Психологія бою
- Автор
- Романишин Андрій
- Видавництво
- Видавництво "Астролябія"
- Рік видання
- 2022
- Палітурка
- тверда
Анотація
У книзі акумульовано сучасні підходи до розуміння психологічних особливостей сучасних бойових дій та їхнього впливу на бойову діяльність військовослужбовців. Описано форми, методи та засоби, які може застосовувати командир, щоб підтримати належний морально-психологічний стан особового складу в... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
У книзі акумульовано сучасні підходи до розуміння психологічних особливостей сучасних бойових дій та їхнього впливу на бойову діяльність військовослужбовців. Описано форми, методи та засоби, які може застосовувати командир, щоб підтримати належний морально-психологічний стан особового складу в різних ситуаціях бойової діяльності. Представлений у книзі матеріал орієнтований на прикладне застосування у військових підрозділах.
Для курсантів, офіцерів і викладачів вищих військових навчальних закладів, командирів, фахівців морально-психологічного забезпечення, а також усіх, хто цікавиться проблематикою військової психології.
Досвід бойових дій щодо відбиття повномасштабної агресії Російської Федерації проти України яскраво демонструє, що ефективність застосування військ визначається не тільки формами та методами бойової підготовки особового складу, але й психологічними факторами бойової діяльності, прогнозуванням поведінки бійця під час виконання бойових завдань, формуванням у період підготовки і підтриманням належного морально-психологічного стану безпосередньо в бою, забезпеченням вчасного відновлення нормального функціонування психіки воїнів після впливу на неї надінтенсивного стресу.
Військовий керівник повинен бути психологом, який знає, за якими законами функціонує психіка солдатів в обстановці впливу потужних стрес-факторів бою, як змінюється їхня активність та поведінка в різних видах бою, в разі застосування супротивником різних видів зброї, засобів інформаційно-психологічного впливу, які наслідки бойового стресу та бойової психічної травми, як впливають на взаємини воїнів забобони та чутки, на які девіантні вчинки здатні його підлеглі, за допомогою яких методів можна зробити їх психологічно сильнішими, впевненішими, активнішими, ефективнішими в бойовому відношенні тощо.
На жаль, досі ще не вироблено єдиних підходів до змісту роботи командира щодо морально-психологічного забезпечення бойової діяльності підлеглого йому особового складу. Не всі командири розуміють, що для ефективного керування бійцями треба брати до уваги особливості їхнього психічного реагування в екстремальних обставинах. Постає гостра потреба переосмислити традиційні уявлення про процеси управління особовим складом у бою, що дасть можливість розробити і впровадити уніфіковані технології психологічного впливу на особовий склад.
Це видання є продовженням роботи науково-педагогічних працівників, офіцерів структур морально-психологічного забезпечення Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України щодо узагальнення підходів до розв’язання проблем морально-психологічного забезпечення бойової діяльності. Під час його створення автори творчо використали власний бойовий досвід, поради військовослужбовців, які безпосередньо беруть участь у російсько-українській війні, методичні розробки з питань організації морально-психологічного забезпечення бойових дій, надання психологічної допомоги військовослужбовцям під час ведення бойових дій, матеріали військових засобів масової інформації як України, так і інших держав.
Володимир Мороз,
начальник Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України.
- Автор
- Романишин Андрій
- Видавництво
- Видавництво "Астролябія"
- Рік видання
- 2022
- Кількість сторінок
- 336
- ISBN
- 978-617-664-260-2
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.3 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 300