Фінансове право. Навчальний посібник для підготовки до іспитів

(0)
Артикул: 14539
Фінансове право. Навчальний посібник для підготовки до іспитів

Смотреть содержание

Автор
Тетарчук І.В.
Издательство
ЦУЛ
Год издания
2022
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Метою посібника є надання студентам базових знань з теорії фінансового права і змісту фінансового законодавства, формування у них навиків і умінь їх глибокого осмислення і творчого застосування на практиці.  Посібник стане у пригоді всім, хто бажає озброїти себе системою... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
230 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Метою посібника є надання студентам базових знань з теорії фінансового права і змісту фінансового законодавства, формування у них навиків і умінь їх глибокого осмислення і творчого застосування на практиці. 

Посібник стане у пригоді всім, хто бажає озброїти себе системою загальнотеоретичних знань про фінансове право.

Предисловие

Головною метою сучасного вищого навчального закладу в України висока професійна підготовка студента і виховання громадянина України, людини сучасної, працьовитої, творчої.

Фінансове право як галузь права є невід’ємним елементом системи національного права України і входить у загальний комплекс галузей публічного права. Необхідність існування фінансового права обумовлена використанням державою і місцевими самоврядуванням фінансів як основного важеля у процесі розподілу частини вартості валового внутрішнього продукту, зокрема, національного доходу, а також частини національного багатства країни і здійсненням ними у зв’язку з цим відповідної фінансової діяльності. Питання правового регулювання фінансових відносин у даний час відносяться до числа найбільш актуальних у соціально-економічному і політичному житті Української держави. Фінансові відносини виступають невід'ємною частиною ринкових відносин і одночасно є важливим інструментом у механізмі їх правового регулювання державою. їхній розвиток супроводжується розширенням сфери фінансової діяльності держави і місцевих самоврядувань, оновленням її форм і методів, зростанням масиву фінансового законодавства і потреби у спеціалістах з високим рівнем фахової компетентності в цій сфері.

Фінансове право як галузь національного права України покликане відіграти важливу роль у здійсненні економічних і соціальних перетворень, у розвитку виробничого потенціалу підприємств і зміцнення фінансів країни в цілому. Цим визначається значення дисципліни фінансового права і необхідність глибокого вивчення її студентами-юристами.

У загальній сукупності навчальних юридичних дисциплін, які формують високий кваліфікаційний рівень майбутніх юристів і закладають основи їх професіоналізму, дисципліна "Фінансове право" має дуже важливе значення. Де б не працював випускник вузу - сьогоднішній студент-юрист, йому необхідні глибокі юридичні знання, особливо з галузей права, пов'язаних з економікою, підприємницькою та фінансовою діяльністю підприємств, організацій. До таких галузей належить і фінансове право. Знання норм фінансового права, механізму їх дії стало гострою необхідністю не тільки для юристів усіх профілів, але й для працівників представницьких і виконавчих органів державної влади та місцевого самоврядування, для кожного підприємця і громадянина. Тому сьогодні, у контексті підготовки майбутніх спеціалістів-юристів потрібні глибокі і всебічні знання теорії фінансового права і фінансового законодавства, вироблення у студентів відповідних навиків і умінь з метою їх повного і ефективного застосування на практиці.

Вивчення дисципліни "Фінансове право" ґрунтується на використанні знань, одержаних студентами у процесі вивчення дисциплін "Теорія держави і права", "Конституційне право", "Адміністративне право", а також при проходженні учбової практики. У процесі вивчення дисципліни "Фінансове право" слід мати на увазі її певний зв'язок з дисциплінами "Цивільне право" і "Право соціального забезпечення".

Метою упорядкування посібника «Фінансове право» є надання студентам базових знань з теорії фінансового права і змісту фінансового законодавства, формування у них навиків і умінь їх глибокого осмислення і творчого застосування на практиці.

Головними завданнями посібника є:

 • подання студентам знань теорії фінансового права;
 • розвиток у студентів навиків самостійної творчої роботи при закріпленні теоретичних знань у ході вивчення курсу;
 • закріплення навиків самостійного вивчення і аналізу фінансового законодавства і правозастосовчої практики.

З метою виконання визначеної мети перед читачами ставляться такі конкретні завдання:

 • з'ясувати економічну сутність і правову природу вихідних фінансових і фінансово-правових категорій: фінансів, бюджету, податків, державного кредиту і державного боргу, страхування і державного обов’язкового страхування, грошової, платіжної і банківської систем, безготівкових розрахунків, банківського регулювання, кредиту і банківського кредитування, валютних цінностей і валютного регулювання, фінансового контролю;
 • вивчити правові економічні та правові основи фінансової діяльності Української держави і місцевих самоврядування, компетенцію органів державної влади і місцевого самоврядування у сфері фінансів;
 • визначити поняття, предмет, метод і фінансового права, а також його місце і роль у системі національного права України;
 • проаналізувати і вивчити законодавчі та інші нормативно-правові акти, що визначають правові основи конкретних фінансово-правових інститутів.
 • дослідити основні проблеми правозастосовчої (судової) практики застосування фінансово-правових норм, що регулюють різноманітні сфери фінансових відносин.

У результаті вивчення посібнику « Фінансове право» студент повинен знати:

 • теорію фінансів і фінансового права, правові фінансової діяльності Української держави і місцевих самоврядувань, компетенцію органів державної влади і місцевого самоврядування у сфері фінансів;
 • правові основи конкретних фінансово-правових інститутів;
 • уміти визначити суть правової проблеми у сфері фінансової діяльності Української держави і місцевих самоврядувань;
 • правильно визначити правові основи, які регулюють відповідні фінансові відносини;
 • запропонувати шляхи для вирішення проблеми правового регулювання;
 • аргументовано висловити свою правову позицію з використанням посилань на нормативні акти;
 • грамотно застосовувати понятійно-категоріальний апарат, нормативно-правову лексику і спеціальну термінологію з питань фінансового права;
 • набути навиків визначення регулятивних можливостей та ефективності норм фінансового права.

Посібник стане у пригоді всім, хто бажає озброїти себе системою загальнотеоретичних знань про фінансове право, без яких неможливе успішне засвоєння інших юридичних навчальних дисциплін та власне успішна практична юридична діяльність.

Характеристики
Автор
Тетарчук І.В.
Издательство
ЦУЛ
Тип издания
Учебное пособие
Год издания
2022
Количество страниц
160
ISBN
978-611-01-0443-2
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.4 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог