• Главная
 • Семейное право
 • Аліменти. Особливості нарахування, стягнення за рішенням (наказом) суду і в порядку виконавчого провадження

Аліменти. Особливості нарахування, стягнення за рішенням (наказом) суду і в порядку виконавчого провадження

(0)
Артикул: 15360
Аліменти. Особливості нарахування, стягнення за рішенням (наказом) суду і в порядку виконавчого провадження

Смотреть содержание

Автор
Чижмарь К.І., ещё 4
Издательство
ЦУЛ
Год издания
2019
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Пропонований збірник визначає правові підстави виникнення аліментних відносин, загальних підстав їх нарахування, а також порядок добровільної уплати, примусового стягнення у судовому порядку та в порядку виконавчого провадження.  Oкремо розглядаються питання відповідальності за... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
330 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ЗавтраОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Пропонований збірник визначає правові підстави виникнення аліментних відносин, загальних підстав їх нарахування, а також порядок добровільної уплати, примусового стягнення у судовому порядку та в порядку виконавчого провадження. 

Oкремо розглядаються питання відповідальності за несплату аліментів та негативні наслідки наявної заборгованості з їх уплати.

Предисловие

Сім’я за усталеною традицією в усіх країнах та серед народів донині є основним осередком суспільства. Незважаючи на поширені твердження та теорії про відмирання сім’ї як соціального інституту, а також спроби комуністичних ідеологів втілити це у реальне життя. В сучасному громадянському суспільстві сім’я виконує цілий ряд важливих функцій.

Однією з них є функція здобування засобів існування для членів сім’ї. Пов’язані з виконанням цієї функції аліментні відносини мають важливий характер на сучасному етапі соціально-економічного розвитку, особливо це стосується утримання батьками своїх неповнолітніх дітей. Чому власне і будуть присвячені основні тези цього посібника. Слід зауважити, що загалом, незалежно від рівня державної соціальної допомоги, визначальне значення зберігає індивідуальний фактор матеріального забезпечення членів сім’ї. І при цьому цей фактор стає найбільш визначальним в умовах складної соціально-економічної ситуації. В таких умовах держава не в змозі забезпечити всім громадянам високий рівень життя за рахунок соціальної допомоги, оскільки перш за все економія державних ресурсів здійснюється за рахунок соціальних програм. В умовах ринкових економічних відносин відчутно змінюється співвідношення джерел забезпечення сім’ї.

Станом на сьогодні відповідальність за утримання і виховання дітей покладається на батьків значно більшою мірою, ніж на державу. Це очевидний факт і його неможливо заперечувати. Враховуючи ці фактори, маємо визнати значну роль аліментних правовідносин, як різновиду правовідносин сімейних. Це пояснюється тим, що аліментні зобов’язання обумовлені потребою конкретної особи отримувати матеріальну допомогу від членів сім’ї, у зв’язку з певними обставинами. Вказані обставини, як правило, викликані негативними причинами і обумовлюються вразливим соціальним і матеріальним становищем особи. У зв’язку з цим деякі науковці навіть вважають, що поняття «аліментні зобов’язання» не зовсім коректне з точки зору правової науки. Зобов’язання саме по собі є інституцією права цивільного, коли у правовідносинах між суб’єктами (а це можуть бути і фізичні, і юридичні особи) цивільного обороту беруть участь сторони, які формують нерозривну пару «кредитор — боржник». Напряму таку схему не можна екстраполювати у сімейні відносини. Зобов’язання боржника перед кредитором формується з різних підстав — заподіяння шкоди, реалізація договору чи одностороннього правочину, або з інших причин. У свою чергу аліментні правовідносини між членами сім’ї виникають з причин і за таких умов, як наприклад неповноліття чи то непрацездатність, або потреба вповноваженого суб’єкта і можливість зобов’язаного суб’єкта надавати утримання.

Зобов’язання цивільні можна припинити чи змінити засобами, передбаченими правом цивільним — наприклад згодою сторін, новацією угоди, заліком однорідного зобов’язання, прощенням боргу, спливом строку позовної давності. З аліментними зобов’язаннями все не так. Вони припиняються, передусім, певними подіями, такими як досягнення визначеного у законі віку, смерть платника або одержувача аліментів, з інших підстав, які не залежать від волі сторін цього зобов’язання. Більш того, особистий і триваючий характер вимоги про виплату аліментів зумовлює факт, що на ці вимоги не поширюється строк позовної давності. Суб’єктний склад аліментних правовідносин доволі вузький і обмежується родинним колом.

При цьому аліментні відносини носять суто матеріальний характер і до того ж вони винятково особисті. Не можна не згадати, що захист права особи на утримання за рахунок аліментів захищається законом і нормами різних галузей права — адміністративного, кримінального, сімейного.

Характеристики
Автор
Чижмарь К.І., Кузнєцова Н.С., Бабенко К.А., Журавель В.І., Продивус О.В.
Издательство
ЦУЛ
Тип издания
Практическое пособие
Год издания
2019
Количество страниц
312
ISBN
978-611-01-1466-0
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
205x290 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог