Світова п'єса. Правові явища в шекспірівських історичних хроніках. Видання друге

(0)
Артикул: 152803
Світова п'єса. Правові явища в шекспірівських історичних хроніках. Видання друге

Смотреть содержание

Автор
Ржевська В.С.
Издательство
Фенікс
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Шекспірівські історичні хроніки належать до відомих творів світової літератури, де зображені правові явища, як в сфері внутрішнього права, так і правового регулювання міждержавних відносин. Адже у сюжетах цих п'єс виникають питання боротьби за владу, оголошення, ведення і припинення війни,... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
450 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Шекспірівські історичні хроніки належать до відомих творів світової літератури, де зображені правові явища, як в сфері внутрішнього права, так і правового регулювання міждержавних відносин. Адже у сюжетах цих п'єс виникають питання боротьби за владу, оголошення, ведення і припинення війни, відповідальності за злочини тощо. Рогляду зображених у цих п'єсах та пов’язаних із ними історико-правових явищ присвячена ця книга.

Для всіх, кого цікавлять зв'язки між правом та художньою культурою.

Предисловие

Я хотіла написати цю книгу через відомі і численні спільні риси, які можна помітити між правом (зокрема, міжнародним правом) і п'єсою. Те і інше встановлює зв'язки між учасниками дії, те і інше — створює єдність учасників конфлікту, те і інше підлягає інтерпретації як з боку учасників дії, так і з боку глядача.

Те і інше має на увазі пошук інтерпретації; в обох випадках постає питання про зв'язок інтерпретації з текстом і про те, як інтерпретація може сприяти збереженню життя тексту або загибелі його дійсного змісту. Застосування права можна уявити як спектакль: проблеми застосування права привертають до себе ще більше уваги, коли знаходять відображення у творах світової драматургії.

До широко відомих прикладів такої драматургії належать шекспірівські історичні хроніки, у яких чергового разу порушено теми законності і справедливості, угод про союзи і порушення союзів, зміни влади і боротьби за владу, початку війни, правил її ведення і спроб припинення, порушення права, відповідальності і милосердя, — ті та інші складові великої теми «ставлення людини до права і формування правом людини», яка слугує в п'єсах характеристиці їх дійових осіб та зображених подій. Ці п'єси присвячені національній історії, але у сучасному світі мають міжнародне значення. Історичній концепції, що визначила ці п'єси, властива визнана упередженість, проте, при встановленні репутації цих п'єс виявляються важливішими їх інші риси — сила створених у них художніх образів і здатність цих п'єс вражати уяву людей.

У цієї книги дві мети: надати, за можливості, систематизований виклад найголовніших правових і споріднених до них явищ, зображених у шекспірівських історичних хроніках, а також помістити ці явища в історико-правовий контекст, тобто зробити огляд деяких правових явищ (наприклад, англійського законодавства та міжнародних договорів), які пов'язані з зображеними в п'єсах, хоча залишаються за межами дії п'єс.

Наукова новизна такого дослідження може бути тільки відносно низькою: все, що стосується шекспірівської драматургії, — популярний предмет для досліджень, у тому числі — зображення в цій драматургії політичних і правових явищ. Цій темі присвячено велику кількість наукових та науково-популярних праць, далеко не всі з яких, на жаль, могли бути мені відомі. Я вбачаю своєрідність дослідження (наскільки її вдалося досягти) у характері систематизації матеріалу та особистих висновках, а значення дослідження — у підтримці зв'язку часів, якщо йому сприяє діалог зі старовинним правом та старовинними, але затребуваними сучасністю п'єсами.

При написанні цієї книги використовувались коментарі до шекспірівських історичних хронік, історичні дослідження, нормативні документи, довідкові видання, а також, по мірі можливості, — джерела п'єс. Широко відомо, що п'єсам притаманні відступи від історії, на які потрібно було зважати, але, на мій погляд,для цілей даного дослідження більш важливе порівняння п'єс та відповідних фрагментів їх джерел. Біографічні концепції щодо авторства п'єс у книзі не розглядаються.

Сподіваюсь, що цій книзі вдалося ще раз нагадані про те, наскільки захопливе вивчення взаємозв'язків між правом та художньою творчістю.

Характеристики
Автор
Ржевська В.С.
Издательство
Фенікс
Тип издания
Научное издание
Год издания
2019
Количество страниц
336
ISBN
978-966-928-382-5
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.6 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог