Розслідування умисного знищення або пошкодження чужого майна

(0)
Артикул: 13555
Розслідування умисного знищення або пошкодження чужого майна

Смотреть содержание

Автор
Слободянюк Б.К.
Издательство
Ліра-К
Год издания
2018
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Монографія присвячена дослідженню особливості розслідування умисного знищення або пошкодження чужого майна. Розроблено основи криміналістичної характеристики вказаних злочинів; встановлено типові сліди вчинення злочину; розкрито характеристику особи злочинця та потерпілого; висвітлено способи та... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
190 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ЗавтраОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографія присвячена дослідженню особливості розслідування умисного знищення або пошкодження чужого майна. Розроблено основи криміналістичної характеристики вказаних злочинів; встановлено типові сліди вчинення злочину; розкрито характеристику особи злочинця та потерпілого; висвітлено способи та обстановку вчинення злочину, передбаченого ст. 194 КК України. 

Також визначено зміст обставин, які підлягають встановленню при вирішенні питання про внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань; з’ясовано типові слідчі ситуації початкового етапу розслідування умисного знищення або пошкодження чужого майна та особливості формування слідчих версій; окреслено особливості взаємодії органів досудового розслідування та інших суб’єктів при розслідуванні злочинів, передбачених ст. 194 КК України; систематизовано організаційні й тактичні особливості проведення огляду місця події, допиту та інших слідчих (розшукових) дій.

Буде корисною для науковців, викладачів, аспірантів та студентів юридичних навчальних закладів, а також для працівників правоохоронних та судових органів. 

Предисловие

У сучасних умовах корінних соціально-політичних та економічних перетворень, реформування всіх сфер державного і суспільного життя, потреби суспільства в ефективних засобах і методах боротьби з таким негативним соціальним явищем, як злочинність значно зростають. Звертає на себе увагу неухильне підвищення мобільності, організованості і, як наслідок, суспільної небезпеки дій злочинців. Найбільш помітно це на прикладі злочинів проти власності, питома вага яких у загальній структурі злочинності залишається значною. До найбільш небезпечних у цій категорії відноситься умисне знищення або пошкодження чужого майна (ст. 194 КК України), питома вага якого складає 6,4% від усіх злочинів проти власності.

Вказані злочини стають поширеним засобом психологічного впливу у боротьбі з конкурентами і нанесенням їм матеріальної шкоди. Нерідко такі кримінальні правопорушення, вчинені шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, спричиняють загибель людей, пов’язані з вимаганням, отриманням необгрунтованого страхового відшкодування, приховуванням тяжких злочинів.

Кримінальні провадження про умисне знищення або пошкодження чужого майна відносяться до складних з точки зору юридичного аналізу, а також здійснення досудового розслідування. Це значною мірою пояснюється: характером дії вогню чи вибуху, як руйнівного процесу, що тягне, за собою знищення багатьох слідів злочину; труднощами в їх кваліфікації (при встановленні розміру шкоди, визначенні причинного зв’язку суспільно небезпечного діяння і його наслідків через різноманіття пожеж та вибухів, встановленні умислу, особливо при змішаній формі вини) та проведенні окремих слідчих (розшукових) дій; відсутністю достатньої кількості слідчих, що володіють спеціальними знаннями і навичками розслідування злочинів цього виду. Крім того, слідчими висуваються далеко не всі версії, а перевірка висунутих версій проводиться поверхнево. Вказані труднощі обумовлені специфікою боротьби з даним видом злочинів, витонченістю і різноманіттям способів, механізмів їх вчинення та приховування. Цими та іншими обставинами обумовлюється низька розкриваність злочинів, передбачених ст. 194 КК України.

Необхідність написання монографічного дослідження викликана також наявністю зростаючого розриву між об’єктивними потребами слідчої практики з розслідування і фактичним рівнем теоретичного, правового та ресурсного забезпечення даного напрямку діяльності. Актуальність вищезазначених питань обумовлюється також введенням в дію у листопаді 2012 року Кримінального процесуального кодексу України, оновлені положення якого у сфері проведення слідчих (розшукових) дій, застосування заходів забезпечення кримінального провадження, зумовили виникнення комплексу проблем законодавчого та правозастосовного характеру при розслідуванні умисного знищення або пошкодження чужого майна.

Таким чином, актуальність досліджуваних у монографії питань обумовлена також як її недостатньою науковою розробкою, так і високою практичною значущістю для правового вирішення вказаних кримінальних проваджень.

Характеристики
Автор
Слободянюк Б.К.
Издательство
Ліра-К
Тип издания
Монография
Год издания
2018
Количество страниц
172
ISBN
978-617-7507-82-5
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.3 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог