Приватне право як концепт. Том 2. Пошуки парадигми (до історії питання)

(0)
Артикул: 15380
Приватне право як концепт. Том 2. Пошуки парадигми (до історії питання)

Переглянути зміст

Автор
Харитонов Є.О., ще 1
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2019
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

У монографії розглядаються питання формування концепту приватного права - від так званої «кодифікації Юстиніана», у процесі якої фактично був формалізований давньоримський концепт приватного права, до кінця XIX ст., коли протягом Великих кодифікацій цивільного законодавства відбулося законодавче... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
380 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 16.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У монографії розглядаються питання формування концепту приватного права - від так званої «кодифікації Юстиніана», у процесі якої фактично був формалізований давньоримський концепт приватного права, до кінця XIX ст., коли протягом Великих кодифікацій цивільного законодавства відбулося законодавче втілення нового бачення приватного права як Європейського концепту. Характеризується приватне право у системі концептів, понять та суміжних категорій Західної та Східної традицій права. Висвітлюється вплив Східної європейської (Візантійської) традиції на формування та розвиток концепту права на Київських теренах.

Розрахована на науковців, викладачів, студентів, аспірантів юридичних та історичних спеціальностей. Можливе використання книги у навчальному процесі у гімназіях, ліцеях, коледжах гуманітарного профілю.

Може бути цікавою широкому загалу.

Передмова

Спочатку коротко про концепцію та особливості змісту другої книги серії праць «Приватне право як концепт».

Дослідивши у першому томі ВИТОКИ КОНЦЕПТУ ПРИВАТНОГО ПРАВА, ми завершили його констатацією того факту, що розуміння приватного права як концепту уперше досконано сформувалося у юриспруденції Стародавнього Риму.

Разом із тим, попри усю повагу до доробку римських правознавців, не мали жодних підстав для припущень, що на цій вершині розвиток права припинився, а відтак мусили присвятити другий том Проекту питанням ПОШУКУ ПАРАДИГМИ ПРИВАТНОГО ПРАВА ЯК КОНЦЕПТУ.

Заманливо було відслідкувати усі етапи такого пошуку: від падіння Риму до сучасності. Однак обсяг матеріалу і складність соціальних процесів, що відбуваються у сучасному світі, зумовив логічне, як нам здається, рішення обмежитись періодом від VI ст., коли відбулася, так звана «кодифікація Юстиніана», у процесі якої фактично був формалізований давньоримський концепт приватного права, до кінця XIX ст., коли протягом Великих кодифікацій цивільного законодавства відбулося законодавче втілення нового бачення приватного права як Європейського концепту. Протягом цього періоду, власне, були закладені підвалини сучасного бачення приватного права (але - тільки «підвалини», а не завершена теорія).

Крім темпоральних рамок, наша розвідка обмежена також територіально, що зумовлено нашою позицією, згідно якій концепт «приватне право» є елементом Західної європейської цивілізації та культурно споріднених з нею цивілізацій. При цьому у питаннях пошуку парадигми приватного права на українських землях ми обмежились тут розглядом «Київських концептів на тлі Візантії». Таке рішення було зумовлене тими міркуваннями, що відповідну проблематику доби після розпаду Київської Русі, доцільно розглядати окремо, враховуючи, по можливості, цивілізаційні рефлексії, політичний, економічний та культурний вплив сусідів, утворення та розпад держав на українських землях.

Оскільки у цьому томі міститься значна кількість згадок про історичні постаті Заходу і Сходу Європи, відомих правознавців тощо, ми, аби звільнити читача від необхідності надто часто зазирати у Інтернет чи довідкові видання, пропонуємо відповідну інформацію у Додатку «Персоналії». Він вийшов чималим за обсягом, однак, сподіваємось, комфортне читання того варте.

Ще одним Додатком, призначеним зробити ознайомлення з наративом книги більш комфортним, є Бібліографія наших публікацій з відповідної проблематики. Ми подумали, що читачам, можливо, буде цікаво порівняти динаміку наших позицій з деяких питань (звісно, там, де вона мала місце), не витрачаючи зайвого часу на пошук публікацій за схожою проблематикою.

Стосовно слововживання зауважимо, що ми, як і раніше, виходимо з доцільності врахування як традиції написання термінів, назв, імен тощо, так і сучасних тенденцій у цій галузі, які полягають у прагненні більш точно передати звучання оригіналу (Єринг, Савіні, Теодора, Анрі, Генрі, Джон, Джеймс, Вільям, Гійом тощо). Водночас, використовуються, хоча і неточні, але традиційно уживані найменування Париж, Рим, Відень, Мюнхен тощо.

І нарешті, ще одне зауваження. При підготовці до видання цього тому ми зіткнулися з проблемою, котра, очевидно, завше виникає при підготовці «підсумкових» збірок праць з використанням публікацій минулих років: включати раніше опубліковані матеріали у незмінному вигляді, модернізувати їх відповідно до нашого теперішнього бачення сутності питання чи взагалі писати все «начисто».

Отже ця книга (як і попередня, і як наступні з цього проекту - крім тих, що стосуватимуться сучасних проблем визначення приватного права як концепту та суміжної проблематики) містить результати досліджень, розпочатих раніше, але приведених у відповідність з нашим теперішнім баченням приватного права як концепту. Відповідним є і стан використаних джерел.

Характеристики
Автор
Харитонов Є.О., Харитонова О.І.
Видавництво
Фенікс
Тип видання
Монографія
Рік видання
2019
Кількість сторінок
614
ISBN
978-966-928-389-4
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.8 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог