Корпоративне право України: проблеми теорії та практики

(0)
Артикул: 15040
Корпоративне право України: проблеми теорії та практики

Смотреть содержание

Автор
Луць В.В., ещё 1
Издательство
Право
Год издания
2018
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У колективній монографії окреслено теоретико-правові аспекти становлення і розвитку корпоративного права і корпоративних відносин в Україні, висвітлено наукові погляди на проблематику здійснення корпоративних прав і розпорядження ними, корпоративної власності, правонаступництва в корпоративних... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У колективній монографії окреслено теоретико-правові аспекти становлення і розвитку корпоративного права і корпоративних відносин в Україні, висвітлено наукові погляди на проблематику здійснення корпоративних прав і розпорядження ними, корпоративної власності, правонаступництва в корпоративних відносинах та охорони і захисту корпоративних прав учасників юридичних осіб корпоративного типу, а також здійснено науковий аналіз вітчизняного корпоративного законодавства, особливостей його впливу на практику правозастосування та доведено необхідність приведення окремих положень до законодавства європейських країн.

Видання розраховане на юристів, керівників та учасників господарських товариств, інвесторів, наукових дослідників, викладачів, студентів, а також тих, кого цікавлять проблеми правового регулювання корпоративних відносин.

Предисловие

Вибір будь-якого наукового дослідження спричиняється різними факторами, такими як актуальність, можлива новизна, особистий інтерес дослідника, значення для науки та практики тощо. Складність і водночас привабливість наукових пошуків у юриспруденції привертає увагу дослідників постійною зміною фактичних суспільних відносин та відповідно необхідністю їх правового регулювання, що досить часто не відповідає ані виробленим теоретичним постулатам, ані практичній доцільності. Крім того, змінюються загальні теоретичні, у тому числі методологічні, орієнтири правової науки, виходячи із новітнього розуміння ролі й значення права та держави в суспільстві. Сучасний постіндустріальний світ характеризується зміною концепцій економічного розвитку, спрямованих на підвищення значення послуг, окреслюючи групи необхідних професіоналів у сферах науки та техніки, надаючи провідну роль в економіці та соціальному житті теоретичним знанням, орієнтуючи майбутнє на доречні методи контролю та належної оцінки перспективи, забезпечуючи прийняття рішень на засадах нової «інтелектуальної технології».

Приватне право як осередок не лише особистої сфери діяльності людини, а й як база для ринково орієнтованої економічної системи, піддається змінам, пристосовуючись до динамічного розвитку суспільства. За останні десятиліття теоретичні конструкції права інтелектуальної власності, охорони особистих немайнових прав, обігу цінних паперів чи речових прав стали повсякденними предметами юридичної практики. Не стало винятком і корпоративне право, у межах якого провадяться не лише численні наукові дослідження, а й розгортаються дискусії щодо правозастосування та законодавчого удосконалення його норм.

Корпоративне право сьогодні сформовано як належним чином окреслена підгалузь цивільного (приватного) права. За тривалий час становлення й розвитку воно зазнало впливу різних галузей права, залишаючи в собі приватноправову природу відносин. Не зважаючи на існуючі конфлікти цивільно-правового та господарсько-правового регулювання корпоративних відносин, інструментарій правового впливу на них залишається сталим щодо використання принципів верховенства права, реалізації принципів цивільного права та Корпоративне право України: проблеми теорії та практики договірної свободи. Більш того, саме в межах корпоративного права розкриваються концепції нових об’єктів суспільних відносин, вимог до якісного корпоративного управління, нові методи організації діяльності корпоративних юридичних осіб. Відповідно до названих засад і складаються дослідження теоретичних та практичних проблем корпоративного права, у межах якого справедливо розглядаються його принципи, акти регулювання, суб’єктний склад, а також проблеми, які виникають зі здійснення та захисту корпоративних прав та інтересів.

Слід відзначити широкий погляд на проблематику, який охоплює не лише правосуб’єктність учасників (засновників) та власне корпорації, а й такі суміжні інститути, як корпоративна власність, зловживання корпоративними правами, переважні корпоративні права, а також правові форми розпорядження корпоративними правами.

Представлене монографічне дослідження ґрунтується не лише на власних дослідженнях його авторів, а й на спільному п’ятнадцятирічному досвіді проведення наукових досліджень, важливих науково-практичних конференцій науковцями і викладачами Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та колективом Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака Національної академії правових наук України, які за цей час набули статусу міжнародних.

Привертає до себе увагу незмінна актуальність проблематики, яка присвячується окремим аспектам корпоративного права. Так, спільними зусиллями висвітлювалися результати наукових досліджень щодо поняття та вдосконалення правового регулювання корпоративних правочинів, порівняльно-правової характеристики корпоративного права України та інших європейських країн, а також проблемні аспекти адаптації законодавства України до європейського права. За ці роки спільна платформа наших установ стала авторитетною трибуною для дослідників корпоративного права. Така наукова співпраця дозволила об’єднати творчий потенціал наших науковців у спільній Лабораторії проблем корпоративного права, яка на сьогодні займається науково-практичними аспектами адаптації корпоративного законодавства України до права Європейського Союзу.

Маємо велике переконання, що представлене монографічне дослідження, яке є яскравим прикладом згуртованої роботи, не лише надасть відповіді на численні запитання дослідників у сфері корпоративного права, а й надихне на нові наукові пошуки. Доктринальне осмислення та практична діяльність у сфері корпоративного права дозволить як реалізовувати приватні інтереси учасників корпоративних відносин, так і належним чином удосконалити корпоративний сектор української економіки, сприяти його швидшій інтеграції до європейського простору, де правила та регулятори мають бути зрозумілими всім його учасникам.

Поза усяким сумнівом воно стане в нагоді не лише науковцям – дослідникам і викладачам, а й буде кваліфікованою працею для українського студентства, аспірантів і докторантів при вивченні відповідних юридичних наук.

Директор Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України, академік НАПрН України, доктор юридичних наук, професор О. Д. Крупчан

Характеристики
Автор
Луць В.В., Васильєва В.А.
Издательство
Право
Тип издания
Монография
Год издания
2018
Количество страниц
616
ISBN
978‑966‑937‑541-4
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.6 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог