Правове регулювання депозитарної та клірингової діяльності в Україні

(0)
Артикул: 15426
Правове регулювання депозитарної та клірингової діяльності в Україні

Переглянути зміст

Автор
Мельник В.В.
Видавництво
Ліра-К
Рік видання
2019
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

Монографія є комплексним дослідженням правового регулювання депозитарної та клірингової діяльності в Україні.  Сформульовані положення та висновки мають наукове та практичне значення і одержані в результаті дослідження авторкою вітчизняного та зарубіжного законодавства, що регулює... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
210 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 16.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Монографія є комплексним дослідженням правового регулювання депозитарної та клірингової діяльності в Україні. 

Сформульовані положення та висновки мають наукове та практичне значення і одержані в результаті дослідження авторкою вітчизняного та зарубіжного законодавства, що регулює порядок здійснення депозитарної та клірингової діяльності, спеціальної літератури та правозастосовної практики.

Розрахована на науковців, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів й усіх, хто цікавиться питаннями ринку цінних паперів.

Передмова

Розбудова національної економіки, спроможної до структурної трансформації та інтеграція у Європейське співтовариство, неможливі без створення дієвих ринків капіталу, зокрема, фондового ринку. Забезпечення ефективності функціонування останніх потребує вдосконалення інфраструктури вітчизняного ринку капіталу, елементом якої є національна депозитарна та розрахунково-клірингова система.

Створення ефективної правової системи обліку прав на цінні папери, клірингу та розрахунків за операціями з ними, заснованої на чітких стандартах та правилах обслуговування учасників фондового ринку, дозволяє мінімізувати ризики, пов’язані з вчасною поставкою цінних паперів, забезпечує захист інформації, прозорість національного фондового ринку та його інтеграцію у міжнародний фондовий ринок.

Окремі питання правового регулювання депозитарної та клірингової діяльності висвітлювались в роботах українських та зарубіжних вчених К.Р. Адамової, Г.В. Аксьонової, Ананьева М. Ю., Б.О.Бондаренка, С.І. Брус, С.Я. Вавженчука, Ю.В. Ващенко, О.В. Кологойди, Д.Д. Кравченка, З.Я. Лапішко, А.В. Лукашова,І.Р. Назарчука, І.В. Павлова, В.І. Полюховича, А.В. Попової, А.А. Пучкова, С.Г. Хоружого, Б.В. Черкаського та інших.

Разом з тим, комплексне дослідження господарсько-правового регулювання депозитарної та клірингової діяльності на фондовому ринку України після прийняття Закону «Про депозитарну систему України» та з урахуванням сучасних євроінтеграційних процесів не проводилося. За межами спеціальних наукових досліджень залишаються питання створення рівних умов та забезпечення конкуренції при здійсненні депозитарної та клірингової діяльності, захист прав та законних інтересів інвесторів, підвищення відповідальності професійних учасників депозитарної системи, забезпечення надійного обліку та збереження цінних паперів.

Процеси розвитку реформованої у 2012 році депозитарної системи в Україні вже пройшли необхідну перевірку практикою та надають додаткові можливості для більш глибокого та детального аналізу правового регулювання діяльності у цій сфері.

Важливим є вивчення правового регулювання пост-торгівельних процесів на фондовому ринку, виявлення недоліків і визначення перспектив подальшого вдосконалення правового регулювання депозитарної та клірингової діяльності з метою захисту прав та законних інтересів учасників фондового ринку.

Вищезазначене зумовило необхідність видання вказаної монографії та визначає її актуальність і науково-практичне значення.

Характеристики
Автор
Мельник В.В.
Видавництво
Ліра-К
Тип видання
Монографія
Рік видання
2019
Кількість сторінок
256
ISBN
978-617-7748-49-5
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.3 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог