Правовий статус арбітра міжнародного комерційного арбітражу

(0)
Артикул: 153243
Правовий статус арбітра міжнародного комерційного арбітражу

Переглянути зміст

Автор
Волощук О.Т., ще 1
Видавництво
Видавничий дім "Гельветика"
Рік видання
2020
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

Монографія присвячена комплексному дослідженню правового статусу арбітра міжнародного комерційного арбітражу, яка базується на матеріалах вітчизняного, зарубіжного арбітражного законодавства та практики. Досліджується історія розвитку та становлення інституту арбітра, а також аналізуються... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
290 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Монографія присвячена комплексному дослідженню правового статусу арбітра міжнародного комерційного арбітражу, яка базується на матеріалах вітчизняного, зарубіжного арбітражного законодавства та практики.

Досліджується історія розвитку та становлення інституту арбітра, а також аналізуються причини звернення учасників міжнародної торгівлі до арбітрів за вирішенням спорів. Центральне місце відведено дослідженню таких елементів правового статусу арбітра, як: право-суб’єктність, права та обов’язки арбітрів та їх притягнення до відповідальності.

Монографія адресована науковим та науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів і наукових установ, студентам, аспірантам, докторантам, арбітрам міжнародних комерційних арбітражів та всім, хто цікавиться актуальними питаннями міжнародного комерційного арбітражу.

Передмова

Важливу роль та значення міжнародного комерційного арбітражу в системі міжнародних економічних зв’язків вже давно визнано міжнародною спільнотою. Адже міжнародні комерційні арбітражі є ефективним та надійним засобом вирішення спорів, що виникають у процесі міжнародної торгівлі. Швидке та справедливе вирішення арбітражними судами таких спорів сприяє розширенню та полегшенню торговельного та економічного співробітництва. В багатьох країнах світу протягом останніх десятиліть саме міжнародний комерційний арбітраж став основним засобом вирішення спорів, пов’язаних зі здійсненням зовнішньоекономічної діяльності, а постійнодіючі міжнародні арбітражні суди набули авторитету та визнання.

Сформоване відношення до такого альтернативного засобу вирішення спорів не в останню чергу пов’язується із тим, що арбітрами, які залучаються до вирішення комерційних спорів, виступають високо-кваліфіковані фахівці з беззаперечним авторитетом і визнанням як у наукових колах, так і серед учасників торговельного обороту. Поряд із сторонами арбітражного процесу арбітр чи арбітри є центральними фігурами у галузі відправлення третейського судочинства.

Питання правового статусу арбітра являє собою одну із ключових проблем міжнародного комерційного арбітражу. Зазначимо, що досі немає загальновизнаного підходу до проблеми поняття та змісту правового статусу арбітра. В найбільш широкому розумінні його суть полягає у з’ясуванні питання про те, що собою являє правовий статус арбітра та які елементи він охоплює.

Усі ці питання по-різному вирішуються у зарубіжних країнах. Різне законодавче вирішення окресленої проблеми аж ніяк не сприяє уніфікації норм у галузі міжнародного комерційного арбітражу, виробленню єдиних модельних правил щодо арбітражного розгляду. Розв’язання цих проблем, безперечно, полегшило б для учасників міжнародної торгівлі вирішення тих чи інших спорів, що в кінцевому результаті дозволило б не розривати комерційні відносини, а розвивати їх у майбутньому.

Зважаючи на вищенаведене, можна зробити висновок, що питання правового статусу арбітра міжнародного комерційного арбітражу є досить актуальними нині для науки міжнародного приватного права та арбітражної практики. Його ґрунтовне дослідження вбачається необхідним для того, щоб вирішити вищеокреслені проблеми і зробити спробу дати відповіді на питання, які зумовлюють для науки і практики підвищений інтерес.

Визначення правового статусу арбітра міжнародного комерційного арбітражу потребує ґрунтовного наукового дослідження. Такий стан пояснюється в основному тим, що науковці недооцінюють проблему правового статусу арбітра. Адже результат арбітражного розгляду прямо залежить від арбітрів, їх компетентності, кваліфікованості, порядності, справедливості. Проте у цілому наукових праць щодо організації та діяльності міжнародного комерційного арбітражу стає дедалі більше. Фундаментальні розробки у цій галузі були здійснені такими науковцями, як: М. Богуславський, П. Браше, О. Брунцева, Р. Давід, О. Данилевич, Г. Дмитрієва, М. Єлісєєв, Н. Єрпильова, Б. Карабельніков, О. Казачков, В. Комаров, О. Комаров, С. Кравцов, О. Крупчан, О. Костин, Ф. Клейн, С. Курочкін, С. Лазарева,С. Лебедєв, Л. Лунц, М. Мальський, І. Маришева, О. Мінаков, М. Месжер, В. Мусін, С. Ніколюкін, Дж. Паулсон, Ю. Притика, А. Піле, І. Побірченко, М. Розенберг, Ж. Рубелен-Девіші, Ф. Рюсель, П. Сандерс, О. Скворцов, Дж. Сюіссе-Хол, Т. Сліпачук, О. Торгашин, П. Фушар, Н. Хаммонд, Б. Хейфец, І. Хлестова, Г. Цірат, В. Штейнер, К. ІІІміттгофф, М. Шварц та ін.

Вважаємо, що монографія буде корисна науковим та науковопедагогічним працівникам вищих навчальних закладів і наукових установ, студентам, аспірантам, докторантам, арбітрам міжнародних комерційних арбітражів та всім, хто цікавиться актуальними питаннями міжнародного комерційного арбітражу.

Характеристики
Автор
Волощук О.Т., Гетманцев М.О.
Видавництво
Видавничий дім "Гельветика"
Рік видання
2020
Кількість сторінок
170
ISBN
978-617-7087-82-2
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.4 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог