Методологічні засади вдосконалення цивільного законодавства України на сучасному етапі. Матеріали круглого столу

(0)
Артикул: 153706
Методологічні засади вдосконалення цивільного законодавства України на сучасному етапі. Матеріали круглого столу

Смотреть содержание

Автор
Харитонов Є.О.
Издательство
Фенікс
Год издания
2012
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

У збірці містяться матеріали доповідей з теоретичних, історичних та методологічних проблем цивільного права і процесу та інтелектуального права, які були оприлюднені па круглому столі «Методологічні засади вдосконалення цивільного законодавства України на сучасному етапі», який відбувся 9 жовтня... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У збірці містяться матеріали доповідей з теоретичних, історичних та методологічних проблем цивільного права і процесу та інтелектуального права, які були оприлюднені па круглому столі «Методологічні засади вдосконалення цивільного законодавства України на сучасному етапі», який відбувся 9 жовтня 2012 р. на базі Національного університету «Одеська юридична академія».

Матеріали видано за авторською редакцією. Повну відповідальність за достовірність та якість поданого матеріалу несуть учасники конференції, їхні наукові керівники, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та установ, які рекомендували ці матеріали до друку.

Предисловие

Головне завдання розвитку цивільного законодавства України — визначення пріоритетів та вдосконалення механізмів правового регулювання цивільних відносин — зумовило тематику доповідей на круглому і голі. Доповідачі та промовці відзначили, що дослідження проблем цивільного права підтвердило їх актуальність у світлі еволюції соціально-економічних відносин в Україні, які відбуваються на основі принципів демократизації, юридичної рівності, справедливості.

У промовах учасників піднімалися як теоретичні проблеми, гак і питання практичного втілення в життя норм Цивільного кодексу. Не обійшлося і без уже традиційної полеміки між прибічниками існування лише єдиного Цивільного кодексу та тими, хто стоїть на позиціях осібного існування Господарського кодексу.

Будь-яке наукове дослідження передбачає точне визначення не тільки мети і предмета дослідження, але і прийомів, способів і засобів вирішення відповідної наукової задачі. Методи наукового дослідження — і є ті прийоми і способи, які використовуються в науці для аналізу і пізнання її предмета і отримання необхідного наукового результату. Вчення про методи наукового пізнання називається методологією.

Знання прийомів і способів виконання виникаючих завдань - обов’язкова умова професіоналізму. Для юриста-професіонала необхідні навички вирішення правових, в тому числі цивільно-правових завдань. До числа таких навичок належать навички наукового аналізу правових ситуацій і наукові способи вирішення виникаючих проблем.

Адже сучасний юрист повинен бути не тільки і не стільки знавцем різноманітної правової інформації, скільки творчим працівником, здатним самостійно, грамотно аналізувати виникаючі ситуації і готувати продумані, обґрунтовані рекомендації щодо найкращих шляхів та способів їх вирішення. Очевидно, що для цього необхідне знання методів наукового вирішення правових задач. Водночас методологічні ілсади аналізу поняття і форм цивільного законодавства ще потребують і псціального дослідження, оскільки велика кількість форм цивільного іаконодавства вперше отримала законодавче закріплення в Українілише в ЦК. До його прийняття і доктрина радянського цивільного права, і практика нормотворчості в УРСР виходили з того, що єдиною формою цивільного законодавства є закони і підзаконні акти.

Круглий стіл об’єднав провідних і молодих вчених, що займаються науковими дослідженнями з метою вдосконалення цивільного законодавства України, надавши можливість обмінятися думками з найбільш актуальних питань.

Говорячи про значення круглого столу, який відбувся, необхідно зауважити, що Національний університет «Одеська юридична академія», як провідний вищий юридичний навчальний заклад, велику увагу приділяє розвитку здібностей аспірантів, які під керівництвом досвідчених вчених мають змогу спробувати себе на цивілістичній ниві юридичної науки. Участь у круглому столі юристів-практиків дає можливість для перевірки теоретичних наробок та закладає основу для подальшого наукового пошуку та висування нової проблематики.

Вважаю, що проведення таких заходів є необхідним для забезпечення належного розвитку науки цивільного права та пошуку шляхів вдосконалення цивільного законодавства України.

С.В. КІВАЛОВ

доктор юридичних наук, професор, академік АПрН України,

Президент Національного університету «Одеська юридична академія»,

голова Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя

Характеристики
Автор
Харитонов Є.О.
Издательство
Фенікс
Год издания
2012
Количество страниц
244
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог