Кримінологічна характеристика та запобігання злочинності у прикордонних регіонах Причорномор'я материкової України

(0)
Артикул: 15227
Кримінологічна характеристика та запобігання злочинності у прикордонних регіонах Причорномор'я материкової України

Смотреть содержание

Автор
Бабенко А.М., ещё 2
Издательство
Право
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Монографія висвітлює комплекс теоретичних, методологічних та практичних проблем кримінологічної характеристики та запобігання злочинності у прикордонних регіонах Причорномор’я материкової України. У роботі представлено результати аналізу становлення та розвитку регіонального напряму досліджень у... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
320 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографія висвітлює комплекс теоретичних, методологічних та практичних проблем кримінологічної характеристики та запобігання злочинності у прикордонних регіонах Причорномор’я материкової України. У роботі представлено результати аналізу становлення та розвитку регіонального напряму досліджень у кримінології. Запропоновано методик дослідження регіональних особливостей злочинності у прикордонних регіонах та факторів, що на неї впливають на регіональному рівні.

Представлені результати кримінологічного аналізу злочинності та її детермінації у прикордонних регіонах Причорномор’я материкової України. Визначено специфіку кримінологічної характеристики осіб, які вчинили злочини в цих регіонах. Розглянуто актуальні проблеми побудови ефективної регіональної системи запобігання злочинності з урахуванням особливостей криміногенної обстановки у прикордонних регіонах Причорномор’я материкової України.

Монографія підготовлена таким чином, щоб її результати могли використовувати заклади вищої освіти, які застосовують у навчальному процесі інноваційні та дистанційні навчальні технології. Видання адресовано науковцям, працівникам правоохоронних і судових органів, викладачам, аспірантам і студентам юридичних факультетів закладів вищої освіти та широкому колу осіб, які цікавляться проблемами запобігання злочинності у данних регіонах.

Предисловие

Сучасний стан злочинності в Україні є однією з найбільш актуальних суспільних проблем. Злочинність становить собою загрозу для безпеки всіх сфер життєдіяльності суспільства, завдає шкоду правопорядку, негативно впливає на соціальний, культурний та економічний розвиток, істотно підсилює рівень соціальної напруги в країні і її регіонах. Окремі види злочинності роблять виклик національній безпеці країни, суттєво знижують якість життя населення. Особливо гостро ця ситуація простежується на рівні окремих регіонів країни, особливо тих, що мають кордони з іншими державами.

Так, останнім часом спостерігається не лише зростання злочинності, а й поява нових її форм і видів; збільшується рівень суспільної небезпечності традиційних видів злочинності; розширюється застосування зброї; набуває поширення використання під час учинення злочинів високих технологій, найсучасніших досягнень науки і техніки; простежуються тенденції до виникнення такого явища, як регіональна спеціалізація злочинності; експортування певних видів злочинності з одних регіонів до інших; все більшого поширення набувають явища транскордонного співробітництва між злочинцями, їх міжрегіональна міграція і т. д. На сьогодні в українському суспільстві проходять докорінні реформи, спрямовані на євроінтеграцію та децентралізацію. Запроваджуються нові стандарти діяльності правоохоронних органів.

У цих умовах центр тяжіння у протидії злочинності переноситься на регіональний рівень. На цьому тлі у ХХІ столітті Україна зіштовхнулася з новими геополітичними і кримінологічними викликами, пов’язаними із: порушенням територіальної цілісності країни; посяганням на недоторканність її державних кордонів; зростанням загального рівня злочинності, поширенням тероризму, вбивств, контрабанди, незаконного обігу зброї, наркотиків, торгівлі людьми тощо. Спостерігаються істотні зміни кількісних та якісних показників стану регіональної злочинності, зокрема й у прикордонних областях України.

Діяльність сучасних злочинців вже не обмежується розмірами одного якогось регіону, або території району, міста, області і навіть країни. Сучасна регіональна злочинність у прикордонні стала більш мобільною, гнучкою, тоді, як самі злочинці виявляють більшу досвідченість і активність у запровадженні нових форм, видів і способів ведення злочинної діяльності.

Завдяки розширенню інформаційного простору простежується суцільна професіоналізація злочинного світу. На цьому тлі геополітичні виклики, недосконалість регіональної і національної системи та стратегії запобігання злочинам перетворюють прикордонні регіони Півдня України на зону, сприятливу для протиправної діяльності представників злочинного світу. Особливості географічного розташування Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, їх наближеність до кордонів і адміністративної межі з тимчасово окупованою територією АР Крим, розгалуженість транспортного сполучення міжрегіонального і транскордонного значення, взаємозалежний, розвинений порядок економічних відносин, специфіка природного рекреаційного комплексу, розвиненість економіки та інфраструктури привертають увагу як місцевого, так й іногороднього злочинного елемента.

Водночас фактор прикордоння полегшує ведення протиправної діяльності, підсилює привабливість злочинної діяльності з точки зору планування та вчинення злочинів, зникнення з місця події, уникнення від кримінальної відповідальності. Наведене ставить території прикордонних регіонів Південної материкової України до розряду надзвичайно привабливої території і, як наслідок, у макрорегіон посиленої кримінологічної загрози.

Сподіваємось, що ця праця не залишиться без уваги наукової спільноти, діючих та майбутніх практичних працівників, виявиться корисною для читачів, сприятиме покращенню практики запобігання злочинності в країні та у її регіонах. І нехай її результати стануть посильним внеском у настання миру, злагоди та процвітання у нашій державі шляхом зміцнення в ній законості і правопорядку.

Характеристики
Автор
Бабенко А.М., Конопельський В.Я., Чекмарьова І.М.
Издательство
Право
Тип издания
Монография
Год издания
2019
Количество страниц
264
ISBN
978-966-937-623-7
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.4 кг
Формат
145х215 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог