Історія суду і судочинства в Україні

(0)
Артикул: 153490
Історія суду і судочинства в Україні

Смотреть содержание

Автор
Єфремова Н.В., ещё 2
Издательство
Фенікс
Год издания
2020
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Мета дисципліни «Історія суду та судочинства в Україні» полягає в підвищенні загального та теоретичного рівня знань здобувачів вищої освіти ступеня «бакалавр» за спеціальністю 081 («право»), в підготовці їх до системного сприйняття історії розвитку судової системи в Україні. Отже,... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
290 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Мета дисципліни «Історія суду та судочинства в Україні» полягає в підвищенні загального та теоретичного рівня знань здобувачів вищої освіти ступеня «бакалавр» за спеціальністю 081 («право»), в підготовці їх до системного сприйняття історії розвитку судової системи в Україні.

Отже, володіючи матеріалами дисципліни здобувач буде в змозі краще орієнтуватися в історико-правовому матеріалі, що своєю чергою дозволить йому сформулювати творчий підхід до вивчення інших юридичних дисциплін, у тому числі й галузевого напрямку, а також користуватися набутими знаннями у провадженні дослідницької та практичної діяльності.

Навчальна дисципліна «Історія суду та судочинства в Україні» належить до циклу спеціальних юридичних дисциплін. Її вивчення тісно пов’язано з іншими дисциплінами навчальної програми. Враховуючи, що ця дисципліна вивчається здобувачами вищої освіти ступеня «бакалавр» Судово-адміністративного факультету Національного університету «Одеська юридична академія», при її вивченні вони мають застосовувати знання, отримані як із загальних, так і з галузевих юридичних дисциплін: конституційного права, цивільного права та процесу, кримінального права та процесу тощо.

Предметом вивчення дисципліни «Історія суду і судочинства в Україні» є процес виникнення та подальшої еволюції судових органів, основних інститутів і принципів

Предисловие

Сутність судової системи добре відома і полягає в тому, щоб чітко, неупереджено, справедливо, із дотриманням необхідної процедури приймати законні рішення на всій території держави. Саме для цього у 2015 році було запроваджено Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки. Разом з тим, проголошена судова реформа залишила багато невирішених питань, зокрема щодо забезпечення доступу громадян до правосуддя, їх права на справедливе судове рішення, реальної незалежності суддів. Свідченням тому є незадовільний рівень довіри до судової системи в Україні, відсутність у деяких регіонах України суддів у судах, а сама процедура судового розгляду стала досить дорогою для сторін процесу.

Як відомо, судові органи відіграють важливу роль у правовому забезпеченні та захисті прав і свобод людини й г ромадянина. Попри наявну нині у європейських країнах тенденцію до уніфікації правових інститутів, судові системи європейських держав зберігають відмінні риси. В Україні вони теж є. Пояснити це можна наявністю історичних традицій та особливістю існуючих правових систем. Враховуючи сучасний стан організації судової влади в Україні, неможливо не помітити значну кількість існуючих там проблем. Однак, сліпе копіювання іноземного досвіду ані в Україні, ані в інших країнах ніколи не давало виключно позитивних результатів. З цього приводу український дослідник С. В. Прилуцький зазначив, що «Пошук балансу між державою та громадянським суспільством спонукає до таких механізмів організації судової влади, які відобразять їх спільний компроміс. Убачається, що такий компроміс між державою та громадянським суспільством у питаннях організації судової влади та здійснення правосуддя може реалізуватися передусім у формі активного громадянського контролю».

Безумовно, судова влада у правовій та демократичній державі має будуватись на таких засадах, щоб бути незалежною та самостійною між державою та людиною. Незалежна судова влада- це насамперед прояв і здобуток громадянського суспільства, де суд виступає не складовою системи державного апарату та управління, а є незалежним і безстороннім посередником між громадянським суспільством та державою.

Тому, на наш погляд, вивчення історичного досвіду формування органів українського судочинства може стати важливим і корисним для сучасних українців. Особливо для тих, хто планує зв’язати свою долю з юриспруденцією.

Характеристики
Автор
Єфремова Н.В., Корнієнко І.В., Горяга О.В.
Издательство
Фенікс
Год издания
2020
Количество страниц
196
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.4 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог