Міжнародний комерційний арбітраж: навчально-методичний посібник

(0)
Артикул: 154008
Міжнародний комерційний арбітраж: навчально-методичний посібник

Смотреть содержание

Автор
Андрейченко С.С., ещё 3
Издательство
Фенікс
Год издания
2021
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Навчально-методичний посібник містить програму курсу «Міжнародний комерційний арбітраж», опорний конспект лекцій, теми та плани семінарських занять, завдання для виконання самостійної роботи, тестові завдання, а також список рекомендованої літератури для вивчення курсу. Мета видання -... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
300 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ЗавтраОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Навчально-методичний посібник містить програму курсу «Міжнародний комерційний арбітраж», опорний конспект лекцій, теми та плани семінарських занять, завдання для виконання самостійної роботи, тестові завдання, а також список рекомендованої літератури для вивчення курсу.

Мета видання - сприяти успішній підготовці студентів до складання заліків та іспитів. Призначений для вчених, викладачів вищих юридичних навчальних закладів, юристів-практиків, студентів і для всіх, хто цікавиться проблемами організації та діяльності міжнародного комерційного арбітражу.

Предисловие
У часи стрімкого розвитку ринкових відносин і встановлення тісних міжнародних зв’язків між різними державами, їх фізичними та юридичними особами все більшого значення набувають установи, наділені повноваженнями вирішувати комерційні спори, що можуть виникнути в процесі здійснення таких відносин.
 
Проблема міжнародного комерційного арбітражу нині є надзвичайно актуальною та полягає в тому, що хоча арбітраж є недержавним органом з вирішення комерційних спорів, однак не менш дієвим, а в багатьох випадках - навіть більш компетентним, зручним та прийнятним для сторін, особливо, коли один з контрагентів є іноземцем. Так, передача зовнішньоторговельного спору, що виникає з міжнародних приватноправових відносин, на вирішення внутрішньому судовому органу певної держави має низку недоліків, зокрема: здійснення правосуддя мовою однієї зі сторін або такою, що невідома для обох учасників процесу; некомпетентність суддів щодо специфіки комерційних справ; тяганина в розгляді спорів у зв’язку з існуванням кількох інстанцій судового розгляду; додаткові грошові витрати сторін на перекладачів або компетентних адвокатів; неприйнятність проведення відкритих судових засідань у ряді комерційних справ тощо. Навіть коли йдеться про вирішення спору в рамках внутрішнього третейського судочинства, усе ж сторони, у першу чергу, говорять про простішу і доступнішу процедуру, а також, що є немало важливим при здійсненні комерційної діяльності, швидкий розгляд справи та вирішення спору. Тому найчастіше суб’єкти господарювання при виникненні спорів прагнуть вирішувати їх у спрощеному та більш зручному для них порядку. Саме міжнародний комерційний арбітраж усуває чи хоча б нейтралізує зазначені й інші ускладнення національних судових органів різних держав.
 
Безумовно, в даному випадку сторони спору звертаються за допомогою до висококваліфікованих юристів, які здатні належним чином представити їхні інтереси у арбітражному процесі та досягти бажаного результату. Крім цього, у міру інтенсивного розвитку комерції, зумовлену сучасними глобалізаційними процесами у світі, попит на таких правників з кожним роком зростає. У зв’язку з цим до навчальних планів та програм вищих закладів освіти юридичного профілю в Україні нині введено таку навчальну дисципліну, як «Міжнародний комерційний арбітраж», метою виввчення якої є: формування у студентів методологічного підходу до аналізу міжнародного комерційного арбітражу як правового явища, вміння чітко визначити структуру та зміст арбітражних правовідносин, правового становища їх учасників, розуміння основних принципів міжнародного комерційного арбітражу як альтернативи судового розгляду спорів та конфліктів.
 
Завданнями вивчення навчальної дисципліни є:
 
- ознайомлення студентів з основами теорії та практики міжнародного комерційного арбітражу;
 
- дослідження його механізмів та інструментів;
 
- формування вміння застосовувати відповідні нормативно-правові акти при вирішенні спорів між резидентами й нерезидентами;
 
- моделювання практичних ситуацій щодо шляхів розв’язання комерційних конфліктів.
 
Даний навчальний посібник повинен стати своєрідним помічником у вивченні міжнародного комерційного арбітражу відповідно до найвищих освітніх стандартів і прикладних завдань.
 
Мета даного навчально-методичного посібника - сформувати такий рівень професійних знань і навиків, який дозволить у майбутньому виявляти найвищі результати на практиці, поєднуючи в кожній дії юриста не тільки уміння орієнтуватися в чинному законодавстві, але й давати точне і творче його тлумачення (interpritatio).
 
Завдання посібника полягають в тому, щоб:
 
1. систематизувати обширний матеріал;
 
2. дати студенту базові знання з предмета;
 
3. підвищити рівень теоретичного узагальнення;
 
4. познайомити з актуальними теоретичними та практичними проблемами;
 
5. навчити студентів орієнтуватися в законодавстві і міжнародних договорах, а також застосовувати їх норми на практиці;
 
6. ознайомити з основними школами, провідними доктринами та їх авторами;
 
7. дати студенту повніші знання з предмета, пробудити інтерес до вивчення даної дисципліни.
 
Для виконання цих завдань вибрана відповідна внутрішня структура і змістове наповнення посібника, яка включає тематичний план, програму курсу, опорний конспект, практикум, термінологічний словник та рекомендовану літературу. Особливий акцент зроблений на практикумі, який містить такі елементи: теми і плани семінарських занять, перелік завдань для самостійної роботи, блок задач та тестових завдань. Залежно від теми і наявності в даній сфері міжнародного комерційного арбітражу актуальних практичних питань змінюються ступінь складності і види пропонованих практичних завдань, що повинно сприяти найбільш рівномірній побудові навчального процесу. Крім цього, у посібнику поданий короткий термінологійний словник і список рекомендованої літератури, який включає наступні блоки: нормативно-правові акти, основну, допоміжну та іноземну літературу, а також інтернет-ресурси. Така структура дозволить читачу не тільки ознайомитися з фундаментальними питаннями предмета, а й зацікавитися актуальними проблемами міжнародного комерційного арбітражу і знайти шляхи для їх розв’язання.
 
Сподіваємося, що цей посібник стане у пригоді студентам під час підготовки до іспитів і заліків, допоможе у самостійному вивченні навчальної дисципліни «Міжнародний комерційний арбітраж».
Характеристики
Автор
Андрейченко С.С., Громовенко К.В., Волощук О.Т., Колесник В.Ю.
Издательство
Фенікс
Год издания
2021
Количество страниц
218
ISBN
978-966-928-673-4
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.3 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог