Black Friday

Конкурентне право України. Навчальний посібник

(0)
Артикул: 152880
Конкурентне право України. Навчальний посібник

Смотреть содержание

Автор
Швидка Т.І.
Издательство
Право
Год издания
2019
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

У навчальному посібнику викладено основні теми курсу конкурентного права відповідно до програми. Розглянуто питання правових засад регулювання конкурентних відносин, історії виникнення і формування конкурентного законодавства іноземних країн та становлення вітчизняного конкурентного права і... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У навчальному посібнику викладено основні теми курсу конкурентного права відповідно до програми. Розглянуто питання правових засад регулювання конкурентних відносин, історії виникнення і формування конкурентного законодавства іноземних країн та становлення вітчизняного конкурентного права і законодавства, його сучасного стану та конкурентної політики держави. Окремий розділ присвячено алгоритму визначення монопольного становища та меж ринку. 

Висвітлено основні завдання Антимонопольного комітету України, його структуру та повноваження. Окремі розділи присвячено питанням регулювання та контролю на ринках, де діють суб’єкти природних монополій, і притягнення до відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції та повноваженням АМКУ щодо надання дозволів на концентрацію та узгоджені дії суб’єктів господарювання. 

Усі положення систематизовані та мають додатки у вигляді схем і таблиць.

Для студентів та аспірантів юридичних і економічних спеціальностей закладів вищої освіти та юристів-практиківів.

Предисловие

Формування конкурентного законодавства починається з моменту розпаду СРСР та запровадження ринкової економіки, невід’ємним елементом якої є конкуренція. З початком становлення незалежної держави відбувається становлення власного масиву законодавчих актів, що забезпечують економічну конкуренцію, у тому числі направлених на демонополізацію економіки. Основним напрямом антимонопольної політики держави стають ліквідація державної монополії та запровадження механізмів ринкової економіки. З’являються перші закони та підзаконні нормативно-правові акти, створюється спеціальний орган - Антимонопольний комітет України, метою і завданням якого стає контроль за дотриманням антимонопольного законодавства. Першими антимонопольними актами стають Закон України «Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції в підприємницькій діяльності» від 18 лютого 1992 р. та Державна програма демонополізації економіки та розвитку конкуренції, прийнята в 1993 р.

На конституційному рівні у 1996 р. закріплюється положення щодо державного забезпечення захисту конкуренції у підприємницькій діяльності, недопущення зловживання монопольним становищем на ринку та недобросовісної конкуренції. У цьому ж році приймається Закон України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Перші десять років функціонування незалежної держави України пройшли під гаслом подолання державної монополії. Утім великою прогалиною антимонопольної політики України було, незважаючи на запозичення положень із конкурентних законодавчих актів розвинених зарубіжних країн, неврахування національних історичних особливостей розвитку країни. І на жаль, гучно проголошені гасла подолання монополізму не дали бажаних результатів і переважно були безпосередньо пов’язані із приватизаційними процесами цілісних майнових комплексів, рейдерським захопленням земель, що призвело до того, що ті самі великі державні підприємства та навіть цілі галузі виробництва перетворилися на монопольні утворення, але вже в руках представників приватного сектору економіки. Особливої гостроти набуває проблема регулювання сфер, де діють суб’єкти природних монополій, у 2000 р. приймається Закон України «Про природні монополії» і починається наступний етап у становленні конкурентного законодавства. Цей етап характеризується саме конкурентним спрямуванням на противагу антимонопольному. Наголос у здійсненні політики робиться на створенні ефективного конкурентного середовища, адаптації та гармонізації українського законодавства з європейським.

У 2004 р. у Господарському кодексі введено положення щодо підтримки державою конкуренції як змагання між суб’єктами господарювання, закріплюється серед напрямів економічної політики держави такий напрям, як антимонопольно-конкурентна політика держави.

Таким чином, підтримка конкурентності функціонування економіки ринкового типу - це постійна функція держави, яка на різних етапах розвитку має отримати власні пріоритети, специфіку. Отже, не можна ставити питання розробки ефективного законодавства про захист економічної конкуренції один раз і назавжди. Законодавство в цій сфері постійно трансформується і потребує адаптації до умов сьогодення.

Слід визначити, що в умовах глобалізації та відкритості національних ринків, створення митних союзів та інших форм міждержавної економічної взаємодії та інтеграції доктрина сучасного національного конкурентного права вимагає ґрунтовної ревізії. Не випадково, що за останні кілька років в Україні відносини економічної конкуренції стали об’єктом багатьох наукових досліджень. Але в будь-якому випадку перший крок має полягати в засвоєнні всього господарсько-правового інструментарію чинного законодавства України про економічну конкуренцію, саме цьому завданню і підпорядкований цей навчальний посібник.

 

Характеристики
Автор
Швидка Т.І.
Издательство
Право
Тип издания
Учебное пособие
Год издания
2019
Количество страниц
96
ISBN
978-966-937-767-8
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.3 кг
Формат
170х240 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог