Міжнародне публічне право: підручник

(0)
Артикул: 13759
Міжнародне публічне право: підручник

Смотреть содержание

Автор
Сироїд Т.Л.
Издательство
Фенікс
Год издания
2018
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У підручнику проаналізовано різні аспекти становлення, сучасного стану та перспектив розвитку міжнародного публічного права, зміст його основних принципів, галузей та інститутів. При розкритті галузей акцентовано уваїу на особливостях джерельної бази, галузевих принципів, інституційної... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У підручнику проаналізовано різні аспекти становлення, сучасного стану та перспектив розвитку міжнародного публічного права, зміст його основних принципів, галузей та інститутів.

При розкритті галузей акцентовано уваїу на особливостях джерельної бази, галузевих принципів, інституційної системи, суб’єктного складу.

Значна увага приділена імплементації міжнародно-правових норм у законодавстві України.

Для студентів, аспірантів, викладачів вищих юридичних навчальних закладів, науковців, а також усім, хто цікавиться проблемами міжнародного публічного права. 

Предисловие

На зламі тисячоліть міжнародне право розвивається під знаком глобалізації. XX століття увійшло в історію цивілізації як століття небаченого досі науково-технічного прогресу, феноменального зростання виробничих сил, формування глобальної економіки, просунутих інформаційних технологій, взаємозбагачення культур, загального утвердження загальнолюдських моральних і гуманістичних цінностей, дедалі зростаючого міжнародного співробітництва. Глобальні завдання раціонального використання природних ресурсів, науково-технічних програм, інформаційного, торгового обміну, екології й безпеки потребують спільної та узгодженої діяльності держав.

Глобалізація набуває універсального характеру, відображаючи наростаючу взаємозалежність держав у вирішенні загальних завдань і тісний взаємозв’язок міжнародного й національного права. Для успішного вирішення означених завдань здійснюється процес державно-правової інтеграції, який реалізується в різних формах: розвиваються зв’язки між державами на підставі дво- та багатосторонніх угод; розширюються прямі міжнародні економічні відносини за участю національних і міжнародних економічних компаній та транснаціональних корпорацій; посилюються інтеграційні процеси у межах національних законодавств (шляхом узгодження концепцій розвитку національних законодавств, вироблення загальних нормативних понять і правових оцінок; створення єдиних норм або актів та ін.); створюються міжнародні організації та міжнародні об’єднання, які переслідують вирішення різного роду завдань тощо.

Відповідно, нові параметри життєдіяльності людей в епоху глобалізації вимагають і нового мислення, нового філософського сприйняття дійсності, в тому числі й правової дійсності, розуміння соціальної цінності права, в тому числі й права міжнародного. Об’єктивні потреби співробітництва держав, поглиблення міжнародного розподілу праці потребують обізнаності з основними стандартами в галузі прав людини, міжнародно-правових механізмів співробітництва держав у сфері міжнародної безпеки, економіки, екології тощо.

Тому будь-якого сучасного юриста неможливо уявити без знання предмета міжнародного права, що базується на договорах та інших зобов’язальних документах учасників міжнародного спілкування. Виняткова роль міжнародного права у формуванні сучасного юриста зумовлює потребу в забезпеченні навчального процесу необхідною навчальною, навчально-методичною та довідково-енциклопедичною літературою з даної дисципліни.

У підручнику систематично викладено матеріал за всіма темами вузівської програми навчального курсу «Міжнародне публічне право». Структура і стиль викладення наближені до навчальних завдань. У перших главах підручника висвітлено становлення та розвиток міжнародного права, поняття, сутність, принципи, джерела, суб’єкти та співвідношення з внутрішньодержавним правом, а також інші питання міжнародного права, що мають загальне значення.

Окрема увага при цьому приділена особливостям нормоутворення у міжнародному праві, міжнародній правосуб’єктності та проблемам кодифікації міжнародного права. Спеціальна глава присвячена питанням відповідальності в міжнародному праві, у тому числі її видовому розмаїттю, суб’єктному складу та юрисдикції міжнародних судових установ. Подальші глави підручника містять характеристику основних галузей міжнародного права: права міжнародних договорів, права зовнішніх зносин, права прав людини, права міжнародних організацій, права міжнародної безпеки, міжнародного морського права тощо.

При цьому загальнотеоретичні аспекти поєднані з прикладами щодо практики міжнародного співробітництва у відповідних галузях, а викладення змісту відповідних міжнародно-правових джерел - з національним законодавством.

Водночас значна увага приділяється імплементації галузевих міжнародно-правових норм у законодавстві України.

Характеристики
Автор
Сироїд Т.Л.
Издательство
Фенікс
Год издания
2018
Количество страниц
744
ISBN
978-966-928-253-8
Переплет
твердый
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог