроможні здійснювати негативний вплив не лише на економічні суб'єкти, а руйнувати соціум і духовно-інтелектуальну сферу людини. Тому і виникла нагальна, життєво важлива потреба забезпечення безпеки людини, сім’ї, підприємства, суспільства і держави, для вирішення якої автори посібника пропонують своє бачення, яке підтверджене унікальною практикою і сучасним міжнародним досвідом.
У сучасних умовах економіки України, і на перспективу, забезпечення надійного захисту економічної та інформаційної безпеки держави, буде залишатись стратегічним, національним пріоритетом України. Тому, запропоновані у посібнику методи, способи, механізми та інструменти забезпечення безпеки, необхідно не лише запроваджувати на практиці, але і постійно вдосконалювати.
Слід відмітити, що робота виконана на вкрай актуальну тему, містить елементи наукової новизни, використання матеріалів підручника в практичній діяльності має важливе значення для забезпечення корпоративної безпеки в Україні, організації захисту об’єктів критичної інфраструктури держави.
Директор департаменту з питань безпеки,
оборони, діяльності органів юстиції та
запобігання корупції Секретаріату Кабінету Міністрів України,
кандидат психологічних наук, професор
П. Я. ПРИГУНОВ
- Автор
- Когут Ю.І.
- Видавництво
- SIDCON
- Рік видання
- 2021
- Кількість сторінок
- 460
- ISBN
- 978-966-97546-8-4
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 1 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 300